הבלוג של איריס קרונמן הורות ללהט"ב

kronman

לפני 5 שנים הוא יצא מהארון, לפני שנה אני יצאתי אתו לראשונה למצעד הגאווה והיום נמצאת כאן כדי לתת יד לכל מי שיוצא למסע.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממרץ 2018

01/07/2018

שוב זה קרה, פגשתי , ראיתי,  אפילו לא דיברתי, נשארתי עם התמונה ולא מצאתי אף משבצת להכניס אליה את המידע החדש.

לפני שבוע נהגתי ברחוב צפוף ומולי התהלך מתנדנד מצד לצד איש כפוף, לבוש בבגדים מלוכלכים וגדולים עם ראסטות בלונדיות .
נורות האזהרה צלצלו לי בראש: “זהירות, הוא תכף יקפוץ לכביש, אי אפשר לצפות את מעשיו, כנראה שיכור או מסומם או משהו כזה, תנעלי את הדלתות ותנהגי מאוד בזהירות”.
הוא באמת נעמד במרכז הכביש הסתכל וסימן לי להמשיך לנסוע. בשניות האלו כשמבטינו נפגשו ראיתי בחור צעיר שנראה די אבוד ולא מזיק. מהר התחלפה לה המשבצת של מסוכן ,במשבצת של זקוק לעזרה, וחשבתי על אמא שלו והמשכתי לנסוע.
אחר כך חשבתי שיכול להיות שהוא באף אחת מהמשבצות שהכנסתי אותו אליהן ושקיימות רק בראש שלי.

השבוע, במצעד הגאווה בבאר שבע זה קרה שוב. הם היו שניים ולא נכנסו לשום משבצת והמכנה המשותף הפך ליותר ויותר מצומצם. חוץ מזה שהם כנראה היו בשנות ה30 לחייהם לא הצלחתי לקטלג אותם ונשארתי עם תמונה, עם צורך חזק לקיטלוג ,עם תהייה גדולה על הצורך הזה ועם הידיעה שיש לי עוד הרבה דרך לעשות עד שאוכל לקבל את כולם כשווים ולקבל את המגוון.

ההכללות והמשבצות עוזרות לנו להבין את העולם ולעשות בראש שלנו סדר. אנחנו מחלקים את האנשים למבוגרים , ילדים, נשים, גברים, גבוהים, נמוכים, לבנים ושחורים –  ועוד חלוקות שכאלו. עוד לפני שדיברנו עם מישהו או אפילו לפני שראינו אותו כבר יש לנו דעה עליו.
נסו רגע לעצום את העיניים ולדמיין למשל שאתם עומדים לפגוש אישה גבוהה ולבנה בת 20. לא פגשנו אותה וכבר  יש לנו תמונה של מבנה הגוף, גובה, כמות הקמטים בפנים, מנעד קול הדיבור, אופן היציבה ועוד לא מעט דברים.

האפשרות להכליל ולהכניס ל”משבצת” עוזרת לנו לארגן את עולם הידע שלנו, לקלוט מידע חדש, לזכור אותו וגם לשלוף אותו בעת הצורך. הנטייה הראשונית היא למצוא משבצת לכל המידע שמגיע אלינו .

אלא שהשיטה היא גם בעייתית וגם לא תמיד עובדת. היא משאירה מחוץ למשבצות הרבה אנשים ונשים, היא משאירה אותנו מצומצמים והיא יוצרת חברה מקובעת ולא גמישה.

אז  כדאי לזכור שכשמישהו או משהו לא נכנסים לנו למשבצת זה סימן עבורנו לבחון את השיטה או לפחות את עצמנו ולא להפנות את המבט הצידה או לפתור את עצמנו באמירה שהם משונים או יוצאי דופן.

מה במשבצת1

עוד מהבלוג של איריס קרונמן הורות ללהט"ב

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי! זהו החלטתי שאני יכולה ורוצה לתת יד לכל מי שיוצא למסע שאני התחלתי לפני 5 שנים , מממ.. במחשבה שניה לפני 27 שנים  כשהפכתי לאמא . לפני 5 שנים גלעד - המכונה גיליץ "יצא המארון" - ת'כלס לא כל כך אוהבת את...

תצוגה מקדימה

שואת הלהט"ב

גם השנה כבכל שנה חיפשתי את החיבור האישי שלי ליום השואה. החיבור שלי הוא לא שורשי, כדור שמיני בארץ אין זיכרון שואה במשפחה שלי. אני זוכרת היטב את האכזבה שלי כילדה כשהסתבר לי שאצלנו במשפחה אין "ניצולים" וגם לא סיפורים. וגם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ליל הסדר ולנו יש סוד

מי שמכיר אותי יודע שאני מאוד אוהבת מפגשים משפחתיים. כן, כן למרות שכדרכם של מפגשים משפחתיים הם הרבה פעמים מעיקים וטעונים אני אוהבת אותם. אבל אני זוכרת היטב איך לקראת ליל הסדר הראשון אחרי שאנחנו כבר ידענו שהבן שלנו גיי אבל...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה