הבלוג של knowall

knowall

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מדצמבר 2012

שמעתי את קולה של אמא ז”ל מהדהד בראשי וקניתי בסוף עונה נעלים “איכותיות” מבית טוב – במחיר לא זול, וסופן הגיע מהר מאד, מדי מהר.

29/04/2013

יש לי 2 נשים שדעותיהן הן מבחינת אבני היסוד של התפיסה האופנתית שלי.

האחת אמא שלי – פולניה מקורית,  שהיה לה דעה על כל דבר ולא היססה לומר אותם גם לזרים באוטובוס. אחת האמרות של אמא שלי, ושל כל אמא פולניה באשר היא: “זול זה יקר”. קנית משהו זול הוא יתקלקל מהר ותצטרכי לקנות חדש מהר מאד. יקר יחזיק הרבה שנים.

את הרעיון והקביעה הזו אני ממש לא מיישמת בבגדים. זול זה כיף. בגד הוא לא ל – 20 שנים, לבשתי שנתיים שלוש, ממשיכים הלאה.

אני לא יכולה לומר “השמלה הזו, קניתי אותה לפני הנסיעה לאירופה, יחד עם אבא”, וזה נאמר לאחר שאבי כבר היה שוכן עפר למעלה מעשור.

וכוהנת האופנה השניה שלי היא האחת והיחידה: ג’ואן ריברס, ממשטרת האופנה בערוץ E. וכך היא הצהירה לכל אורך עונת הפרסים בהוליווד: “awards are not important shoes are important” בלשון הקודש – פרסים לא חשובים, הנעלים הם החשובים.

ומה נגיד ומה נאמר היא צודקת הקניה החשובה ביותר היא של הנעליים, ולא רק שבגדים במידה 38 וגם 42 לא עולים עלי, נעל לא נוחה, הלך עליך. שמלה קצת צרה רחבה לא יושבת בדיוק במותן, אפשר להסתדר, נעל לוחצת, זה  גיהינום.

לפעמים קולה של אמא  בכל זאת מהדהד בראשי, והחלטתי שאני בגילי משקיע בעצמי ובנעליים כמו שג’ואן ציוותה. כמובן מחכה לסוף עונה וקונה נעליים איכותיות, גם במחיר איכותי, אפילו שזה סוף עונה.

אז אמא יקרה את לא צודקת

הנעל הראשונה שקניתי, נעל יפה, שחור עם בורדו, של “ליידי קומפורט” – נעל שטוחה, על אף החיבה שלי לנעלי עקב, הנעל היתה מיועדת לימים שאני יודעת שמתוכננת לי הליכה ארוכה. לא עברו שבועות מספר וההגפה העליונה פשוט התקלפה והנעל הלכה אחר כבוד לפח. כאשר התלוננתי בחברה, הודיעו לי שקניתי נעל לא מעור (מה שכמובן לא אמרו לי בזמן הקניה), ונעל מעור מתבלה מהר. מהר? זה במהירות הבזק. אבל קניתי נעל איכותית מבית טוב.

כמובן שאני לא לומדת לקח. שוב הגעתי לקניון ברחוב ויצמן בתל אביב, ושם סמוך לחנות של “ליידי קומפורט” נמצאת חנות נעלי הלב הכחול.

לפני שנמשיך בסיפור, קניון ויצמן כנראה מכיר את לקוחותיו, ושתי חנויות הנעליים פונות למגזר הנשים המבוגרות – שזו האוכלוסיה העיקרית באזור כולל בית האבות היוקרתי במקום.

וחזרה לסיפור, בדצמבר נכנסתי לחנות של הלב הכחול, ואת עיני צדו נעל בורדו, שטוחה, במחיר לא זול אבל הלב הכחול, המוניטין – שווה מחיר גבוה, למרות שזה סוף עונה. אמנם הנעל הזו לא סיימה את דרכה בפח האשפה, אבל מהר מאד היא הגיע לסנדלר כי העקב נשחק עד דק. בעקב הנמוך נפער חור עמוק. הסנדלר גם גילה לי שבעצם הנעל נשברה, פשוט , ליד העקב החלק התחתון נשבר, אבל עדיין אפשר להשתמש בנעל והיא מספיק בטוחה להמשך ההליכה.

אז אמא יקרה גם בנעליים אני חוזרת לרשתות הפשוטות שהן ללא הילה של נעל בריאותית, איכותית, עבודה מיוחדת – שתוקפן יעבור לאחר עונה, עונה וחצי, אבל לא ארגיש שמישהו עשה לי תרגיל ומכר לי נעל זולה שהתחפשה לנעל איכותית

עוד מהבלוג של knowall

תצוגה מקדימה

בית חולים צריך להפנים שאנחנו גם לקוחות

עברתי חוויה טובה, עד כמה שניתוח, אמנם קטן, יכול להיות חוויה טובה. באמת, אם כבר צריך ניתוח, אז במחלקת נשים באיכלוב השד פחות נורא. מחלקה מיושנת, אבל ההשתדלות להפוך אותה לבית זמני נחמד וראוי לציון. קפה, תה, מיחם מים חמים,...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אחיות גסות רוח, מקומן לא במחלקת הנשים בבית חולים

בימים אלה אני  חוגגת יום הולדת 60 ו -  13 חודשי טיפול בבית חולים איכלוב בתל אביב. אין מספיק מילים לתאר את היחס הטוב, העוזר והתומך שזכיתי לו בכל המחלקות – ובקרתי רבות בבית החולים. כולם ראו את עצמם כצוות אחד איתי, שמטרתו להביא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה