הבלוג של קננה -שליחות שהפכה לשליחות

kenana

אחרי שמונה שנים באפריקה ,חזרתי הביתה עם תשוקה ליופי האפריקאי ,קננה-חיבוק מהסוואנה נולדה ,עבודת יד מהיבשת השחורה. בת 43 נשואה +3 ,תלמידה מצטיינת של בית הספר לחיים .

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מינואר 2018

הייתי מיד משלמת כל מחיר, בכנות להשאר אותה חגית של לפני 20 שנה. אותה חגית בגוף נשי עגלגל, אבל מתוח טרי וחלק

28/04/2019

כנראה שאצטרך לתרום את הכסף שהייתי משלמת על כך לאיזו עמותה, כי בינתיים אני מנסה להשלים עם מה שקיים. אני שואלת את עצמי את השאלה האם אני חיה בשלום עם עצמי, עם איך שאני נראית, האם אני אוהבת את מה שאני רואה במראה? ומה אני רואה במראה?

דבר ראשון אני רואה זוג עיניים שהם כנראה הדבר היחיד שלא ממש השתנה , אני מתכוונת לניצוץ, חס וחלילה לא לעפעפיים או לגבות הן נופלות ממזמן.

אני רואה את השיניים , לא חשבתם שתקראו על השיניים שלי, שנים בתור ילדה ונערה הייתי מדביקה מסטיק שיסתום את הרווח והיום כשהאורתודנט של האמצעית הציע גם לי גשר, סירבתי בנימוס, זו אני עם הרווח, חגית בלי רווח, זו לא תהיה אותה חגית וחבל.

צילום: אלבום פרטי

צילום: אלבום פרטי

הקמטים אוי הקמטים כן הם שם וכל קמט זה קמט, אלנית הקוסמטיקאית אמרה לי שאני חייבת לדבר בלי להרים את הגבות, ניחא לא ארים גבות, אבל מה עם הקמטים שליד הפה, חסר שהיא תגיד לי גם לא לצחוק!

את הקמטים שלצידי העיניים אני מחביאה מאחוריי המשקפיים, חכמת הגיל, (יתרון).

שיער לבן, אליו אני לא מוכנה להיכנע, שמחה להתמזמז פעם בחודשיים במספרה לחדש את ההסוואה, זה מזכיר לי שבאפריקה הנשים המקומיות  משקיעות את כספן בשיער, יש לך, אין לך כסף, השיער יהיה מעוצב, אז יש בי מהאישה האפריקאית, אומרת לא לשיער הלבן !

נרד למטה, השדיים החלק הטוב זה שהן עומדות ויעמדו לעוד הרבה שנים, הסיליקון שנמצא מטעמים בריאותיים מעלה בי חיוך קטנטן כשאת החזייה אני יכולה להשאיר בבית כשאני הולכת עם חולצה לא שקופה, כן, כן עושה מהלימון פאי!

צילום: גלית סבג

צילום: גלית סבג

האחת שסוחטת לנשים את הלימון, היא ד”ר שגית משולם מנהלת היחידה הפלסטית לניתוחי שד בבית חולים בילינסון, התרגשתי לשמוע אותה בשיח מעניין עם נשים, על הדילמות בניתוח שדיים. התחברתי להכיר רופאה שגם לה יש דילמות שעולות במפגש עם מטופלות, האם כל בקשה צריך לנתח? שד שד אתה שד קטן משפיע עמוקות על חיי הנושאת אותך, להקטין להגדיל, לשחזר, איבר אחד שמשפיע על הראש ועל הלב.

אני מהנשים שהפכה לקנגרו עם השנים, 3 הריונות, מאבק במשקל,  הבטן התחתונה נהייתה לי  מקום שבכיף יכול לגור בו קנגרון והכל שאלה של רצון, יום אחד כשאהיה פנויה רגשית אתעקש גם על זה .ועם כל זאת אני עומדת מול המראה עוברת על איבר איבר ומציינת במה הוא מזייף ומה מגרעותיו, אבל מודה בחצי חיוך שאני אוהבת את עצמי את מה שבפנים ושהכי חשוב שלרגע לא הייתי מוותרת, לא על הרווח בשיניים וחיה בהפסקת אש עם הקמטים לא בגלל שהם לא מאיימים אלא בגלל שאני מפחדת ממחטים.

ובכלל במקום שנבזבז כל כך הרבה זמן ותשומת לב  על שינויים בגוף אולי חשוב להיות מוטרדים איך נוכל לשפץ את הקמטים שנחרצו לנו בלב והפכו אותנו לאנשים פחות …

57114774_10157276122744680_5601266794326130688_o

עוד מהבלוג של קננה -שליחות שהפכה לשליחות

תצוגה מקדימה

הניוזלטר שלי חוצה את השמיים

אמא ,אני פה ואת שם ואם היית פה היית מבקרת אותי באפריקה ?  ומה היית מספרת לחברות שלך על קננה-חיבוק מהסוואנה?  היית מסתכלת עליי בגאווה ?ומה היית אומרת עליי ,אני עצמאית ,תמיד רצית ! ואיך משלימים  13 שנים שאינם ,ראית איך...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

סיפורו של הרמון

אני כועסת כל כך. כועסת על מי? על הגבר על הנשים? לא בטוחה מי הקורבן של הכעס שלי אבל הסדרות "הרמון" ו"סיפורה של שפחה", ששודרו ב-2017-2018, נחקקו  אצלי במהלך הצפייה. ראיתי והתכווצתי. "סיפורה של שפחה" הוא לכאורה, סיפור מדע בדיוני בו...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה