הבלוג של Uri Rimon

יומנו של מחפש

עדכונים:

פוסטים: 8

החל ממרץ 2010

יומנו של מחפש – זו השאלה שמניעה אותנו …

05/12/2011

שלום לכולם וברוכים הבאים ל – “יומנו של מחפש

הבלוג הזה מטרתו לשתף, לחלוק ולדון בחוויות החיפוש האישי של כל אחד עם השאלה שמניעה אותנו. לכל אחד מאיתנו הרי יש שאלה שמניעה אותו בחיים האלו, גם אם לפעמים היא חבויה ולא לגמרי מובנת. החשוב הוא להקשיב לה.

מי אני?  לכאורה לא חסר לי דבר בחיים, הייתי במסלול המושלם, גדלתי בסביבה טובה ותומכת (קיבוצית), קיבלתי חינוך מצוין, הייתי כאחד החברה שעשה שנת שירות בתנועה והלך לצבא בשירות המולדת כולל מסלול קצונה וחתימה בקבע, טיול ארוך אחרי צבא ולימודי אוניברסיטה. בדיוק סיימתי את לימודי הנדסת המחשבים והתחלתי לעבוד בחברת סטארטאפ מבטיחה עם משכורת נאה ורכב – כאילו סבבה?

אז הכל החל כאשר קולגה שלי בחברה בה עבדתי, שאני חב לו תודה גדולה על כך, הזמין אותי לפגישה עם איש איטלקי מיוחד לפני כ-10 שנים (מר פ.פאולטי) בה דיבר איתנו על מסתרי המחשבה והאפשרות לנצל את הפוטנציאל הגלום בנו בצורה אחרת, יותר טובה ומעניינת. מרגע זה נפתח לי עולם ומלואו שלא הכרתי ולא ידעתי על קיומו, סקרנות גדולה הציפה אותי לרעיונות ולטכניקות שנלמדו בקורס וחיפשתי לעסוק בזה יותר. במחשבה לאחור היתה אצלי תמיד איזו סקרנות כלשהיא אל המיוחד והלא נודע והשאלה שהלכה וגדלה עם הזמן הייתה האם באמת כל מה שהחיים הללו יכולים להציע זה משכורת 13+רכב צמוד, נשוי ואב+2? אולי…

זה החל עם ספר שהמליצו לי עליו – “חיפוש אחר המופלא” של פ.ד אספנסקי. ספר בהחלט לא קל לעיכול אך מלא ברעיונות מאוד שונים ממה שהכרתי קודם לכן. הרעיונות הללו משכו אותי ועניינו את החלק האינטלקטואלי שבי עד מאוד. יותר מאוחר למדתי שיש ארגון שלם מאחורי העניין – בית ספר אמיתי, בדיוק כפי שאספנסקי מספר בספרו על בית הספר של המורה הארמני ג.א גורדייף בו למד.

לאחר זמן מה היצטרפתי לשורות בית הספר הזה והחלתי ללמוד את החשוב באמת בחיים האלו – ללמוד את עצמי, את המכונה האנושית המופלאה הזו שניתנה לנו במתנה למשך 80 שנה בממוצע, כיצד היא מתפקדת, איך היא פועלת ומהם החוקים השולטים עליה ועל היקום, ובכלל מה המטרה שלשמה אנחנו כאן.

מן הנתיב הרעיוני-אינטלקטואלי התחלתי להבין שיש לפחות עוד 2 רמות, לא פחות חשובות, אותן צריך ללמוד ולפתח בצורה מאוזנת – הרמה הרגשית והרמה הפיסית-מוטורית.  באמצעות בית הספר ששמו ,איך לא,  “בית הספר למודעות עצמית למען התפתחותו ההרמונית של האדם” רכשתי כלים פרקטיים רבים כדי ללמוד את עצמי ולהתבונן במה שאפשר לכנותו – “האדם”.

מבין הפרקטיקות והתרגילים המעניינים ביותר עבורי היו תרגולי התנועה והמחולות המקודשים. פרקטיקה עתיקת יומין שעברה מדור לדור המכילה 164 תנועות מדויקות ועוד ריקודים מיוחדים שהובאו למערב בין היתר על ידי גורדייף. מטרתן של התנועות לפעול על החיבור בין הגוף, הרגש, והמחשבה ועל סינכרון 2 ההמיספרות במוח, הימנית והשמאלית, על מנת ליצור מצב של תודעה גבוה יותר בתוכנו. אימון זה היה לי מרתק במיוחד כיוון שניתן היה לבצע אותו רק בשיעור מול מורה התנועות בקבוצה, ובשונה מחיקוי התנועה הרגיל כמראה, היה עלינו לחקות את המורה בצורה פרונטאלית בדיוק כפי שעשה הוא את התנועה (כלומר אם זז ימינה אנו היינו אמורים לזוז ימינה באותו אופן). תרגול פשוט זה בתחילה היה מתסכל למדי והצליח להוציא מתוכינו את כל הפחדים, הכעסים, השיפוט העצמי והאגו בו זמנית. היה ניתן לראות בבירור כיצד הגוף לא מציית למחשבה והרגש לוקח אותנו לכל כיוון אפשרי ולמעשה יש נתק בין כל החלקים הללו שאמורים לתפקד בהרמוניה מלאה. ככל שהעמקנו בלימוד יותר ויותר יכולנו ללמוד המון דברים על עצמנו ולקבל שיקוף מדוייק של החיים שלנו כפי שהם מתבטאים בתוך התנועה והתגובה שלנו לגירוי החיצוני.

עם הזמן העמקתי עוד ועוד בלימוד מרתק זה מה שנתן לי כלי בלתי רגיל להכרות מעמיקה יותר עם עצמי, להגברת התודעה בתוכי ולאפשרות להיכנס למימד אחר של שקט ושלווה. היום אחרי שנים שלימוד זה היה במסגרת בית הספר בלבד, נפתחה האפשרות לחוות אותו ולטעום מן האיכות המיוחדת הזו גם במסגרות אחרות. כיום ניתן להיצטרף לקורסים וסדנאות המתקיימות בארץ ובאיטליה.

כך בעצם החלה דרכו של מחפש חדש, ומאז עוד קרו הרבה דברים מופלאים

אבל המשך יבוא ….

אורי

נ.ב – מוזמנים לספר ולשתף מהי השאלה שמניעה אתכם…

מי שמתעניין מעבר לכך בעבודת בית ספר למודעות עצמית מוזמן לפנות  – 054-4552285

להרצאות פתוחות בנושא בארץ בקישור הבא

לאתר בי”ס הבינלאומי למודעות עצמית

 

עוד מהבלוג של Uri Rimon

תצוגה מקדימה

אז מה באמת מסתתר מאחורי המחשבה שלנו?

שלום לכם, רציתי לפתוח ולספר סיפור אישי קטן - לפני כ-14 שנה חבר לעבודה הציע לי לבוא ולהשתתף בסמינר מיוחד אודות מסתרי המחשבה עם פטריציו פאולטי.  לא הבנתי בדיוק במה מדובר אך הסקרנות היא זו שהובילה אותי להירשם לבסוף...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לשתות מים חיים

כאשר השתנו המים ח'ידר המורה של משה, ירד יום אחד אל האדמה והודיע לאנושות את ההודעה הבאה: בתאריך מסוים ייעלמו כל המים חוץ מאלו שאנשים יאגרו במכוון. המים שייעלמו יוחלפו במים אשר...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

להבריא את עצמנו כדי לרפא

האנרגיה המרפאה - להבריא את עצמנו כדי לרפא בפוסט הזה רציתי לחלוק ולספר קצת על ההתנסות שיש לי עם האנרגיה המרפאה, אותה אנרגיה קוסמית העוטפת אותנו ומשפיעה על כולנו. האנרגיה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה