הבלוג של הקונה נחמה

הקונה נחמה

אופנה, טיפוח, סטייל, שופינג

עדכונים:

פוסטים: 504

החל מינואר 2012

המשך מסעה של נ’ עם בתה המתבגרת, בניסיון לבנות מלתחה הולמת בתקציב מוגבל- (את חלק א’ תוכלו למצוא פה)

אם יש משהו שפורת יוסף שונאת יותר מאשר לסחוב את כל אמא שלה איתה לקניות במקום רק את הארנק, זה למצוא את עצמה מטופלת באחיה הקטן במהלך השופינג. לא שחלילה מישהו מצפה ממנה לאיזושהי תשומת לב לכיוונו, וזה לא שהוא לא קיבל דיפלומה בלשחק בגיבורי העל הקטנים שלו בינות לקולבים ונשים מודדות, ובכל זאת, לא יעלה על הדעת שהבן פורת יצטרף אלינו. ולכן, נושא קביעת השופינג (ראה ערך – אביב/ קיץ 2012), עלה לי בלא מעט פתיחת יומנים ותיאומי בייביסיטר.

את המצב הצילה חברתי הקונה נחמה, שמוזעקת לדגל בכל פעם שיש מצוקה הלבשתית. הקונה סיפרה לי שקניון שבעת הכוכבים פתוח בשבת בבוקר, זמן שבו גם הבן פורת יוסף וגם אבא שלו יכולים ליהנות זה מחברתו המסוקסת של זה, בלי שאנו, הבנות, נפריע.

וכך יצאנו לדרך, מלאות אופטימיות, רק כדי לגלות שהקונה סיפרה, כנראה, לכל תושבי תל אביב שהקניון פתוח בשבת בבוקר, וכולם חשבו שזה רעיון מצוין לגמור את הקניות למתבגרות שלהם באותו זמן.

לא תאמינו איזה חיי חברה, נופש וספורט יש להרצליאנים – מגרש החניה של הקניון נראה כמו השאנז אליזה עם כניסת בעלות הברית.

החלטנו שנעשה את הקניון בצורה מסודרת – נתחיל מלמעלה, ונלך חנות חנות עד שנמצא את חפצנו. חפצנו, דרך אגב, הוא מכנסי ג’ינס קצרים. (רק שיהיה ברור, שבתיכון של הפורת, אסור לבוא עם מכנסים שגבוהים מקו הברך. תיכון חילוני למהדרין, כן?).

פול אנד בר היו סגורים. כאן בעצם אפשר לסכם את הביקור. פול אנד בר היו סגורים. שמעתי רק מלמולים מתחת לשפמה המטפורי של הפורת. קטעי משפטים של “החנות היחידה ששווה פה. רק בשבילה באתי. רק כאן רציתי לקנות. אמא. חברות. אוף”. המשכנו ללכת בתחושה שאנו מתבגרת אחת מוקפת אויבים. מדי פעם ניסיתי בחיישנות להצביע על חנויות או פריטים, ונתקלתי בחומה בצורה של משפטים הנורים מבעד לשיניים חשוקות: “מגעיל”. “איכס”. “תלכי את עם כזה”. “אין סיכוי”. “אין מצב” . “נראה לך?”.

באקססוריז לונדון חשבתי שראיתי איזו הרמת עיניים, אבל זו הייתה רק כדי לומר שזאת חנות יוקרתית ויקרה יותר מטופ טן, אבל הרבה פחות שווה. בטופ טן, לעומת זאת, סתם לא מצאנו כלום.

בקומה השנייה התגלה סניף של H&M . את אנחת הרווחה של שתינו שמעו, לדעתי, עד הרצליה פיתוח. הקולבים הועמסו, האמא נשלחה לעמוד מחוץ לתא המדידה שלא יציצו, ושם החליפה איתותים אילמים עם אמהות אחרות שתהו לעצמן מה בעצם עצר אותן מניתוח קשירת החצוצרות ההוא… באחת האמהות ממש ראיתי את ההשתקפות שלי: כבויה, עייפה, סוחבת את כל הדברים של הבת שלה. נחנקת כשזו פותחת את הוילון להראות, מנסה לומר בדיפלומטיות שהשמלה אינה מכסה בשום קונסטלציה שהיא את עופריה של ביתה, מתחננת ללכת, לפחות לעבור חנות. מראות קשים.

באותו זמן, פורת שלי מדדה ומדדה. יאמר לזכותה שהיא הייתה עם אצבע על הדופק בנושא המחירים, וגם ניסתה באמת לקנות חכם. שמלה מאד מתוקה, בפסים של כחול ולבן, שנראתה עליה נהדר, נפסלה בטענה שהיא לא חושבת שהיא באמת תלבש אותה, ולקנות שמלה רק למקרה שיתחשק לה להתחפש למלחית בשנה הבאה לא נראה לה מוצדק.

הפריטים שנקנו בסוף היו הכל חוץ מג’ינס קצרים. שמלה אחת קצרה מאד , חצאית אחת קצרה מאד וגופיה. הצעתי לה לנסות להתכופף בתא המדידה, כדי לבדוק שלא רואים לה את כל הטוסיק, והיא הסתכלה עלי בתימהון ושאלה :”מי מתכופף כשהוא לובש חצאית?”.

הג’ינס הקצרים עדיין לא בחזקתנו. פורת שוקלת ללכת לשוק הכרמל לחפש שם. אני לא חושבת שאני אצטרף הפעם, אלא אם הקונה נחמה תבקש ממש יפה…

שמחה לבשר לכן, שלאור תגובותיכן המפרגנות והצלחתו של הפוסט הקודם, נ’ פתחה סניף משלה בסלונה והיא כעת בלוגרית מן המניין, הבלוג שלה נקרא “חסה חוסכת” כיאה למי שחיה בשביל לחסוך וחוסכת בשביל לחיות. פוסט ראשון כבר מחכה לכן שם. מבטיחה שמאוד תהנו.

עוד מהבלוג של הקונה נחמה

תצוגה מקדימה

חמישה בחמישי - חנויות ששוות ביקור

חמש חנויות ששווה לקפוץ לבקר בהן אם אתן בסביבה ליבסקינד ברלין החנויות במתחם שרונה הולכות ונפתחות בזו אחר זו, ובין השמות הגדולים אפשר למצוא כמה חנויות חמד קטנות. אחת מהן היא החנות של מותג התיקים הברלינאי "ליבסקינד". המותג...

תצוגה מקדימה

קניון אילון - פינה חמה בלב

הקומה החדשה בקניון אילון (צילום: אני) זה אולי נשמע קצת יומרני לקשר בין שופינג ונוסטלגיה, אבל כל אחד ועולם המושגים שלו. בי קניון אילון מעלה זכרונות נוסטלגים ובעקבות השינויים...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

סבתא ונכדה מחליפות בגדים

אבא שלי, שבין שפע העיסוקים שלו בפנסיה הוא גם צלם חובב שמצלם בדרך כלל נופים ופרחים, ראה שקידמתי בעמוד הפייסבוק של סלונה אופנה,  פוסט של הבלוגרית ...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה