הבלוג של הקונה נחמה

הקונה נחמה

אופנה, טיפוח, סטייל, שופינג

עדכונים:

פוסטים: 501

החל מינואר 2012

שנים נטיתי להאמין שאני אדם מאוד מחושב. שכל החלטה שלי מלווה במחשבות, שקילת בעד ונגד וקבלת החלטה ראציונלית. לאחרונה גיליתי שאני אמנם מרבה לחשוב, אבל בדיעבד. מסתבר שההחלטות שלי מתקבלות ברגע והמחשבות באות אחרי, לרוב כשמאוחר מידי. או אז, אני הופכת את ההחלטה, בודקת כל נים, מתחרטת לא אחת, מחפשת איך אפשר לתקן, מריצה בראשי סנריום שונה.

כך קרה שכשאפרת מסלונה התקשרה אליי לפני מספר שבועות ושאלה אם ארצה להרצות בכנס הבלוגרים הראשון של ישראל, עניתי מבלי לחשוב שאשמח להפגש ולשמוע. מפה לשם מצאתי עצמי אומרת כן, ומתחילה לעבוד על ההרצאה, כשבעצם בפנים, התחרטתי כל שניה. אני לא אדם של קהל, מעדיפה תמיד שיחות אינטימיות על קבוצות גדולות ובכלל, למה לי להחשף? הרי אני כותבת בשם אנונימי ולמעט מספר מצומצם של קוראות הרוב לא יודעות מי אני ונעים לי ככה. הפחד והחרטה החלו לחלחל, אבל התשובה כבר ניתנה, ועוד יותר משפחדתי להופיע פחדתי לבטל, כי לא נעים ומה פתאום.

למזלי, הימים שלפני יום הכנס היו מאוד עמוסים עבורי, מה שמנע מהלחץ להשתלט עליי. עבור המצגת נעזרתי בזוג חבריי הטובים, שועלי מצגות ותיקים, מתוך המחשבה שמצגת יפה תחפה על העובדה שאגמגם. רק בלילה שלפני החרדה השתלטה עליי. מיד השתדלתי להסב את מחשבותיי לבגדים. הרי בהיותי כותבת על אופנה סביר שגם מה שאלבש יעמוד לביקורת. מיותר לציין שבאותו הלילה לא ישנתי הרבה. גלגלתי על לשוני את מה שארצה להגיד וקיויתי לטוב.

בבוקרו של יום שני התלבשתי, התאפרתי ושמתי פעמיי למכללת יפו. למזלי לנסיעה הצטרפה א. חסרת תקנה, חברה ותיקה שבורכה ביכולת הרגעה מעוררת השראה. הגענו לכנס, מד הלחץ עלה. לא אשקר, ברגעים מסויימים קיויתי שמפאת קוצר זמן המארגנים יבינו שאין מקום לכולם, יתנצלו בפניי ויאמרו לי שהחליטו לוותר על שרותיי הפעם. ברגעים אחרים אפילו חשבתי לוותר מיוזמתי, לגמגם משהו על “לא מרגישה טוב” ולברוח כל עוד נפשי בי. קשה לי להסביר ממה נוצר הלחץ, הרי לא עמדתי לדבר על נושא שזר לי, לא עמדתי למבחן וההשלכות של חוסר הצלחה לא היו דרמטיות. ומן הצד השני, גם הצלחה לא הבטיחה לי דבר, כך שלא היה לי מה להפסיד. ועדיין, משהו בעמידה מול קהל גדול, לצד אנשים שעשו את זה באמת, מוכרים ומנוסים, שמות גדולים, משהו בזה גרם לי להרגיש קטנה ומפוחדת.

הרגע הגיע, מחיאות הכפיים של בנות סלונה שנשמעו כשרונית הזמינה אותי לבמה נתנו לי כח אדיר. אחזתי במיקרופון, רועדת קלות ושמתי מסך על כל הפחדים. את כאן ועכשיו הוריתי לעצמי. לכי על זה. הדקה הראשונה היתה לא פשוטה, השקט באולם היה חזק מששערתי, לא שמעתי צחקוקים במקומות שקיויתי שיהיו. לאחר דקה מצאתי את עיניה התומכות של א. חסרת תקנה, ממש במרכז האולם מולי. מאותו הרגע דיברתי אליה. החיוך החם שלה חיזק אותי, השתחררתי ומבלי להרגיש חלפו הדקות ונגמר.

אין לי מושג מה אמרתי, אין לי מושג אם הייתי קוהרנטית, ברור לי שהרבה דברים שחשבתי שראוי להגיד הושמטו. אבל דבר אחד אני יודעת בברור. עשיתי את זה. למרות הפחדים ולמרות השדים שתקפו אותי בדרך.

מחיאות הכפיים של אחרי, המסרונים המתעניינים מבעלי וחברתי הטובה, החיזוק והנשיקה מאימי עירון מנכ”לית סלונה עת ירדתי מהבמה, התגובות החמות של בנות סלונה וצופות אחרות שהיו באולם, המסרון בערב מרונית הבר והתגובות החמות בפייסבוק ובעיקר זו של ריקי כהן שקראה לי “קולית” שבלי טיפת ציניות, זה בדיוק מה שבא לי להיות, כל אלו הבהירו לי שגם אני יכולה. שאולי עוד לא מאוחר לי מדי לחלום ולעשות שינוי. שהריגושים עוד לא נגמרו עבורי, גם בשגרה של משפחה וילדים שנכנסתי אליה במלוא כוחי.

נכון, יכול להיות שאמרו גם דברים פחות טובים, שהיו שחשבו למה דווקא אותי בחרו לדבר, ובטוח שהיתה גם ביקורת. אבל כמו שאמרתי גם בהרצאה, עם החשיפה באה גם ביקורת. היום אני פתוחה לה, היא לא תפיל אותי.

ועצה חינם לחיים, הומור עצמי. בכל המצבים הכי קשים, מלחיצים, מביכים שהייתי בהם בחיים, תמיד דאגתי להשתמש בהומור עצמי. היכולת לצחוק על עצמי מצילה אותי בסיטואציות שונות, וזו אחת התכונות האהובות עליי גם אצל אנשים אחרים. זה הוכיח עצמו עבורי גם ברגעים שלפני ההרצאה וגם בהרצאה עצמה.

תודות לכולכן.

ותודה לא. חסרת תקנה, על התמונה המצורפת. איך הצליחה לתפוס את הרגע שבו הופיעה במצגת המילה הכי משמעותית עבורי. התפתחות.

עוד מהבלוג של הקונה נחמה

תצוגה מקדימה

חמישה בחמישי - חנויות ששוות ביקור

חמש חנויות ששווה לקפוץ לבקר בהן אם אתן בסביבה ליבסקינד ברלין החנויות במתחם שרונה הולכות ונפתחות בזו אחר זו, ובין השמות הגדולים אפשר למצוא כמה חנויות חמד קטנות. אחת מהן היא החנות של מותג התיקים הברלינאי "ליבסקינד". המותג...

תצוגה מקדימה

קניון אילון - פינה חמה בלב

הקומה החדשה בקניון אילון (צילום: אני) זה אולי נשמע קצת יומרני לקשר בין שופינג ונוסטלגיה, אבל כל אחד ועולם המושגים שלו. בי קניון אילון מעלה זכרונות נוסטלגים ובעקבות השינויים...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

סבתא ונכדה מחליפות בגדים

אבא שלי, שבין שפע העיסוקים שלו בפנסיה הוא גם צלם חובב שמצלם בדרך כלל נופים ופרחים, ראה שקידמתי בעמוד הפייסבוק של סלונה אופנה,  פוסט של הבלוגרית ...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה