הבלוג של קיקה

kika

לא באנו להינiת ! חשבתי שאהיה ארכאולוגית ולכן למדתי תואר ראשון בזה, אבל אז מצאתי שאני בעצם רוצה לנהל הוסטל לנערות במצוקה, אז עשיתי תואר שני בקרימינולוגיה, בסוף הייתי בעלת גן מונטסורי פרוע במשך 13 שנה, ואז הבנתי שבעצם אני... +עוד

לא באנו להינiת ! חשבתי שאהיה ארכאולוגית ולכן למדתי תואר ראשון בזה, אבל אז מצאתי שאני בעצם רוצה לנהל הוסטל לנערות במצוקה, אז עשיתי תואר שני בקרימינולוגיה, בסוף הייתי בעלת גן מונטסורי פרוע במשך 13 שנה, ואז הבנתי שבעצם אני רוצה לטייל ולהיות בחוץ עם אנשים כל היום והקמתי את העסק שלי שנקרא "ויהי מה" טיולים ומפגשים תחת כיפת השמים ועל האדמה.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מספטמבר 2019

אני גם אימא וגם עובדת עם הורים כבר שנים רבות – במעון לנערות שבו הייתי סגנית מנהלת, בגן ״עולם קטן״ בפרדס חנה והשנה גם בבית-ספר ״פרדס״. יוצא שבפוסט הזה אני מדברת עם עצמי.

18/09/2019

pond
הרפתקאות יום יער בבית ספר ״פרדס״ בפרדס חנה

האמת, קשה להיות הורים לפעמים וגם קשה לסמוך על מסגרות החינוך, בטח כשהמסגרת בתחילת דרכה והילדים קטנים, וגם אחר כך, ברור. אבל אני מרגישה שהרבה פעמים הורים שמים את העניינים שלהם בחזית ופחות רואים את הילדים שלהם. כמו בקטע מהסרט ״משפחת סופר-על״ כשבוב-מר סופר-על-האבא מדבר על עצמו ולא רואה את הבן-חץ, ואז הלן-נערת-הגומי-האימא צועקת תוך כדי שהיא נמתחת מעליו –

״א ב ל  ל א  ע ל י ך  ד י ב ר נ ו  ! ! ! !”

אז לטובת הילדים שלכם, ובסופו של דבר גם לטובתכם ולטובת המסגרת של הילדים – אתם חייבים לעשות הבחנה בניכם ובין הילדים שלכם – ולעבוד על  נ י פ ר ד ו ת ! לא כל מה שאתם עברתם בגן וביסודי זה מה שעובר על הילדים שלכם. הילדים הם יצורים אחרים, דור אחר, תקופה אחרת סיפור אחר – חדש, צעיר וטרי… בדרך כלל – מהדורה משופרת!

דבר שני, גם אם לפעמים אנחנו, אנשי החינוך, טועים ועושים דברים שלא נראים לכם – העוצמות, הדרמה, הכעס, הקושי וחוסר המרוצות שהורים לפעמים נופלים לתוכם, הרבה פעמים לא קשורים ולא תואמים את המציאות! כאנשי חינוך אנחנו צריכים אתכם בתמיכה, בחיזוק ובאנרגיות טובות ומרימות! נכון שצריך לבדוק, ולשאול ולהרגיש בנוח עם הבחירה במסגרת לילדים, אבל אבל אבל, גם צריך לזכור שמהצד השני יש אנשים שנותנים ימים ולילות ואת הנשמה לילדים שלכם יום אחרי יום אחרי יום … שנים!

pond2
הורים יקרים, באימא שלכם, תתמכו, ותנו לנו לעבוד, ואנחנו נמשיך לעשות את הכי טוב שלנו

אחרי שבחרתם איפה להפקיד את ילדיכם האהובים – תנו לנו לעבוד! כל הכוחות שלכם צריכים להיות מופנים לשאלה הכל כך חשובה ופשוטה “איך אפשר לעזור?”, ״מה צריך?״. כמות האנרגיה שהצוות משקיע בהתמודדות עם כל כך הרבה הורים לא מרוצים לאורך זמן… זה פשוט לוקח את האנרגיות הרחק מהילדים והעבודה החשובה באמת. יש כמובן מקום לביקורת, אבל חשוב שכל אחד יזכור את תפקידו ומקומו. יש מנהלים, יש אנשי צוות, יש הורים ויש ילדים. לא כולם יכולים להחליט ולאהוב כל בחירה במערכת כל כך גדולה ומורכבת. אם אתם בפנים, תתמכו. אם יש בעיה, תפנו בדרכים המקובלות בשעות סבירות, באנרגיות טובות של רצון לפתור בעיה מתוך הבנה של מקומכם בתוך המסגרת, ואז ימצא הפתרון.

כולנו באותה סירה, שטים לעבר ה״יותר טוב״, ה״מדוייק״ וה״מושלם״. כדי שהסירה תשוט בנחת לעבר מטרתה, צריך את כולנו בסירה ביחד, מרוצים, שמחים ובהתפתחות, ואם זה לא המצב, צריך מהר לעשות כל מה שאפשר להחזיר אותנו למקום הזה ולכך צריך אתכם חיוביים ותומכים, אחרת זה לא עובד. תהיו בעד, גם ובעיקר כשדברים משתבשים וקורים לא כמו שאתם רוצים… אלו הרגעים שהכי צריך איפוק ודרך ארץ ותמיכה ואנושיות כלפי כולם. בסופו של דבר כולנו כאן בשביל הילדים ולכן כל דבר שלא מקדם ומחבר ולא בא ממקום של ביחד ובעד – הוא לא מתאים. הורים יקרים, באימא שלכם, תתמכו, ותנו לנו לעבוד, ואנחנו נמשיך לעשות את הכי טוב שלנו. ואם טעינו, אז יש דרך ומקום וצורה להגיד.

לחיי הסירה ששטה ולחיי אנשי החינוך שמוכנים להוריד את הירח בשביל הילדים שלכם, ולחיי ההורים, שלומדים לשחרר את ילדיהם לעולם…

באהבה גדולה,

קיקה

עוד מהבלוג של קיקה

תצוגה מקדימה

כלב לא מוליד חתולה

רישום: הבת שלי, אנה כהנא כמה פעמים אנחנו מסתכלות על הילדים שלנו ומשתגעות מההתנהגות שלהם. יש דברים שהם עושים שמקפיצים אותנו, מטריפים אותנו, וכל אחד מההורים קופץ ומשתגע ממשהו...

תגובות

פורסם לפני 3 weeks

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

בחזרה למעלה