הבלוג של קרן מירב | היר-הוֹרים

kmhema

הכל כבר נמצא, נשאר רק לגלות. מאמינה בזה בכל ליבי ועוסקת בזה בקליניקה שלי, אני חושפת גדולות של אנשים. נעים מאד, שמי קרן, אני מאמנת מוסמכת בשיטת סאטיה מבוגרים ובני נוער. ניפגש, קרן [email protected] 054-2039095

עדכונים:

פוסטים: 57

החל מיוני 2014

“העולם לא אמין ומשתנה כל הזמן” אמרה ד”ר שלו כרמל.

כששמעתי את זה בפעם הראשונה הדופק שלי הגיע למקסימום המותר בגוף אנושי, הגרון שלי התייבש ורציתי שהיא תפסיק לדבר על זה. שתחזור בה, שתגיד משהו מנחם במקום המשפט הזה שנאמר באותה טבעיות בה אתם יכולים לומר בוקר טוב לאדם הראשון שאתם פוגשים בבוקר.

העולם לא אמין?? זה היה בלתי נתפס.

ד”ר שלו לא ממש הפסיקה והעולם המשתנה הזה קרה גם לי. משהו בי השתנה.

הפתעות

השיחה על אי ודאות הבהילה אותי כל כך לא סתם, כחלק מקושי שלי להיות באי ודאות אף פעם לא אהבתי הפתעות.

לא רק שלא אהבתי, אסור היה להפתיע אותי. אסור היה לומר לי שמחכה לי הפתעה, זה היה מכניס אותי לאי שקט נוראי.

התגובה הזו הייתה תולדה של נסיבות חיי, רגע בזמן שינה בי משהו והחוויה של התמודדות עם אי ודאות גדולה מאד “לימדה” אותי שהפתעות הן דבר לא טוב.

אם נעזוב את השיפוטיות לגבי אמינות העולם בצד, זה מאד הגיוני מה שד”ר כרמל אמרה, הכל באמת משתנה כל הזמן. הגיל שלנו, עונת השנה, דפוסים, מחשבות. הכל. אין רגע שדומה לקודמו, אין ביס שדומה בטעמו לקודמו, אז על מה הבהלה הגדולה? אפשר ממש לבנות על זה שהעולם וכל מה שבתוכו ישתנה בעוד שניה, לא סתם קיימת אמירה ידועה שאומרת שיש רק שני דברים בטוחים, אחד מהם הוא תשלום מיסים.

bite

אין ביס דומה

אז מה העניין עם אי ודאות?

אם ניקח רצף דמיוני, בצד אחד נמצא ‘אי ודאות’ ובצד השני נמצא ‘שליטה’.

בנוגע להתרחשויות בחיים רוב האנשים יבקשו למצוא את עצמם בצד הנוטה לשליטה, כלומר יימנעו מאי ודאות, יימנעו מעמימות וממצב בו לכאורה הדברים נמצאים תחת כותרת של ‘לא נודע’, מה יקרה בעוד שעה, שבוע, חודש וכו’.

נעדיף שתהיה לנו יותר שליטה מאי ודאות לגבי מערכות היחסים שלנו, לגבי הקריירה שלנו, לגבי הכסף שלנו ואם אנחנו בני משפחה מטפלים נעדיף שליטה גם בהתרחשויות שקשורות במחלות או הזדקנות של היקרים לנו.

מה עכשיו? הרגע הזה ממש

אז אם רק שני דברים בטוחים והפתעות או פשוט התרחשויות תקרינה בחיינו, על מה כן אפשר לסמוך, בזכות מה אפשר להירגע?

כיוון שרק על עצמי ידעתי לספר, אספר לכם שלמדתי ותרגלתי והגעתי למסקנה שבהתרחשויות שמתרחשות במפתיע, יש לי שני דברים – את הרגע הזה ואת עצמי.

הרגע הזה, אם נסתכל טוב טוב לרגע הזה בעיניים נגלה שהגענו אליו עם מטען ועם מתח. מטען מהעבר שיכול להיות חיובי או שלילי ומתח מהרגע הבא, ממה שעשוי או עלול לקרות בעקבות ההתרחשות – שינוי במקום העבודה, הצעה מפתיעה, חשיפה, מחלת הורה, שיחה עם המורה בבית ספר, פגישה עם פקיד הבנק, דוא”ל מחברה שלא פגשנו עשור ותחליפו כל אחד מהנ”ל בהתרחשות שאתם מתמודדים איתה.

הרי עם מה אנחנו מתמודדים בסופו ובתחילתו של עניין? עם עצמנו. עם שאלות לגבי עצמנו,

מה יהיה איתנו? איך נהיה אחרי ש..? זה יכאב? זה יהיה כיף כמו שחלמנו? כמה זה יעלה? בזמן? בכסף? מה יקרה עם התכניות שלי עכשיו? זה מפחיד? זה נעים?

התגובה לאי ודאות יכולה לבוא גם בעקבות חלום שפתאום מתגשם, זה לא משנה את היחס שלנו להתמודדות עם אי הודאות.

אם כבר הזכרתי את נושא השליטה אני רוצה לחדד משהו לגביה, שליטה אם בכלל יש לנו רק על עצמנו, על מה שנבחר לומר ולאחר תרגול גם על מה שנבחר לחשוב.

כאן נעוץ השינוי הגדול.

העניין הוא לפתח את היכולת והאמונה בזה שאני מסוגלת להיות עם מה שיש.

קחו נשימה עמוקה, אמרו את זה בקול – אני מסוגל.ת להיות עם מה שיש.

אל תחזרו על זה סתם בקול רם, תסתכלו רגע על העבר שלכם, על דברים שעברתם, על מה שעיצב אתכם, אתם כאן בזכות הרבה דברים שקשורים רק בכם. רק בכם.

מה הדברים האלה? גם את זה את זה ספרו לעצמכם בקול, אתם חזקים? חכמים? אמיצים? עקשנים? אופטימיים? בוחרים?

אין טעויות. אתם מסוגלים להיות עם מה שיש. אם עדיין נדמה לכם שלא, נשאר רק לגלות.

frame

נותר רק לגלות

ודאות

באמצע הרצף נמצאת איפה שהוא ודאות.

ודאות עם כמה שהיא מזמינה ומנחמת, יכולה להיות גם חרב פיפיות, ודאות מוחלטת אינה מאפשרת לנו להשתוקק, לפעמים אפילו לא מאפשרת לנו להתקדם.

שאלה לי אליכם – מי תהיו אם תסכימו לשחרר כל ודאות מחייכם?

מעניין, לא?!

הודאות לא קשורה לאירועים בחוץ, הודאות קשורה בדבר אחד, בהסכמה להיות בהוויה שאומרת: אני מסוגל.ת להיות עם זה, אני יכול.ה להיות עם מה שיבוא.

כשמסכימים לקבל את העובדה (המוחלטת) שהעולם לא אמין ומשתנה כל הזמן יחד עם ההסכמה לזה שאתם מסוגלים להיות עם מה שיש, ההתרחשויות מקבלות צורה אחרת. הדברים הופכים לאפשריים.

נסו, אם משהו לא מסתדר, אני כאן, אתם מוזמנים לשאול, מבטיחה להקשיב.

***

נ.ב.

מזכירה לכם, לא נולדתי ככה, עברתי, למדתי, גדלתי. אני מאמנת בשיטת סאטיה ובעיקר סקרנית בלתי נלאית.

[email protected]

עוד מהבלוג של קרן מירב | היר-הוֹרים

על ארבעה אחים דיברה התורה: המשקיען, המתחמק, הלא יודע מה לעשות וזה שגר בעיר רחוקה

כשמגיע היום הזה בו צריך לטפל בהורים צפים ועולים לפני השטח קונפליקטים מכל הסוגים שקשורים בתלות החדשה בה מצויים ההורים והצרכים החדשים. חלק מהקונפליקטים חדשים ונוצרים בגלל המצב החדש וחלקם חוזרים מהעבר בלבוש אחר. אחד...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

במצולות - כשקצינים דופקים על הדלת בביתה של ילדה בת 11

חברה שאלה אותי היום אם אני מרגישה את הכבדות באווירה. "ברור" עניתי לה. אצלי יום אחרי פסח ה"אווירה" נכנסת לתוקף. באווירה הזו משהו מכביד על טבעיות וקלות הנשימה, על היכולת של הצחוק להגיע ממקומות נקיים ושמחים. המשהו הזה שנוצר...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על משפחתיות ומלאכית סרילנקית

בסופו של שבוע כזה, מתפרץ לחייך במלוא כוחו (ואי כוחו) קשיש ששותק כל היום ואז פתאום ברבע לחצות הוא נהיה אקסמן וכל הכוחות כולם חוזרים אליו, והוא כועס שלא נתנו לו לאכול כל היום ולא רוצה לישון ורוצה רק את אמא שלו. ואז לשנייה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה