הבלוג של קננה -שליחות שהפכה לשליחות

kenana

אחרי שמונה שנים באפריקה ,חזרתי הביתה עם תשוקה ליופי האפריקאי ,קננה-חיבוק מהסוואנה נולדה ,עבודת יד מהיבשת השחורה. בת 43 נשואה +3 ,תלמידה מצטיינת של בית הספר לחיים .

עדכונים:

פוסטים: 4

עוקבים: 0

החל מינואר 2018

אמא ,אני פה ואת שם ואם היית פה היית מבקרת אותי באפריקה ?

 ומה היית מספרת לחברות שלך על קננה-חיבוק מהסוואנה?  היית מסתכלת עליי בגאווה ?ומה היית אומרת עליי ,אני עצמאית ,תמיד רצית ! ואיך משלימים  13 שנים שאינם ,ראית איך השתנתי.

את אוהבת את הצבעוניות האפריקאית וזה שזה עבודת יד זה מרשים אותך ?

התכשיטים הם מחימר חרוז חרוז מעוצב ביד ,זה מרגבים של אדמה ,מאדמת הר קנייה ואז הם מעבדים את זה לחימר ,ראיתי  במו עיניי וזה מדהים ,מרשים, מה יד אדם מייצרת,מה יד אישה מעצבת.

hand

ואני זוכרת את ידך אמא, שהונחה על לחיי בנשימה האחרונה שלך ואני לצידך אמא, נשמת ,נאנחת ועוד היית חמה ולקחתי את יידך והנחתי על לחיי.

והבובות הסרוגות מכותנה אורגנית ,הבובות סרוגות ביד כמו שאני זוכרת אותך ,עם שתי מסרגות יושבת בסלון וסורגת, עד היום אני שומרת את הסוודרים שסרגת לשי ומחר ממש מחר היא בת 18,היית מאמינה,שי עוד זוכרת אותך ,היא שותפה שלי לזכרונות .

וכל בובה חתומה ע”י האישה שסרגה אותה ,זה היה לי כל כך חשוב, בדיוק כמו שאני מחבקת את הסוודרים שלך והמפות שסרגת.מחבקת הכל כאילו חיבקתי אותך.

all

וכלי  ההגשה מעץ ואמייל שמנגרים לבד ומעטרים באהבה  זה הטעם שלך ?יש גם בשחור דרמטי ,והצבעוניים לאמיצות בלבד ,אבל גם היית אמיצה.

והסלים שלי ,אמא,הם מעלי עץ הדקל ושיח האגבה מה היית שמה בהם ?את העיתונים של שישי, את כדורי הצמר שלך ?את המשחקים שלנו?

לים בשנים האחרונות כבר לא הלכת ,אבל יש גם סלים לנשיאה מדהימים עם חרוזים צבעוניים ולך הייתי מביאה את זה עם הלב.

והציפורים מעץ? סיסליה מגלפת ביד ,אמא אם היית רואה היית נשארת דקות ארוכות להביט בפלא הזה, הן עושות מצב רוח  ובטח היו משפרות את שלך.

berds

אמא אני ביריד עומדת ומוכרת ומספרת את סיפור חיי (קצת מצונזר) שחייתי באפריקה 8 שנים וכו’ ואם היית פה אמא ,אולי לא היה לי סיבה לעזוב לאפריקה לנקות את הראש ,לשנות אוירה ואז כל זה לא היה קיים,שאלה קשה!

קננה –חיבוק מהסוואנה ,אהבת את השם והסלוגן?

קליט מה הוא משדר ? חיבוק מהסוואנה ,חיבוק אימהי , היית מאמינה שהייתי נותנת הכל, רק לחיבוק אחד ארוך שלך, שבטח היה משחרר לי את ההורמון שעושה לי טוב.

ואם היית פה עכשיו היית עושה לי לייק ושייר ,בא לאיוונטים שלי מזמינה חברים ,מסתכלת בסטורי שלי ?

הכל אחר ,מתקדם ואני וקננה צועדות קדימה,אפריקה אפריקה אבל חייבת להתעדכן .

אני גם תלמידה עכשיו בביה”ס לעסקים של סלונה ולאומי ,לא לא, אין אסיפת הורים וגם לא תעודות, ממש טוב לי וזה מה שתמיד היה לך חשוב ואל תדאגי בהפסקות אני לא נשארת בכיתה.

אז אם ננחת לקרקע ובטח תשאלי ,תתענייני בדאגה אמהית , במה אני צריכה עזרה ואם בכוחך העל טבעי לנווט את עתידי. אז הצעד הבא הוא להפיץ את הבשורה האפריקאית שלי ,אשמח מאוד לחשיפה   בתקשורת הכתובה וגם בתוכנית ראיונות כזו של בוקר מוקדם ,יאפרו אותי לפני ואני אחשוף את סיפור השליחות הכפולה .

זהו אמא תצפי מלמעלה  ותתעדכני, כי ב2018 הדיגטליות מנצחת.

לאן לשלוח  לך את הניוזלטר הבא?

————————————————————–

מוזמנות לעוף  להרפתקאה האפריקאית שלי.

בפייסבוק

האתר האפריקאי הראשון

אינסטגרם

עוד מהבלוג של קננה -שליחות שהפכה לשליחות

תצוגה מקדימה

כוסברה טעם החיים

ששרה חזרה מהודו היא הודיעה שהיא לא אוהבת כוסברה ,אז לרגע עצרתי וחשבתי וגם קצת חייכתי ,כי אני מתה על כוסברה. גם חמותי שתחייה לא ממחנה הכוסברה ,אז גם פה חייכתי יותר  והתחלתי לקרוא וגיליתי שמחנה ה"לא "אוהבים ,קולטים את...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks
תצוגה מקדימה

לפי החלטת המועצה הפדגוגית ,עולה התלמידה כיתה.

כך עברו להם כל שנות בית הספר ,הרבה כיף ואנרגיית נעורים והלימודים? ממוצע, מן מוצר לוואי. שנה אחרי שנה יסודי,חטיבה ,תיכון בעיר הולדתי רחובות, עיר המדע, אז מדענית לא יצאתי ואת...

תגובות

פורסם לפני 1 month
תצוגה מקדימה

אני ואנג'לינה ג'ולי בסוואנות האפריקאיות

  תמיד הרגשתי שיש הרבה במשותף לי ואנג'י,לבראד פיט שלי קוראים ארז או בכינויו עוצמתי ,במלרע.אין ספק שמקומה של אנג'י בכל סלון הוא מקום של כבוד אבל תיכף תבינו למה התכוון המשורר...

תגובות

פורסם לפני 1 month

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה