הבלוג של מירי נחמן

כותבת במחשבות

מנחת קבוצות "אמצע החיים והגיל השלישי" ואחות במקצועי. נשואה ואם לבן ובת בוגרים. קוראת הרבה ,תולעת ספרים מגיל צעיר. אוהבת לבשל,להאזין למוזיקה,לטייל, לאסוף גמדים ומגנטים מכל העולם. מזמינה אתכם להפליג איתי למרחקים... +עוד

מנחת קבוצות "אמצע החיים והגיל השלישי" ואחות במקצועי. נשואה ואם לבן ובת בוגרים. קוראת הרבה ,תולעת ספרים מגיל צעיר. אוהבת לבשל,להאזין למוזיקה,לטייל, לאסוף גמדים ומגנטים מכל העולם. מזמינה אתכם להפליג איתי למרחקים בעולם המחשבות אותן אני כותבת בלילות.

עדכונים:

פוסטים: 29

החל מנובמבר 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1961: ביום קיץ לוהט מסתתרת לורל בת השש-עשרה בבית העץ של ילדותה וחולמת על נער ושמו בילי, על היום שבו תוכל לעבור לגור בלונדון, ועל העתיד המזהיר הצפוי לה שם. אבל בעודה יושבת כך, לורל עדה לפשע נורא שמשנה את כל מה שידעה על משפחתה, ובעיקר על אימה, דורותי.

2011: לורל, שכיום היא שחקנית מוכרת ואהובה, מוצאת את עצמה כורעת תחת נטל העבר. זיכרונותיה והפשע שהיתה עדה לו מחזירים אותה אל בית משפחתה בסאפוק, והיא מתחילה להרכיב את חלקיו של פאזל מיסתורי: סיפור של שלושה אנשים שבאו מעולמות שונים בתכלית – דורותי, ויוויאן וג´ימי – שהגורל הפגיש ביניהם בלונדון של ימי המלחמה ושזר את חייהם אלה באלה לבלי הפרד. (מגב הספר )

בשנת 2011 כאשר אמה של לורל נוטה למות היא חוזרת מלונדון אל אמה ואל הבית בו גדלה ונפגשת עם אחיותיה ואחיה. הסוד עליו שמרה מגיל 16 והזיכרונות עולים ומציפים את זכרונה לורל מתחילה לחקור את העבר,לנסות להבין מי היא אמה ומה היה בעברה, מה היא מסתירה ומה המניע לאירוע שהיווה את הסוד עליו היא שומרת מאז היתה בת 16.

העלילה נעה בין ההווה לבין העבר ומשלבת סודות,אהבה, יחסי חברות ומשפחה, בגידה וגם רצח , תיאורים של תקופת מלחמת העולם ה- 2 , הבליץ בלונדון ולאורכה שזור מוטיב של מתח שמתגבר בפרקים מסויימים. לקראת סוף העלילה כאשר הייתי בטוחה שאני מנחשת את הסוף הסופרת יוצרת טוויסט מפתיע בעלילה וכל מה שחשבתי משתנה. ומגיע סוף מפתיע שלא ציפיתי לו.

יש פרק אחד בסופו של הספר שנראה לי לא מציאותי בו אמה של לורל כביכול מתאוששת וזוכרת במדויק את העבר (כך זה כשמגיעים מתחום הרפואה ) אבל זה לא פגם בהנאה והקריאה.

במהלך הקריאה הדמויות, הרגשות, תיאורי המקומות והאווירה מתוארים בצורה שקל לדמיין אותם ולהישאב לתוך העלילה.

התחלתי לקרוא את הספר  בלילה  לפני השינה ואמרתי לעצמי עוד פרק אחד , רק עוד פרק וכשסיימתי גיליתי שהבוקר האיר.

נהניתי וממליצה


139823

עוד מהבלוג של מירי נחמן

הגולם והג'ני / הלן ווקר - חוויה מעולם הפנטסיה

  את הספר קראתי לפני כשנה ומאז אני לא מפסיקה להמליץ עליו .   קיבלתי  את הספר מחברה בקהילת הקוראים המשפיעים בעקבות רעיון חדש של מנהלי הקהילה כל אחד מחברי קהילת הקוראים קיבל בחבילה את הספר הלבן פעמיים כשעל אחד העותקים...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

האיש בחליפת עור הכריש הלבנה - לוסט לניאדו

בספרה של לוסט לניאדו נתקלתי בכמה הזדמנויות בחנויות הספרים ובספריה . בכל פעם לקחתי אותו לידי הסתכלתי על הכריכה דפדפתי בו והחזרתי למדף הספרים. לפני כשבועיים הצליחה קוראת אלמונית בספרייה לשכנע אותי לקרוא את הספר ועל כך...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה