הבלוג של קירה ודניאל דורון

בת שלי, אמא שלי, חברה שלי

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיוני 2013

קירה היתה נערה גבוהה ובעלת מראה בוגר. דניאל, בתה, נמוכה ונראית כמו ילדה. “קחי את הזמן שלך להתבגר”, אומרת קירה, ומתארת לבתה איך מרגישה ילדה שגברים בטוחים שהיא אישה

11/06/2013

בתוך הויטרינה של סבתא ניצבת לה תמונה שלי. לבושה בלבן, מחייכת חיוך תמים, נראת בוגרת, גדולה, אוחזת בנר. לא, זה לא יום החתונה שלי, על אף שהייתי בין הגבוהות והיתה לי מידת חזיה היחסית גדולה – זאת הייתה חגיגת בת-המצווה שלי.

בכיתה הייתי בין המפותחות. הייתי הראשונה שלבשה חזיה, הראשונה עם מחזור, גבוהה ובקלות גברים מבוגרים היו טועים ומנסים להתחיל איתי.

“אמא, תראי איך אני נראית”

יום אחד, כשהבטתי אל התמונה בויטרינה, מלאת געגועים לגיל ההוא קלטתי שדניאל מסתכלת עליי. עוד מעט לה נחגוג את בת המצווה, ולמרות העיניים הכחולות שקיבלה ממני, נראה שאת ההתפתחות המינית היא לקחה דוuקא מהצד של אבא שלה. יחסית לבנות כיתתה דניאל נמוכה’ קטנת מימדים ואינה מפותחת כמותן.

התפתחה שיחה:

דניאל: “אמא, זה לא פייר!!!  תראה איך את נראית פה ותראי איך אני היום!”

אני: “זה בסדר מתוקה, כל אחת מתפתחת בזמן שלה”.

דניאל: “מה זאת אומרת בזמן שלה? אנחנו פה באותו הגיל, לך יש ציצים ואת גבוהה וכמעט ונראית אותו הדבר כמו שאת היום! כייף לך”.

לא היה לי מה לענות לה באותו הרגע, רק ניסיתי להיזכר איך הייתי לפני כעשרים שנה. פתאום נפל לי האסימון. נכון, אמרתי לדניאל, התבגרתי  מהר, בנים התחילו איתי כל הזמן ו…”

דניאל הביטה בי. עוד יותר כועסת דברי רק חיזקו אותה אבל היא לא השתכנעה. ניסיתי להסביר לה: דניאל, זה לא בדיוק כיף… תחשבי על זה שלא “רק” בנים היו מתחילים איתי, אלא גברים. גברים מבוגרים. גילאי שלושים פלוס… בגיל של אבא שלך. תארי לעצמך שגבר בגיל של אבא שלך היה מתחיל איתך!”.

דניאל: “איוווו… מגעיל!”

התגובה היתה צפויה. המשכתי את השיחה, נזהרת בדברי.

אני: “כן… מתחילים איתך, מדברים אליך דברים לא לעניין, דברים שילדה בגילך לא אמורה לשמוע”.

דניאל: “אני בחיים לא הייתי מרשה שידברו אליי ככה! אני חושבת שהייתי מעיפה להם סטירה על המקום!”.

אני: “הם לא ידעו בת כמה אני… בגלל המראה החיצוני שלי, חשבו שאני יותר מבוגרת מהגיל האמיתי שלי. גם כשניסיתי להסביר להם שמדובר בקטינה ולמעשה בילדה, הם לא תמיד האמינו לי. זה לא נחמד בגיל שלך להיות מוקדת תשומת הלב של גברים”.

למה שפטו אותך לפי מראה חיצוני?

דניאל מנסה למצוא פתרונות למה שהיה לי לפני עשרים שנה. “היי, היית  צריכה להסתובב עם תרסיס פלפל, אולי עם שוקר!!  לא היית צריכה לתת לאף אחד לדבר אליך ככה!!!”, היא מסבירה לי.

הסברתי לה שתמיד הסתובבתי מוגנת, אבל שלצערי גם לא פעם יצא לי להשתמש בהם.

דניאל: “אמא, זה גם לא בסדר שהם שפטו אותך לפי המראה החיצוני”.

אני: “אני שמחה שהגעת למסקנה הזאת מתוקה… זה רק מחזק את מה שאני אומרת: תהני לך מאיך שאת נראית… קחי את הזמן שלך להתבגרות. בינתיים תהני לך בתור ילדה… ובשביל הבנים יש לך עוד זמן”.

דניאל: “לבינתיים הבנתי… אבל אל תדאגי, הבגרות שלי רק התחילה ויהיה לנו בהמשך עוד על הרבה מה לדבר”.

אמא שלי תמיד הייתה נבוכה לדבר איתי על עניינים נשיים ואישיים. תמיד כיוונתי את דניאל שתראה בי כהורה וכחברה טובה, אני מקווה שבעתיד היא תדע שהיא יכולה לדבר איתי על כל דבר.

עוד מהבלוג של קירה ודניאל דורון

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה