הבלוג של keren kimchy

בפעם הראשונה

בת 45. נשואה ואמא לשלושה. גרה בכפר ויתקין. עוסקת בשיווק ובימים אלו מתחילה לעבוד ב"יוזמות עתיד" כמנהלת תקשורת שיווקית.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מדצמבר 2018

אני שמחה להיות חלק ממשהו שמאיר לנשים את החיים

12/01/2019

keren12.1

אני קרן קמחי, נשואה לאמיר ואמא לנעה בת ה 18, לעמרי בן ה 15 ולאוריה אשר יחגוג בקיץ בר מצווה. אנחנו גרים בכפר ויתקין וחיים על חוף הים בקהילה מיוחדת במינה.

והנה סיפור –

רוית לוי, בת 41 מראש העין, עובדת עם קשישים, מפרנסת את שמונת ילדיה וגם עושה את הצעדים הראשונים לקראת עסק משלה כצלמת עצמאית. קשה לתפוס, אך לפני תקופה לא ארוכה חייה הלכו לכיוון שונה לגמרי. לוי גדלה בבית דתי לאומי, וכשהתחתנה הפכה לחרדית. היא עברה להתגורר בבית שמש, ובמשך 15 שנה הקדישה עצמה לגידול הילדים וניהלה אורח חיים שהיא מגדירה כחרדי קיצוני. “בעבר הייתי אקטיבית, עבדתי, ובכל התהליך של התשובה – הפכתי לבן אדם פאסיבי ומנותק”, היא מספרת. “תפקדתי כמו מכונה אבל חוויתי ממש תחושה של חידלון”. זה הגיע למצב שפשוט הבנתי שזה או לעשות שינוי – או לשקוע”. את התהליך האישי ליווה גם מצב כלכלי וחברתי לא פשוט. לוי, נקלעה לעוני ממשי. “פתאום הסתכלתי על עצמי ולא האמנתי”, היא משחזרת, “לא כך גדלתי. ההורים שלי שניהם עבדו תמיד, אבא שלי הוא איש צבא, אני הייתי תמיד בעשייה”. ואולי יותר מהכל, לנגד עיניה של רוית עמד עתיד הילדים: “שאלתי את עצמי אילו כלים יהיו להם בחיים? פניתי לרווחה, קישרו אותי ל”יוזמות עתיד” ואז פגשתי את המנטור שלי, אלכס. אלכס איש מדהים, מקצוען אמיתי, אנחנו נפגשים מדי שבוע-שבועיים והוא נותן לי הדרכה ועצות, אבל בעיקר רוח גבית, שזה הכי חשוב. כל תמיכה זו הרגשה טובה”. אני מרגישה ממש טוב לעשות משהו שאני אוהבת ולהתפרנס, אבל הכי הכי – אני פשוט מרגישה שאני שווה משהו”, מאשרת רוית. “במקום שהגעתי אליו האידיאולוגיה הייתה לבטל את עצמך. עצם חוסר המעש שלי כל השנים האלה  –ביטל אותי. אני מרגישה שהפכתי מאפס למישהו”.

לגעת

לקרוא ולהתרגש. כך הרגשתי כאשר נחשפתי לראשונה לסיפורי היזמיות אשר עושות שינוי לעצמאות כלכלית באמצעות עמותת  “יוזמות עתיד”.

למתנה שקיבלתי ליום הולדתי ה 45 חיכיתי, יש לומר, כל חיי הבוגרים בהם אני מחפשת עשייה משמעותית. עשייה כזו שתמלא את ליבי. עשייה כזו שאקום אליה בוקר בשקיקה. עשייה כזו שאוכל לומר לעצמי “הנה, את שם! את במקום אליו ייחלת.” מקום של עשיית טוב. מקום של השפעה. מקום שבו אוכל לעשות למען עולם טוב יותר.

התקבלתי לתפקיד מנהלת תקשורת שיווקית בעמותת “יוזמות עתיד”! זו הפעם הראשונה שלי במגזר החברתי  וממש בימים אלו אני מתחילה בהתרגשות לעבוד בה.

עמותת יוזמות עתיד הוקמה במטרה לפעול לצמצום פערים חברתיים וכלכליים בישראל וזאת באמצעות העצמת נשים ומתן כלים אשר יסייעו להן בהקמת עסקים זעירים.  מהלך זה מרחיב משמעותית את תחום היזמות העסקית הזעירה, בדגש על יזמות נשים, בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל.

העמותה מלווה אלפי נשים החיות במורכבות כלכלית ומעוניינות לשנות את המצב על ידי פיתוח של עסק עצמאי. נשים – יהודיות, ערביות, חילוניות, חרדיות, עולות חדשות, בדואיות, דרוזיות ואחרות שרוצות לעשות שינוי בחייהן, לקחת אחריות ולהקים עסק  אשר יאפשר להן ולמשפחותיהן לחיות בעצמאות כלכלית.

 unnamed

החיבור שלי לעשיית העמותה בראש ובראשונה קשור להיותי אישה כמובן. הכוח הגלום בנו הנשים, העוצמה והיכולת להשפיע על מעגלים סביבנו היא אין סופית. אישה שקמה ומחליטה לעשות מעשה תצליח במשימה לו רק יעמדו לרשותה הכלים ומעגל תמיכה כולל לכל צרכיה.

לאישה הכוח לשנות את מציאות שלה ושל משפחתה דורות קדימה. אישה שמצליחה לכלכל עצמה באופן עצמאי על ידי עסק זעיר, בכבוד ובביטחון מעבירה לילדיה מסר של מסוגלות, יכולת ואמונה עצמית והם אלו שיזכו אותם לנהל את חייהם באופן מייטיב הרבה יותר. השפעה בין דורית זו משנה את פני החברה הישראלית, כלכלית וחברתית, ולזה העמותה שואפת.

יש לי הזכות להיות חלק מהדבר הגדול הזה שמעניק הזדמנות עסקית לנשים להגשים את חלומן, להיות בעלות עסק קטן אשר יהווה עבורן מקור לפרנסה ולגאווה.

אני מאמינה שלכל אחת מגיע להרגיש חזקה, מסוגלת ויכולה.

בהצלחה לי. בהצלחה לנו.

עוד מהבלוג של keren kimchy

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 weeks

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה