הבלוג של לאה גולן

leah_golan

מומחית לטיפול בהפרעות אכילה, אכילה רגשית והתמכרויות למתוק. הבלוג מתמקד בצד המנטאלי של הדיאטה, איך להפסיק להילחם בעצמינו ולהתחיל להבין מה גורם לנו לאכילה מופרזת. לפתח אורח חיים בריא עם תזונה מאוזנת לחיים מאושרים ומלאי... +עוד

מומחית לטיפול בהפרעות אכילה, אכילה רגשית והתמכרויות למתוק. הבלוג מתמקד בצד המנטאלי של הדיאטה, איך להפסיק להילחם בעצמינו ולהתחיל להבין מה גורם לנו לאכילה מופרזת. לפתח אורח חיים בריא עם תזונה מאוזנת לחיים מאושרים ומלאי אנרגיה וחיות.

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מפברואר 2016

כדי לענות על השאלה קודם כל צריך להבין למה אנשים עושים דיאטה, או שינוי תזונתי, למה לנסות בכלל לאכול בריא, מה התועלת בזה?

אז אמנם אין סיבה אחת ספציפית, כל אדם והסיבות האישיות שלו,  אך בכל זאת, ניתן לומר שאנשים רוצים לאכול בריא כי הם מבינים את החשיבות והתועלת שיש בכך לחיים איכותיים ובריאים, למראה טוב, לאריכות ימים ולרמות האנרגיה שלהם.

הם מבינים שכתוצאה מאלו יוכלו לשפר את מערכות היחסים, ההצלחה בקריירה ובכל תחום בחיים.

בסה”כ ברור מאוד לכולנו שיש יתרונות משמעותיים לאכילה בריאה, למעשה ברור לנו שזה ממש עניין של חיים ומוות.

תנו לאדם לאכול רק ג’אנק פוד וממתקים במשך כמה חודשים ולא בטוח שהוא ישרוד, לעומת זאת תנו לאדם לאכול מזון איכותי ובריא ותוך תקופה הוא יחוש עלייה ברמות האנרגיה והחיוניות וסביר שהוא יאריך חיים.

ולא צריך להיות תזונאים כדי להבין מה בריא, היום כל ילד יודע…  נכון?

ובכל זאת רוב האנשים לא אוכלים בהתאם למה שהם יודעים שיעשה להם טוב,

תעשיית המזון המעובד, הקמחים, הסוכר, הממתקים וכל הג’אנק משגשגת.  למה זה?

הסיבה המרכזית לשגשוג תעשיית הג’אנק שהיא גם הגורם מספר אחת לכישלון בדיאטות, היא:

שאנשים מקשרים לאכילה הלא בריאה יותר עונג מאשר כאב ( מיד נסביר).

ראשית, עלינו להבין את הכוח שמניע את עולמינו.

כל בני האדם, ולמעשה כל החיות מונעים משני גורמים, שני כוחות.

 כאב ועונג, תשוקה ודחייה

אנחנו בורחים מדברים שאנו מאמינים שיגרמו לנו לכאב ורגשות שליליים ורודפים אחרי דברים שאנו מאמינים שיגרמו לנו עונג ורגשות חיוביים.

זה כל מה שאנחנו עושים במשך היום כולו. ולא מדובר בהגזמה

כל פעולה ופעולה שלנו היא ביטוי לרצון להשיג משהו טוב יותר, להרגיש טוב יותר, או להימנע מדברים רעים ורגשות שליליים.

אנחנו קמים מוקדם בבוקר לעבודה כי אנחנו רוצים לעשות כסף (תשוקה למשהו טוב/מרדף אחרי עונג), אבל גם כי אנחנו לא רוצים לאחר, לא רוצים לקבל נזיפה או שיפטרו אותנו (דחייה ממשהו שלילי/בריחה מכאב)

אנחנו מצחצחים שיניים פעמיים ביום כי אנו מבינים שזה שומר על בריאות הפה (תשוקה למשהו טוב/מרדף אחרי עונג), אבל גם כי אנחנו לא רוצים להגיע לטיפול  “הלא הנעים” אצל רופא השיניים. (דחייה ממשהו שלילי/בריחה מכאב)

אנחנו מתקשרים עם אנשים כי זה גורם לנו להרגיש טוב ועוזר ולברוח מרגשות שליליים, אותו הדבר לגבי צפייה בטלוויזיה, טיולים, מסיבות או כל סוג של בילוי.

אנחנו לא נחצה כביש סואן במכוניות כי אנחנו מבינים את הסכנה הממשית לחיים, באותו אופן לא נחצה את הגבול לעזה ונעשה פעולות שברור שמסכנות את חיינו.

בסה”כ מאוד הגיוני, נכון ?  אבל איך זה קשור לכישלון בדיאטה ?

הסיבה שהמנגנון של כאב ועונג גורם לנו להיכשל בדיאטה היא שבניגוד לדברים שהסכנה לגביהם מאוד ממשית והרווח שהם מספקים קטן (כמו כניסה לעזה לדוגמה ), בכל מה שקשור לאוכל לא בריא, מאוד קשה לנו לראות את “הסכנה”  את הכאב שהוא יגרום לנו בעתיד, ולעומת זאת העונג שהוא מספק לנו עכשיו מאוד ממשי.

אז איך מתמודדים עם זה? איך מאמנים את המוח שלנו להבין את החשיבות של תזונה בריאה ולהפסיק להשתוקק למתוק ולג’אנק פוד שהורג אותנו בטווח הארוך ומונע מאיתנו את החיות והחיוניות שאנחנו רואיים להם.

איך לגרום לכך שלא יהיה לנו צורך באכילה מוגזמת, שיציעו לנו לאכול בורקס עסיסי מלא בשמן וזה יגעיל אותנו, בכלל לא יעלה לנו הרעיון לאכול את זה. ולעומת זאת, אנחנו נתחיל לאכול מזון בריא באופן טבעי וספונטני וזה יהיה לנו טעים ומענג.

יש כמה טכניקות עוצמתיות ותהליכים טיפוליים ואימוניים שמאפשרים ליצור את השינוי הזה באופן מיידי וכזה שיימשך לאורך זמן.

במאמר הבא אני הולכת לחלוק אתכם את הטכניקה הפשוטה ביותר שכל אחד יכול ליישם בבית בעצמו באופן מיידי ולייצר את השינוי המיוחל.

מוזמנים ללחוץ כאן ולגלות מה היא אותה טכניקה פרקטית שעובדת ועבדה עם אלפי אנשים ברחבי העולם

בברכה

לאה גולן

לתהליכי עוצמה ויצירת שינוי מהיר ומתמשך בהרגלי התזונה מוזמנים ליצור קשר

במייל: [email protected]

עוד מהבלוג של לאה גולן

תצוגה מקדימה

הסיבה מספר 1 שדיאטות נכשלות וטכניקה פרקטית שתייצר שינוי מיידי ומתמשך בהרגלי התזונה שלכם

המאמר הבא יכול לשנות לכם את החיים ולהעלות אותכם באופן מייד על מסלול של אורך חיים בריא. לכן, לצורך הבנה טובה יותר של המאמר ולהגברת האפקטיביות של התהליך שתעברו בסופו מומלץ להתחיל עם קריאת...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה