הבלוג של אורנה שפטר

המגשרת

שמי אורנה שפטר, אני עו"ד ועובדת סוציאלית, עוסקת בגישור גירושין, גישור זוגי וגישור משפחתי, ומנחה קבוצות של נשים וגברים בתהליכי פרידה וגירושין. נשואה, אם לשני בנים ובת. משרדי נמצא בר"ג, מקבלת גם ברמת השרון. הבלוג משלב... +עוד

שמי אורנה שפטר, אני עו"ד ועובדת סוציאלית, עוסקת בגישור גירושין, גישור זוגי וגישור משפחתי, ומנחה קבוצות של נשים וגברים בתהליכי פרידה וגירושין. נשואה, אם לשני בנים ובת. משרדי נמצא בר"ג, מקבלת גם ברמת השרון. הבלוג משלב בין מידע משפטי, סיפורים מחדר הגישור, מקבוצות התמיכה ומחיי. מאמרים נוספים בנושא גישור גירושין ועוד אפשר למצוא באתר הבית שלי: os-gishur.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מיוני 2015

שניהם היו ילדים צעירים במלחמת העולם השנייה’ והם כיום בני 85. הם הגיעו אלי לפני כשלוש שנים כדי שאסייע להם בבניית הסכם ממון ואישורו בבית המשפט לענייני משפחה, על מנת שיוכרו כידועים בציבור

16/08/2016

הם הגיעו אלי לפני כשלוש שנים כדי שאסייע להם בבניית הסכם ממון ואישורו בבית המשפט לענייני משפחה, על מנת שיוכרו כידועים בציבור. כל אחד מהם שומר על דירתו הפרטית ומחזיק אותה. באמצע השבוע הם שוהים לרוב בדירתה של אידה באזור השפלה ובסופי שבוע הם נמצאים בדירתו של אריה באזור המרכז. מיום שנפגשו לראשונה עברו כ-10 שנים וכיום הם בני 85. אלו הם אריה ואידה שמתחזקים זוגיות יציבה של פרק ב’ בגיל השלישי.

אריה ואידה (שמות בדויים) נולדו שניהם ברומניה וקורות חייהם דומים זה לזה. שניהם היו ילדים צעירים במלחמת העולם השניה, ולמרות שסבלו מהמגבלות שהוטלו על היהודים הם ובני משפחתם הקרובה ניצלו.

הם נישאו ברומניה לבני זוגם בגיל צעיר, אידה היתה בת 17 ונולדו לה שתי בנות ואריה היה בן 22 ונולדה לו בת אחת. שניהם אקדמאים, ולאחר שעלו עם בני משפחתם לארץ בשנות ה-70 המשיכו לעסוק במקצועם, אריה כעיתונאי ואידה כמורה לחינוך מיוחד.

בעלה של אידה היה מבוגר ממנה ב-19 שנים והיה חולה כרוני שנים רבות, לבסוף נפטר ממחלה ממארת בתוך 6 חודשים, לאחר 53 שנות נישואין. אריה שאשתו היתה חולה כרונית גם כן במשך 10 שנים, מתוכן שנתיים היתה מרותקת לבית, התאלמן לאחר 51 שנות נישואין. שניהם התאלמנו באותה השנה- 2004.

לאחר שהתאלמן, אריה שבתו היחידה מתגוררת בחו”ל, הרגיש בדידות ורצה להכיר בת זוג. הוא פרסם מודעה בעיתון, אבל אף אחת מאלו שענו למודעה לא מצאה חן בעיניו. בשונה ממנו אידה לא חשבה שלאחר מותו של בעלה תהיה לה זוגיות נוספת.

מי שיצרה את הקשר ביניהם היתה חברה לעבודה של בעלה של אידה, ששאלה אותה אם היא רוצה להכיר מישהו. אידה סירבה והשתכנעה רק לאחר שהחברה אמרה לה כי אם היתה לה הזדמנות לפגוש שוב את בעלה, היא בטוחה שהוא היה אומר לה שתמצא מישהו, כדי שלא תהיה לבד.

אידה מתארת את שיחת הטלפון הראשונה בינה לבין אריה כמצחיקה. אידה הכחישה שהיא מכירה את העיתון בו עובד אריה והוא נעלב, ואריה כששמע איפה היא מתגוררת אמר שזה מאוד רחוק ממנו. השיחה הסתיימה בכך שאידה אמרה לאריה שהיא תבקש מהחברה המשותפת להפגיש אותם בנוכחותה.

למרות שהפגישה ביניהם לא תואמה, אריה המשיך להתקשר לאידה ו”לבלבל לה במוח” כהגדרתה. באחת הפעמים הוא הזמין אותה למסעדה והיא הסכימה בתנאי שיהיה מקום שקט. המסעדה שאריה בחר התגלתה כמסעדה שיש בה מוזיקה רועשת ואי אפשר היה לדבר. אריה אומר שכאשר ראה את אידה בפעם הראשונה במסעדה התאהב בה מיד, לאידה זה לקח עוד קצת זמן. אריה המשיך להתקשר לאידה, והיא שרצתה להוריד את ה”נודניק” הזה ממנה, הזמינה אותו למסעדה כדי לומר לו שזה לא מתאים לה. בסוף לא אמרה כלום וככה הם כבר 10 שנים ביחד…

אידה מספרת כי ההתחלה לא היתה קלה, אחרי מעל 50 שנים עם בן זוג אחד, קשה לשנות הרגלים ישנים ולקבל הרגלים של מישהו אחר. בהתחלה עוד היו דברים שהיא חשבה שבגללם הם לא מתאימים, אבל עם הזמן שעבר היא יכלה לומר שהכל בסדר ושיש ביניהם התאמה.

בגילאים האלו גם למה שהילדים חושבים יש השפעה, לעיתים הם לא יגידו בישירות מה הם חושבים על הקשר, אבל אפשר יהיה לחוש מהם חשדנות, בעיקר בענייני רכוש וכסף.

אריה ואידה רואים הבדל בין זוגיות בגילם לזוגיות בגיל צעיר יותר. בעוד שבזוגיות הראשונה של כל אחד מהם הם עבדו ונפגשו רק אחרי העבודה, עכשיו הם כל הזמן ביחד. כעת יש להם זמן ואנרגיות לשבת ולדבר ביחד על כל מיני עניינים, החל מספר שהם קראו וכלה במאמר שאריה כתב. הם חושבים שכשצעירים פחות דואגים אחד לשני, בעוד שבגיל המבוגר שמים לב ודואגים הרבה יותר לענייני בריאות. שתי מערכות היחסים הקודמות שלהם התבססו על כך שהם טיפלו לאורך השנים בבני זוגם, מה שהיה מעייף מאוד עבורם. עכשיו שניהם בריאים והם מקווים להישאר כך. גם האהבה שונה, עכשיו היא אהבה מכל הלב, אהבה עמוקה, כאשר הדברים שמסביב פחות מפריעים ומכעיסים.

הם נמצאים בקשר קרוב עם ילדיה, נכדיה וניניה של אידה שנמצאים בארץ ומרבים לפגוש אותם. בתו של אריה, נכדותיו וניניו חיים בארה”ב והם לא מתראים הרבה בגלל המרחק. אריה מרגיש כי יחד עם אידה קיבל גם משפחה חמה ובזה התמזל מזלו: “אני אוהב אותם, והם אוהבים אותי. אני מרגיש את זה…”

אריה ואידה עסוקים עכשיו בלמצות את החיים, הם נוסעים הרבה לחו”ל (אוהבים הפלגות), יוצאים להצגות, קונצרטים ומסעדות, מארחים ומתארחים. שניהם מסכימים כי היום הם כבר חושבים אותו דבר. את יום היכרותם העשירי הם יחגגו בעוד חודשיים- בהפלגה כמובן…

 

הכותבת: אורנה שפטר, עו”ד, עו”ס ומגשרת זוגית ומשפחתית. רחוב היצירה 3 (בית שאפ) ר”ג. טלפונים: 03-6962453, 050-5794548, מייל: [email protected] ,

מאמרים נוספים בנושא הסם חיים משותפים וגישור זוגי אפשר למצוא באתר הבית שלי: os-gishur.co.il/

 

עוד מהבלוג של אורנה שפטר

תגובות

טופ 20 - בלוגים