הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מאוגוסט 2018

דיוויד וג’ן מתגוררים בעיירה השקטה פרומיס פולס עם איתן, בנם בן ה-4. השלושה יוצאים לבלות יום כייף בפארק השעשועים ואז העניינים מתחילים להסתבך! ברגע אחד של חוסר תשומת לב העגלה עם איתן בתוכה נעלמת וההורים הלחוצים מתחילים לחפש את בנם בין ים האנשים המבלים בפארק. דיוויד מוצא את העגלה עם בנו ישן בתוכה בשלווה. הוא ממהר לעדכן את ג’ן, אך לא מצליח למצוא אותה. הדקות חולפות בלי שיצליח לאתרה, ואז חולפת שעה ועוד שעה וג’ן עדיין נעדרת. המשטרה נכנסת לתמונה ומתחילה לחקור את סיבת היעלמותה של ג’ין. דיוויד חושש לחייה של אשתו לאור הדיכאון שחשה בשבועות האחרונים, בנוסף, עולה בו החשד כי אולי היעלמותה קשורה לתחקיר עיתונאי שהוא מעורב בו. האמנם? לינווד ברקלי יוצר עלילה מותחת ומלאת תפניות המותירה את הקורא דרוך וסקרן עד לעמוד האחרון. מומלץ!

02/11/2019

אל תפנה את מבטך / לינווד ברקלי

456 עמודים

תרגום: נורית לוינסון

מודן הוצאה לאור

שנת הוצאה: 2014

 

73495336_935747296797109_5260690520706908160_n

 

במרכז העלילה נמצאים בני משפחת הרווד: דיוויד, בעל ואב מסור העובד כעיתונאי בעיתון מקומי, ג’ן העובדת בחנות לתיקון מזגנים ובנם בן ה-4 איתן. הם מתגוררים בעיירה קטנה ושקטה בשם פרומיס פולס, העיירה שבה מתרחשות רוב העלילות בספריו של לינווד ברקלי.

השלושה יוצאים ליום בילוי בפארק שעשועים וברגע אחד של חוסר תשומת לב, העגלה שבה ישב איתן הקטן נעלמה בזמן שאביו הלך לקנות גלידה ואמו הפנתה לרגע את מבטה מעגלת בנה.  ההורים הנסערים מתחילים לחפש את בנם ברחבי הפארק העמוס במבקרים. הם נחרדים מהמחשבה שאולי בנם הקטן נחטף. דיוויד פונה לכיוון אחד וג’ן לאחר, ואז כשדיוויד שב על עקבותיו לאחר שאיתר את העגלה ואת בנו ישן בשלווה בתוכה, הוא מחפש אחר אשתו ולתדהמתו הוא מגלה שהיא נעלמה. הוא מיד פונה לאנשי האבטחה וכשלהם אין תשובות, המשטרה נכנסת לתמונה ומנסה להבין את מה שהתרחש.

אבל העניין רק הולך ומסתבך כי אין שום עדות לכך שג’ן יצאה מהפארק, ולפי מצלמות האבטחה, לא רק שהיא לא יצאה מהפארק – היא כלל לא נכנסה אליו! אז מה בעצם מתרחש כאן? מי הזיז את העגלה ממקומה וגרם לדיוויד וג’ן לחשוש מהגרוע מכל, ולאן ג’ן לפתע נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה?

דיוויד משתף פעולה עם המשטרה ומוסר להם את כל הפרטים האפשריים בשביל שיצליחו למצוא את אשתו. הוא מעדכן אותם בדיכאון ממנו סבלה לאחרונה ומתחיל בעצמו לנסות לאתר את אם בנו. כשהוא לא מצליח למצוא רמזים להיעלמותה הפתאומית, דיוויד מתחיל לחשוש כי אולי ג’ן נעלמה בעקבות תחקיר עיתונאי שעליו הוא עבד שבו הוא יצא נגד חברה פרטית שרצתה להקים בתי סוהר פרטיים. האם אכן יש קשר בין התחקיר שלו והיעלמותה של אשתו? דיוויד היה נחוש לגלות את האמת והוא לא שלל אף כיוון אפשרי.

הבעיה היא שלמשטרה היו דעות וכיווני חקירה משלה והם לא תאמו כלל לכיווני החקירה של דיוויד. בעוד המשטרה ממשיכה בחקירתה שבמהלכה צצות התפתחויות חדשות, דיוויד מחליט ליצור קשר עם הוריה של ג’ן איתם היא ניתקה את הקשר לפני שנים רבות. אבל במקום לקבל תשובות, דיוויד יוצא מביתם עם תהיות ושאלות רבות. בחפשו אחר אשתו, הוא בודק את עברה עליו מעולם לא דיברה, בתקווה כי על ידי כך יוכל למצוא תשובות לכל השאלות.

אני מאוד אוהבת את כתיבתו המשובחת של לינווד ברקלי שגורמת לקורא להיסחף עם העלילה ויוצרת סקרנות רבה בנוגע לבאות. אמנם חלק מההתפתחויות לא היו מפתיעות והיה בהחלט אפשרי לנחשן מבעוד מועד, אך בכל זאת היה מאוד מהנה לקרוא את הספר ולגלות עוד התפתחויות שאותן לא היה ניתן לנחש.

העלילה כתובה לסירוגין בגוף ראשון ושלישי, כאשר בפרקים המתוארים מנקודת מבטו של דיוויד העלילה היא בגוף ראשון, וביתר העלילה מסופרת בגוף שלישי. חלוקה זו מוסיפה למתח ולהנאת הקריאה. הכתיבה נהדרת, קולחת וזורמת והעלילה הפתלתלה השאירה אותי במתח עד לעמוד האחרון.

שורה תחתונה: ספר מתח נהדר וגדוש בתפניות, גם אם את חלקן ניתן לנחש בלי בעיות.

ספר מומלץ!

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

גיא בן הינום / יפתח אשכנזי

גיא בן הינום / יפתח אשכנזי 302 עמודים עריכה: דקל שי שחורי הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בירושלים, עיר הבירה בעלת החשיבות הרבה עבור שלוש הדתות, אזור...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה