הבלוג של kerenshely

kerenshely

קרן שלי בילוי תיירות ופנאי

עדכונים:

פוסטים: 46

החל מאוקטובר 2015

image

כתבתה של קרן שלי

אמש השיקה yes באירוע מושקע בגלריה מאירהוף, ״yes עם מי לגדול״ עולם תוכן שלם של תכנים שתואם את התכנים, בנושאים שנלמדים בגן בשיתוף עם מכון אדלר.

התוכנית החל מה- 1.3 yes - משיקה את “yes עם מי לגדול” - מהלך ייעודי לגילאי הגן 3-6

המהלך של yes, בפיקוחו של מכון אדלר, פותח במשך למעלה משנה

בהתאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך, זאת במטרה להקביל

לראשונה בישראל את תכני הטלוויזיה לילדי הגיל הרך עם עולמות התוכן בגנים

עולם תוכן שלם עם למעלה מאלף תכנים חדשים כולל מאות סדרות מדוברות מבתי ההפקה הגדולים בעולם לגילאי הפרה-סקול, לצד 12 הפקות מקור ישראלי

“yes עם מי לגדול” יכלול 12 ספריות המחולקות ומותאמות לנושאים הנלמדים בגני הילדים:לימוד חשבון ומספרים ♦ שפהת ואותיות ♦ ABC לילדים – לימוד השפה האנגלית ♦ טבע ובעלי חיים ♦ ”בית ספר להורים מפי מומחי אדלר” ועוד

*רשימה מלאה של הנושאים בנספח המצורף

image

לצורך השקת המהלך, פותח ועוצב ממשק חדש בהדרכת פסיכולוגים בכדי שיתאים לילדים בגיל הרך. המהלך מאפשר לילד להמשיך באופן ישיר את התכנים הנלמדים בגן, ליהנות מהם גם בבית וכפועל יוצא מסייע להורים להיות מעורבים בתכנית הלימודים ומעניק להם כלים לניהול שיחה עם הילד על שגרת יומו. המהלך הינו בהתאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך ובפיקוחו של מכון אדלר.

“yes עם מי לגדול” נולד לאחר מחקרי שוק רבים* בהם עלה בין היתר כי:

93% מההורים מרגישים כי הם אינם מעורבים בפרטי שגרת היום של ילדם בגן, 70% מרגישים שילדם לא משתף אותם מרצון בפרטים אודות היום שעבר עליו וכ- 85% מההורים נוהגים להשלים ולהעשיר בבית את התכנים הנלמדים.

image

לאורך השנה יעלו תכנים רלוונטיים בהתאם לתוכנית הלימוד בגנים של משרד החינוך כגון: חגים, עונות

השנה, כישורי חיים ועוד.

במסגרת המהלך מביאה yes לישראל את תפיסת הלימוד- בידור המובילה היום בעולם הקטנטניםהנקראתedutainment . מטרתה של ה-edutainment  (בידור חינוכי/חברתי) הינה לחנך ולבדר באותה עת את הקהל על ידי שילוב חומר לימודי במעטפת מוכרת של בידור, כאשר הנפוצה ביותר הינה הטלוויזיה. כך יכולים הילדים ליהנות מצפייה בתכניות האהובות ובמקביל לקבל ערך מוסף, לימודי ומעשיר.

image

את תכני הערוץ תלווה פרזנטורית ”הגננת הטלוויזיונית”– שבכיכובה הופקה סדרת מקור חדשה ”סוד הגן של תמר” שתציג חווית צפייה מעשירה לילדי הגן ולהוריהם סביב תכנית הלימודים השנתית בגני הילדים.

המהלך ילווה בסדרת אפליקציות לימודיות חינמיות לסמארטפונים ולטאבלטים שפותחו במיוחד לגילאי הפרי סקול.בעזרת האפליקציה הראשונה ”yes עם מי לגדול – לומדים מספרים” הילדים יוכלו לתרגל בצורה חווייתית את נושאי החשבון השונים באמצעות משחק המתרחש כולו בתוך ספר תלת מימד בסביבת הגן.

כל תכני ”yes עם מי לגדול” זמינים לילדים בחינם גם מחוץ לבית בזמן נסיעה במכונית, חופשה עם המשפחה ועוד, בטאבלט, בסמארטפון ובמחשב האישי - בשירות yesGO.

אסנת הראל, מנכ”לית מכון אדלר הוסיפה ואמרה: ”כעמותה ללא כוונות רווח, הפועלת לשינוי חברתי בישראל, שיתוף הפעולה של מכון אדלר עם חברת yes, מאפשר את הפצת הידע המקצועי והניסיון רב השנים של המכון.

מגוון התכנים יתעדכן ויתרענן לאורך כל השנה והתכנים יקוטלגו לפי נושאי לימוד:חשבון ומספרים, שפה ואותיות, ABC לילדים - לימוד השפה האנגלית, ”בית ספר להורים מפי מומחי אדלר” - מגוון הרצאות להורים ועוד. כל ספריה נושאית תכיל מספר תכנים רלוונטיים מתוכניות הילדים האהובות והמוכרות, לצד תכניות חדשות והפקות מקור בנושאים השונים. סה”כ יכלול השירות למעלה מאלף תכנים חדשים. בין הסדרות בשירות: יורם החכם בממלכת המספרים, בלי סודות, אנגלית זה איזי, טלטאביז ועוד.

על מכון אדלר: מכון אדלר המלווה ותומך במהלך הינו מותג ידוע בעל מוניטין עולמי הפועל בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים וציבוריים, שותף ומוביל פרויקטים חברתיים רבים ומעורב בתהליכי חקיקה וביוזמות לשינוי ושיפור פני החינוך והחברה בארץ. תו התוכן ניתן במכון אדלר למוצרים בעלי תכנים ומסרים הומניסטיים, שוויוניים, בלתי פוגעניים.

*המחקר בוצע על ידי מכון המחקר TNS טלסקר במהלך ספטמבר 2015 בקרב 300 הורים לילדים     בגילאי 3 עד 6 המהווים מדגם מייצג (במגזר היהודי) לאוכלוסיית הורי ילדי הגן בישראל.

קרדיט צילום יח״צ

עוד מהבלוג של kerenshely

Thumbnail

השקת הספר ״מעצבים חדר שינה״ מבית עמינח בשיתוף אורלי רובינזון

כתבתה של קרן שלי עמינח בשיתוף אורלי רובינזון משיקים ספר עיצוב חדש "מעצבים חדרי שינה" קולקציית חדרי שינה מעוצבי פרי עיצובם של אדריכלים ומעצבי פנים המובילים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

מסעדת סהרה (הר תבור-גליל תחתון)

כתבתה של קרן שלי מסעדת סהרה הגליל, מסעדה אותנטית ממוקמת במבנה עתיק בנוי לתלפיות עם חצר גדולה מרוצפת ובה מזרקה דמוי מעיין נובע, במרכז המסעדה ישנה מזרקה נוספת שבה רחש המים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

סמגל מטבחים - השקת אולם תצוגה

כתבתה של קרן שלי קבוצת 'סמגל', הפועלת בתחום המטבחים מאז שנת 1992 ומתמחה בתכנון והקמה של מטבחים מחדשת את מרכז התצוגה בהרצליה פיתוח תחת השם 'סמגל קונספט׳ בעלות של 2.4 מליון...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים