הבלוג של kineretal

kineretal

כנרת טל מאיר. M.A מאמנת ומטפלת אישית, זוגית ומשפחתית, על פי שיטת האימון ההוליסטי. ניסיון רב באימון ליצירת זוגיות, לרווקים ורווקות – עד החתונה! באימון לשיפור הזוגיות, לזוגות בשלבים השונים של חייהם המשותפים.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאפריל 2015

מאת; כנרת טל מאיר

נסיכה

לא לכל רווק בן 40 יש בעיה שדורשת טיפול, לפעמים כל מה שהוא צריך זה ללמוד למתג את בת הזוג שלו כפי שהיה רוצה שיראו אותה. במקום לחכות שאחרים יעשו זאת עבורו, ואז, דיי מהר, הוא כבר לא יהיה לבד..

דור נכנס לחדרי בצעד בוטח. הוא התיישב על קצה הכסא ואמר בטון תקיף: “אני רוצה שתדעי שאני לא מאמין בטיפולים, בחיים לא הייתי בטיפול והסתדרתי מצוין עד היום. אני פה כי המשפחה יושבת לי על הוריד אז החלטתי להיות ‘ילד טוב’, ולהרגיע את הדאגה שלהם, אבל את חייבת להבין, שלדעתי, העובדה שאני בן 40 ורווק לא מעידה בהכרח על בעיה, ואני משוכנע שזה רק עניין של מזל ועיתוי. מאחר ושמעתי עלייך דברים טובים, אני מצפה ממך להיות ישרה, ולהגיד לי את האמת, גם אם את חושבת שאני לא צריך טיפול.” סיים את דבריו והתבונן בי במבט חודר.
דור עשה עלי רושם רב: הוא דיבר ברהיטות, ניראה מעולה, והקרין ביטחון עצמי בלתי מתפשר.  ממש התחשק לי לתת לו את מה שביקש, ולהגיד לו בסוף הפגישה שהכל בסדר, ושעם נתונים כמו שלו, אין לי ספק שאוטוטו הוא יהיה בזוגיות. אבל מאחר והייתה לנו שעה שלמה לבלות יחד, חשבתי שיהיה זה נבון מצידי לא להתפתות למבט הראשון, ולשמוע קצת יותר על חוויות הרווקות שלו. אמנם, אני האחרונה שחושבת, שלכל מי שאין זוגיות, יש בהכרח בעיה, אבל יחד עם זאת אני גם לא מאמינה גדולה במזל וב- ‘עניין של זמן’. לכן, חשבתי, שאולי בכל זאת יהיה לי מה לתרום לו.
ביקשתי מדור לספר לי קצת על מערכות היחסים שלו בשנים האחרונות, בררתי איך הוא מכיר בנות זוג פוטנציאליות, מה הוא מחפש, ומה גורם לו להחליט שמישהי מתאימה, או לא מתאים לו. דור סיפר, שהוא מחפש מישהי מיוחדת, לא סתם אחת, ושהוא לא מוכן להתפשר על פחות מהטוב ביותר. אחד הסיוטים הכי גדולים שלו, אמר, הוא להתפשר על מישהי שכשיביא אותה הביתה, אנשים יתהו מאחורי גבו, אם בשביל זה חיכה עד עכשיו. לא מזמן חגג 40, ומבחינתו, להתפשר עכשיו יהיה מביך אפילו יותר מאשר לפני כמה שנים: כולם מצפים ממנו להביא מישהי מיוחדת, וזה בדיוק מה שהוא מתכוון לעשות.
אמרתי לו שאני לגמרי מסכימה איתו, ושבהחלט כדאי שבת הזוג שיבחר תהיה מיוחדת בעיניו, אבל הוספתי ואמרתי, שמדבריו עולה, שהוא עסוק יותר בדעת הסביבה עליו מאשר בדעתו שלו. “אני מרגישה”, אמרתי, “שאתה כל-כך חושש לאכזב את הסובבים אותך, שיצרת סטנדרט שאף אחת לא תוכל לעמוד בו.”

מחירים ותמורות
שאלתי את דור האם הוא מודע למחיר שהוא משלם על צורת החשיבה הזו. הוא חשב רגע, ואמר, “תראי.. אני לבד.., כל אלה שאני רוצה להרשים כבר מזמן חיים בזוגיות, ואני לא בטוח שלכולם יש בני זוג מושלמים..”  דור צדק כמובן: כל חבריו וחברותיו כבר היו בזוגיות, חלקם הגדול עם ילדים, והוא עדיין הסתובב באתרי הכרויות, ובברים תל-אביביים, וחיפש את הנסיכה..  שמחתי שהוא מבין את המחיר שהוא משלם על התפישות שלו, אבל חשוב היה לי להראות לו גם את הרווחים ממצבו: לכל דבר שאנחנו עושים או לא עושים, יש מחיר, אבל תמיד יש לו גם תמורה. הבחירות שלנו מונעות מן התמורות, בין אם אנו מודעים להן, ובין אם לא, בעוד שמן המחירים אנחנו נוטים להתעלם גם כאשר הם כואבים. עכשיו, כאשר זיהה דור את המחיר הכבד שהוא משלם, שאלתי אותו האם הוא יודע גם מה הוא מרוויח ממצבו.
דור לקח את הזמן כדי לחשוב על שאלתי. הנחתי אותו לעצום עיניים, ולנסות להפנות את השאלה אל המקום הכי עמוק בתוכו. בהתחלה לא הרגיש נוח עם המשימה, אבל בהמשך היה מוכן לנסות. כאשר פקח את עיניו אמר: “כבר שנים אני נחשב ל’מציאה’ בעיני החברים והחברות שלי, אני נראה יותר טוב מרוב החברים שלי, עוסק בעבודה מוצלחת, ומרוויח מעולה. למרות גילי הם עדין מכירים לי את הקולגות הצעירות שלהם מהעבודה, וברור להם שאסור להכיר לי משהי שהיא פחות ממדהימה. עכשיו אני קולט כמה חשוב לי לטפח את התדמית הזו. אני חושב שהרבה בחירות שעשיתי נובעות ממנה, ואני מבין שהעובדה שאני לא מצליח למצוא אף בחורה מספיק ‘שווה’, מחזקת את התדמית הזו…”  המודעות העצמית הגבוהה של דור שיחקה לטובתו, הרגשתי שאפשר להמשיך הלאה, וללמד אותו עוד משהו..

בין ההערכה עצמית ל- ‘מה יגידו’:
“אתה מכיר את הילדים האלה, שכאשר הם מביאים לגן משחק חדש, הוא הופך להיות, בדרך פלא – למשחק הכי מגניב? או את אלה שלובשים בגד חדש, ואז כל החבר’ה מחקים אותם ומתחילים להתלבש כמותם?”, שאלתי את דור.  הוא הנהן בראשו, תוהה לאן אני מכוונת.  “לילדים האלה יש משהו, שלך אין: הם פורצי דרך. הם לא מחכים שמישהו יגיד להם מה טוב ומה לא טוב, הם לא מחפשים מישהו שיחליט עבורם ויכוון אותם: הם מחליטים בעצמם והאחרים פשוט הולכים אחריהם. במקום להתעסק בשאלה מה יחשבו ומה יגידו עליהם, הם עסוקים בהנאה מהמשחק החדש שלהם, וזה בדיוק מה שמושך אליהם את האחרים: אנשים נמשכים למי שמחזיק מעצמו, לא למי שמתאמץ למצוא חן. הם נמשכים למי שיש לו אומץ להוביל ולהביע דעה מבלי להתקפל או להתחשב בכל רעיון שעולה מן הסביבה. אתה, לעומת זאת, כל-כך עסוק במה חושבים עליך, שכבר מזמן שכחת את עצמך, את מה שאתה רוצה וצריך, ואת מה שיעשה לך טוב. החברים שלך אולי חושבים שאתה מציאה, אבל אם תשאל אותם – אני לא בטוחה שהם ישמחו להתחלף איתך.”

 מיתוג וזוגיות
“מה שאני ממליצה לך לעשות”, אמרתי לדור, “הוא ללמוד מן הילדים האלה למתג את הבחירות שלך כבחירות הכי מוצלחות, במקום לחכות שאחרים יעשו זאת עבורך. במילים אחרות, אני מציעה שתלמד למתג את בת הזוג שלך כמציאה, להציג אותה ככזו, לראות אותה ככזו, ולהעצים אותה, כך שתהפוך להיות יותר ויותר כזו. כל זה תלוי רק בך: לא במזל שעדיין לא ניקרה בדרכך, לא בזמן, שממשיך לחלוף מבלי להתחשב בך, ולא בדעתם של האחרים הסובבים אותך. ברגע שתבין, שבת הזוג שלך תיתפס על ידי הסביבה בהתאם לאופן בו תציג אותה, ושאנשים יחשבו עליה בדיוק מה שתרצה שיחשבו, תוכל להירגע מן החששות שלך ולהתמקד ביצירת זוגיות, במקום בדעת הסביבה עליך.”
“אתה יודע”, אמרתי בחיוך, לסיכום הפגישה, “כמעט הצלחת לעבוד עלי”, “כאשר התבוננתי בך בתחילת הפגישה, ראיתי בחור מרשים ובטוח בעצמו, שיודע מה הוא שווה, ומנהל את חייו בהתאם לכך, וקיוויתי שאתה באמת כזה. אני לא אומרת שאתה לא יודע מה אתה שווה, אבל אני חוששת שיש פער בין הידיעה שלך, לבין החוויה הרגשית שלך: העובדה שאתה כל-כך עסוק במה שחושבים ואומרים עליך לא מעידה על בטחון עצמי, וכרגע היא מעכבת אותך מליצור זוגיות. ברגע שתלמד להאמין בכל ליבך שאתה מיוחד ואיכותי, לא תצטרך להתאמץ כל-כך להוכיח את זה לסביבה שלך, ולא תצטרך לחכות עוד, כדי למצוא את בת הזוג המוצלחת שלך.”

אני מאחלת הצלחה, לכל מי שיודע מה הוא שווה,
אך לא תמיד מרגיש כך,
כנרת טל מאיר,
מיסדת “שיחה שנוגעת”, אימון וטיפול אישי, זוגי ומשפחתי

עוד מהבלוג של kineretal

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה