הבלוג של kidmathashmal

kidmathashmal

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאוקטובר 2014

ל”ג בעומר הוא אחד החגים החביבים על משפחות, הורים, ילדים ובני נוער בישראל. בחג הזה נהוג לצאת לשטח ולעשות מדורה משעות הצהריים ועד הבוקר. יחד עם זאת, חשוב להיערך היטב לקראת האירוע וכדאי להביא בחשבון גם את מקורות האנרגיה. שימוש בגנרטורים בשטח משדרג את ל”ג בעומר ונותן מענה על שורה ארוכה של צרכים:

גנרטור

  • תאורה סביב המאהל
  • אספקת אנרגיה עבור השמעת מוזיקה
  • גיבוי למקרה של הפסקת חשמל בשטח עירוני
  • שיפור התנאים במהלך לינת לילה

מומלץ להבחין בין כמה סוגים של מקורות אנרגיה המשמשים אותנו במהלך ל”ג בעומר. גנרטור שטח ארעי הוא מכשיר הניתן להעברה בקלות, אך הוא מובא אל מתקן חשמל לשם אספקה זמנית בלבד. לעומת זאת, מתקן קבוע אינו ניתן להעברה אלא על ידי שימוש בכלים ייעודיים. הוא מיועד לשרת את המתקן לאורך ימים ומתאים לאירועים, פסטיבלים, חגיגות, מסיבות וכדומה.

כללי בטיחות לשימוש נכון בגנרטורים בשטח

יש עוד כמה כללים בטיחות עליהם חשוב להקפיד במהלך שימוש בגנרטורים בל”ג בעומר:

א. תנאים סביבתיים – יש לדאוג לתנאים סביביתיים אידיאלים סביב המכשיר. חשוב להרחיק אותו מהמדורה, למנוע דליפת נוזלים כמו שמן ודלק ולהרחיק חומרים דליקים המשמשים לתפעול. יש לאחסן את החומרים הדליקים הרחק ממקום האחסון ולנקוט באמצעים למניעת דליקות.

ב. שילוט – כדאי להשתמש בערכה המצוידת בשילוט מקורי של היצרן. השילוט צריך לכלול את הפרטים הטכניים של הרכיבים החשמליים והמכאניים. שילוט בולט ונראה לעין ימנע כניסה לאיזור החשמלי וירחיק עוברי אורח בשעות החושך.

ג. מפסקים – יש לציין את הגנרטור שטח במפסק ראשי תקין. כדאי לבדוק את המכשיר לפני ההפעלה ולבצע תחזוקה.

בנוסף, רצוי להתקין רכיב בשם “הפרד מגן” על מנת לשפר את הבטיחות סביב שימוש במקורות אנרגיה חיצוניים בל”ג בעומר. זהו אמצעי הגנה מפני חישמול, המתאפיין בתכונות של היעדר הארקה במכוון. מאפיין אחר של הפרד מגן הוא זינה בו זמנית של מכשיר חשמלי אחד בלבד. הפרד מגן מונע עומס על גנרטור וכך מצמצם את הסיכוי לדליקות, שריפות או תקלות בלתי צפויות.

עוד מהבלוג של kidmathashmal

תצוגה מקדימה

איך עובדת תחנת כוח?

תחנת כוח היא מתקן תעשייתי גדול שייעודו העיקרי ייצור חשמל והפקת אנרגיה חשמלית. תחנת כוח מופעלת לרוב באמצעות מקור אנרגיה המניע גנרטור חשמלי. יחד עם זאת, ניתן לבצע הבחנה ברורה בין סוגים של תחנות כוח ואופי העבודה שלהן בהתאם...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה