הבלוג של קרן ארסט

אמא'לה מתבגרת!

אמא'לה! יש לי בבית מתבגרת – איך שורדים את זה? אני קרן, גרה בתל אביב, אמא למתבגרת + 2, מנחת סדנאות בת מצווה לאמהות ולבנות, מנחת קבוצות הורים. M.A בייעוץ והתפתחות הילד.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מינואר 2013

האם אני באמת מכירה אותה? אני שואלת את עצמי ולא תמיד התשובה ברורה לי…
כן, אני יודעת שהצבע האהוב עליה הוא ורוד פוקסיה וללהקה שהיא מעריצה קוראים one direction, אבל זאת חכמה קטנה למדיי מאחר, שכל זר גמור שייכנס לחדרה, יוכל להסיק זאת ברגע: הצצה חטופה בארון שלה תחשוף בפניו שלל בגדים ורודים ולכשיסיט את מבטו מן הארון לא יוכל להתחמק בשום אופן מחמשת הזמרים המופלאים, שיחייכו אליו חיוכים מתקתקים מכל זווית אפשרית (אגב, אם הקירות היו יכולים לדבר הם היו מגלים, שרק לפני מספר חודשים כיכב פה חיוכו של זמר אחר לגמרי, ועכשיו הס מלהזכיר את שמו!).
אני יודעת גם שהמאכל האהוב עליה הוא עוף וירקות מוקפצים עם אורז (ואין אמא מאושרת ממני כשהיא מבקשת תוספת). אני גם מכירה את הסדרות החביבות עליה ואת משחקי המחשב המועדפים שלה ו…..

אבל לפעמים אני מתבוננת בה מן מצד, כשהיא עסוקה בענייניה ואני תוהה ביני לביני: האם אני באמת תופסת את מי שהיא? את מי שהיא בתוך תוכה?? בלי הקישוטים הורודים והתוספות המחייכות של זמרים מתוקים כאלה או אחרים? והרי היא משתנה ללא הרף מול עיניי (כאמור, על כך יכלו להעיד הקירות).

ישנם רגעים, שבהם מתקיימת בינינו שיחה אמיתית כזאת שבה היא משתפת במה שעובר עליה. ברגעים יקרים אלה נפתחת בפניי הדלת לתוך עולמה של בתי האהובה. ניסיון העבר לימד אותי, שאם אני רוצה שהדלת תישאר פתוחה ולא תיטרק לי ישר בפרצוף, עליי לנהוג בזהירות.
לקח לי זמן להבין שלרב כל מה שהיא צריכה ורוצה ממני זה אוזן קשבת, אוזן אוהבת כזאת שלא שופטת ולא מבקרת. כל כך פשוט וכל כך קשה ליישם!…

אבל התגמול שווה את המאמץ כי אז ורק אז אני זוכה להכיר עוד חלקיק מהגרעין של האדם שהיא מתהווה להיות…

רוצות לדעת עד כמה אתן מכירות את המתבגרת שלכן? הכנסו ותענו על השאלון הבא:

http://parentingteens.about.com/library/sp/quiz/parenting/blknowyourteen_quiz.htm

ואם אתן מרגישות שזה לא מספיק אני ממליצה לכן לקרוא על דרכים להעמקת ההכרות:

http://missourifamilies.org/features/parentingarticles/parenting45.html

http://parentingteens.about.com/od/parentingclasses/a/freeclass1.htm

הכנסו לדף הפייסבוק שלי:
אמהות ובנות לקראת בת מצווה

עוד מהבלוג של קרן ארסט

תצוגה מקדימה

אוף! נמאסלי! אנילאיכולהיותר!

בכל פעם שאני מקריאה לזאטוט את 'איה! אאוץ'! אווה!' לפני השינה, (מה שקורה...

תצוגה מקדימה

נערות קריאה

עשר בלילה. הבנים כבר ישנים במיטותיהם. הבית כולו נכנס למצב 'שקט'. ואם הקירות היו יכולים לדבר הם בטח היו אומרים: "וואוו, איזה יום! אנחנו גמורים.. די, תנו לישון עכשיו." אני...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה