הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

טיפי נפרדת מהחבר שלה ומחפשת בדחיפות דירה בשכירות זולה ובזמינות מידית. הוא מחליטה לענות למודעה של דירת שותפים שבה היא תחלוק את המרחב של אותה הדירה ואף את המיטה עם שוכר נוסף, אך הם לא אמורים כלל להיפגש פנים מול פנים כי כל אחד מהם ישהה בדירה בשעות שונות. טיפי והשותף לדירה העונה לשם ליאון מתקשרים באמצעות פתקים אותם הם משאירים זה לזה ברחבי הדירה. ככל שהזמן חולף, כך תדירות התכתובת ביניהם הולכת וגדלה וכך גם חשיבות הנושאים שבהם הם מחליטים לשתף זה את זו. זהו סיפורם של שני צעירים שלמדים להכיר היטב אחד את השני בלי להיפגש כלל. סיפור מתוק להפליא שיגרום לכם לחייך לא מעט. מומלץ!

10/11/2019

 

דירת שותפים / בת’ אולירי

427  עמודים

מאנגלית: שאול לוין

הוצאת כנרת זמורה 

שנת הוצאה: 2019

IMG_20191108_192713

שכירת דירה בימינו הוא עניין לא זול בכלל, במיוחד כשמדובר בשוכרים צעירים שמתקשים לגמור את החודש בלי מינוס בחשבון הבנק.

טיפי מור נפרדה מהחבר שלה ובהול לה לעבור לדירה אחרת, והיא אחת מאותם חבר’ה צעירים שאין להם די והותר כסף לשכר דירה עבור דירה ממוצעת ועל כן היא נאלצת להסתפק או בדירה מתפוררת או בדירת שותפים! היא מחליטה ללכת על דירת השותפים, הבחירה הפחות גרועה שמצאה במודעה בעיתון.

 אז מהי בעצם דירת שותפים? הסידור הוא כזה: טיפי תגור בדירה בשעות הערב, בלילות ובסופי השבוע, ואילו השותף לדירה העונה לשם ליאון אשר עובד כאח בהוספיס במשמרות לילה, ישהה בדירה במהלך היום ללא סופי השבוע שאותם יבלה בדירת חברתו, קיי. וכך יווצר מצב שבו שניהם חולקים את אותו המרחב ואף את אותה המיטה, אך לאור הבדלי השעות הם לא אמורים להיפגש כלל פנים מול פנים.

 עד כמה שזה נשמע הזוי ולא שגרתי, טיפי קופצת על המציאה הזולה ומשכירה את הדירה לחצי שנה. מי שערך את חוזה השכירות מול טיפי היא בת הזוג של ליאון, קיי, שרצתה לראות את הבחורה שתחלוק את  אותו המרחב עם ליאון. גם טיפי וגם ליאון נאלצים להסתגל לשינויים שמתקיימים בדירה בעקבות הצטרפותה של טיפי שדואגת להעמיס את הבית בחפציה הרבים והייחודיים.

 טיפי וליאון החלו לתקשר באמצעות פתקים אותם השאירו זה לזו בכל מיני מקומות בדירה. התכתובת ביניהם צברה תאוצה עם השבועות והחודשים שחולפים והם למדו להכיר אחד את השני לעומק, גם אם מעולם לא נפגשו. השניים שיתפו זה את זו בנוגע לאירועים אישיים שקרו בחייהם והפכו לקרובים באמצעות המילים בלבד.

 איזה ספר מתוק! נהניתי מאוד מהקריאה וסיימתי את הספר מחוייכת. הדמויות של טיפי וליאון היו מקסימים בעיני, שניהם מתוקים ושובי לב ובלתי אפשרי שלא לחבב אותם. כמו כן, דמויות המשנה שהיו חבריה הקרובים של טיפי הם מסוג האנשים שכל אחד היה רוצה חברים כמותם לצידו.

 העלילה מספרת בגוף ראשון ובשתי נקודות מבט, האחת של טיפי והשנייה של ליאון. הכתיבה היא קלילה, כייפית וזורמת והעלילה הרומנטית מספקת רגעים קומיים שמעלים חיוך על הפנים בהרבה הזדמנויות. לצד הקטעים הקומיים יש גם התרחשויות רציניות שהיה מעניין לקרוא איך הן יתפתחו ואיך הדמויות יתמודדו עם אותן סיטואציות לא פשוטות.

זהו ספר הביכורים של הסופרת בת’ אולירי שבעקבות משמרות הלילה של בן זוגה והעובדה שלא יצא להם להתראות במשך ימים ארוכים, קיבלה את ההשראה לכתיבת הרומן המתקתק הזה.

 שורה תחתונה: סיפורם של ליאון וטיפי מתוק כמו סוכריית טופי!

 מומלץ

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

גיא בן הינום / יפתח אשכנזי

גיא בן הינום / יפתח אשכנזי 302 עמודים עריכה: דקל שי שחורי הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בירושלים, עיר הבירה בעלת החשיבות הרבה עבור שלוש הדתות, אזור...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה