הבלוג של Uri Rimon

יומנו של מחפש

עדכונים:

פוסטים: 8

החל ממרץ 2010

כאשר השתנו המים

ח’ידר המורה של משה, ירד יום אחד אל האדמה והודיע לאנושות את ההודעה הבאה: בתאריך מסוים ייעלמו כל המים חוץ מאלו שאנשים יאגרו במכוון. המים שייעלמו יוחלפו במים אשר יהפכו את מי ששותה מהם למשוגע.

רק אדם אחד הבין את משמעות ההודעה ההיא. ולכן, הוא אגר מים והלך למקום בטוח בו הוא שמר אותם; ואז חיכה שטבעם של המים ישתנה.

בתאריך הצפוי, הנחלים הפסיקו לזרום ובורות המים התייבשו, והאדם שידע והתכונן מראש, הלך למקום המקלט שלו ושתה את המים ששמר.

כאשר ראה ממחבואו שהמעיינות החלו לנבוע מחדש, ירד וחזר אל שאר בני האדם. אולם, הוא גילה מיד שהם חשבו ודיברו באופן שונה ושהם לא זוכרים יותר דבר: לא את השתנות המים וגם  לא את האזהרה שקיבלו. כאשר ניסה לדבר עמם הוא גילה שהם חשבו אותו למשוגע. הם הביטו בו בעוינות או בחמלה, אך ללא כל הבנה.

בהתחלה האדם לא נגע ולו בטיפה מהמים החדשים, אלא חזר כל יום אל מקום המקלט כדי לשתות מהמאגר שלו. לבסוף, הוא החליט לשתות מן המים שלהם, מכיוון שלא יכל יותר לחיות, להתנהג ולחשוב באופן שונה מכל האחרים. ולכן הוא שתה מהמים החדשים ונעשה דומה להם. בסופו של דבר הוא שכח את מאגר המים המיוחדים שלו, וחבריו החלו להחשיבו למשוגע שמצא באופן פלאי את התבונה האבודה.

מתוך: אידריס שאה – ” סיפורי הדרווישים”.

==============================

פגשתי בסיפור הזה לפני כמה שנים בחוברת נפלאה שנקראת אררט – דרך הנוכחות של פטריציו פאולטי. מאז ומתמיד גירה אצלי סיפור זה את השאלה מהם המים החיים האמיתיים? והאם אנו באמת משוגעים?

האם מה שאנו מזינים עצמנו בכל יום כאשר אנו נוסעים במכונית ומקשיבים לחדשות הרדיו, רואים את שלטי החוצות הענקיים מקשיבים לרכילות האחרונה או צופים בטלוויזיה. האם מערכת האמונות שאנו תפוסים בהם משחר נעורינו אלו החיים האמיתיים? או שמא אילו מים ששתינו שהפכו אותנו משוגעים מהופנטים במידת מה? כיצד אפשר לדעת?

כניראה שאי אפשר לדעת עד אשר נפגוש במים חיים אמיתיים. החשוב מכל הוא להמשיך ולחפש אותם תמיד ולא להאמין שזה כל מה שיש!!! לנוע לעבר ולא לעצור לעולם כי כמו כל דבר על פני כדור הארץ מה שלא משקיעים בו מאמץ כלפי מעלה נופל בסוף למטה, זהו הוא חוק הכבידה הפועל על כולנו באותה מידה.

הזדמנויות כאלו נמצאות מסביבנו כל הזמן ומי שמחפש בוודאי יימצא.

מבין הפעילויות והפרקטיקות הנלמדות הן התנועות והמחולות המקודשים, לימוד עתיק שנועד לאפשר לך להכיר את עצמך טוב יותר, לבוא במגע עם העולם הפנימי שלך ולחקור אותו. כל זאת תוך כדי יצירת הרמוניה בין הגוף, הרגשות והמחשבות ולכל זה יש מטרה אחת ויחידה:

לעורר את היכולות שלך ואת הכישרונות החבויים בך.

אחת לכמה זמן מתקיימות סדנאות פתוחות לציבור הרחב ללימוד הפרקטיקה של התנועות.

אז בואו ננסה למצוא את אותם מים חיים שיכולים להפיח בנו אמונה, תקווה ואהבה חדשה ולכוון אותנו אל עבר השיפור המתמיד של עצמנו ולמיצוי הפוטנציאל שקיים בכל אחד ואחד מאיתנו.

העיקר אם כן כפי שאמרנו זה לא להסתפק ולאמר זה כל מה שיש, אלא להמשיך ולחפש את המים החיים כי הם שם…

מיומנו של מחפש

תודה

עוד מהבלוג של Uri Rimon

Thumbnail

אז מה באמת מסתתר מאחורי המחשבה שלנו?

שלום לכם, רציתי לפתוח ולספר סיפור אישי קטן - לפני כ-14 שנה חבר לעבודה הציע לי לבוא ולהשתתף בסמינר מיוחד אודות מסתרי המחשבה עם פטריציו פאולטי.  לא הבנתי בדיוק במה מדובר אך הסקרנות היא זו שהובילה אותי להירשם לבסוף...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

להבריא את עצמנו כדי לרפא

האנרגיה המרפאה - להבריא את עצמנו כדי לרפא בפוסט הזה רציתי לחלוק ולספר קצת על ההתנסות שיש לי עם האנרגיה המרפאה, אותה אנרגיה קוסמית העוטפת אותנו ומשפיעה על כולנו. האנרגיה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

זו השאלה שמניעה אותנו...

שלום לכולם וברוכים הבאים ל - "יומנו של מחפש" הבלוג הזה מטרתו לשתף, לחלוק ולדון בחוויות החיפוש האישי של כל אחד עם השאלה שמניעה אותנו. לכל אחד מאיתנו הרי יש שאלה שמניעה אותו בחיים האלו, גם אם לפעמים היא חבויה ולא לגמרי מובנת....