הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

לו היא כתבת תיירות שניתנת לה ההזדמנות להצטרף להפלגת הבכורה של ספינת בוטיק מפוארת. אך, בשבוע ההפלגה לו נשדדת בביתה והאירוע הטראומטי הותיר אותה נסערת ואף עם פציעה בפניה. ובכל זאת, היא לא מוותרת על ההפלגה ולמרות החרדה שחשה, היא יוצאת לשבוע בלב ים. בשעת לילה מאוחרת, לו שמעה ממרפסת חדרה חבטה אדירה במים. היא זינקה למרפסת והבחינה במרפסת השכנה בכתם שנראה כמו כתם דם. היא הגיעה למסקנה שמישהו השליך את גופת האישה מתא מספר 10, אישה שאותה ראתה כמה שעות לפני כן ואף השאילה ממנה איפור. אבל נציג מצוות הספינה ששמע את טענותיה, אמר לה כי אף אחד לא מתארח בתא השכן. אז אם כך, את מי לו ראתה כמה שעות לפני כן? ומה לגבי מה שהתרחש במרפסת השכנה? האם העובדה ששתתה יותר מידי אלכוהול גרם לה לדמיין את הכל? לו בעצמה לא הייתה בטוחה מה התשובה הנכונה.

23/10/2019

האישה בתא מספר 10 / רות וייר

347 עמודים

תרגום: יסמין קלין

מודן הוצאה לאור

שנת הוצאה: 2018

 

74526860_927266424311863_3892377986753626112_n

 

לורה בלקלוק המכונה לו היא כתבת תיירות המועסקת בעשור האחרון בחברת “וולוסיטי”. היא כבר חולמת על הרגע שבו תינתן לה ההזדמנות להוכיח את עצמה בתפקידה ולקבל את הקידום שלו היא כבר מחכה תקופה ארוכה. לכן, כשהבוסית שלה נאלצת להיעדר מסיקור של הפלגת הבכורה של ספינת הבוטיק המפוארת והיוקרתית “אאורורה”, לו מקבלת סוף סוף את ההזדמנות שלה חיכתה.

למזלה הרע, ימים ספורים לפני ההפלגה המיוחלת, היא נשדדת בביתה על ידי גבר רעול פנים וחווה אירוע טראומטי שבמהלכו אף נפצעת בפניה. לו הנסערת מחליטה להתגבר על תחושת העצבנות והפחד שמלווים אותה מיום השוד, והיא בכל זאת יוצאת להפלגה על חשבון העבודה בספינת הבוטיק המפוארת, הפלגה שעתידה להימשך שבוע ימים, ואם לו תסקור את האירוע כנדרש ותעמוד בהצלחה במשימה, הסיכוי שלה לקידום יגדל.

לפני ההפלגה, לו מגיעה לביתו של בן זוגה בשביל לראות אותו לפני שהיא עוזבת למשך שבוע, המפגש שלהם לא עולה יפה וכשהיא עוזבת, לו בכלל לא בטוחה אם הם עדיין יישארו ביחד עם שובה.

כשלו מגיעה לנמל ונכנסת לספינת התענוגות, היא מופתעת מגודלה הקטן של הספינה, אך מאוד מתרשמת מהפאר הרב שבה. לו מנסה להתקרב לשאר האורחים בספינה שכולם עיתונאים שהוזמנו לחוות את דעתם על החוויה האקסקלוסיבית שיעברו. אך, לאור מצבה הנפשי הרגיש בשל הפריצה בביתה, היא מתקשה במשימה, חווה התקפי חרדה ושותה אלכוהול בכדי להירגע.

לאחר ארוחת הערב, בעת ששהתה בשעת לילה מאוחרת בתא המפואר אותו קיבלה, תא מספר 9, לו שמעה מכיוון המרפסת קול חזק של חבטה של דבר כלשהו שהושלך למים. היא נבהלה וזינקה למרפסת בכדי לראות במה מדובר, לשבריר שנייה נדמה היה לה שהיא רואה בתוך המים השחורים יד של אישה, אך היא לא הייתה בטוחה בכך. במיוחד לאור העובדה שקודם לכן, לו דאגה לרוקן את המיני בר בחדר ולשתות את כולו. אך, היא הייתה בטוחה בדבר אחד…במעקה של המרפסת הצמודה למרפסת שלה, היה כתם של מה שנראה כדם. וזה הביא אותה למסקנה החד משמעית שמה שנזרק לתוך המים הוא גופה של האישה מתא מספר 10, אישה שאותה ראתה שעות לפני כן וממנה היא השאילה מסקרה ששכחה להביא עמה.

כשלו מדווחת בהיסטריה לצוות הספינה על מה שהתרחש, היא המומה לשמוע ולאחר מכן גם לראות כי תא מספר 10 ריק ואינו מאוכלס וכי אף אורח לא שהה בו משום שהאדם שהיה אמור להפליג עמם ולשהות באותו התא, ביטל את הגעתו ברגע האחרון.

אז אם תא מספר 10 אינו בשימוש, אז מי הייתה אותה אישה שלו ראתה ואף השאילה ממנה מסקרה? האם לו הזתה את המפגש עמה? ומה לגבי הגופה שהושלכה מהמרפסת? לו בטוחה במה שראתה, האמנם?

ככל שהשעות נוקפות, החששות והפחדים של לו רק הולכים ומעמיקים. בהתחלה היא חשבה שבניגוד לביתה שבו היא נשדדה, כאן על הספינה היא הכי מוגנת שיש כי אף אחד מבחוץ לא יכול להיכנס לספינה, הרי הם באמצע הים. אבל האם מי שנמצא על הספינה לא צריך להדאיג אותה לאור סימן הדם על מעקה המרפסת השכנה והאישה שנעלמה כאילו בלעה אותה האדמה?

לו מרגישה שאין לה על מי לסמוך, אף אחד לא מאמין לדבריה ומבחינתה, כל יתר האורחים וצוות הספינה חשודים.

אבל השאלה הגדולה היא האם מה שהיא טוענת ששמעה וראתה אכן התרחש או שמא האלכוהול גרם לה לדמיין את הכל? גם לו כבר לא הייתה בטוחה מה היא התשובה הנכונה.

איזה ספר נהדר! העלילה תפסה אותי כבר בתחילתה והיה ממש קשה להתנתק מהספר. האווירה שבו מאוד מותחת, קלסטרופובית, לעיתים גם מפחידה ונותנת תחושה של צפייה בסרט אימה. הכתיבה סוחפת ומרתקת והגילויים מפתיעים ומסעירים.

שורה תחתונה: מותחן משובח באווירה קלסטרופובית שתגרום לכם לשקול בשנית את האפשרות להפליג בספינת תענוגות שעל סיפונה הכל יכול לקרות.  

ספר מומלץ. לא לפספס!

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

גיא בן הינום / יפתח אשכנזי

גיא בן הינום / יפתח אשכנזי 302 עמודים עריכה: דקל שי שחורי הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בירושלים, עיר הבירה בעלת החשיבות הרבה עבור שלוש הדתות, אזור...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה