הבלוג של קננה -שליחות שהפכה לשליחות

kenana

אחרי שמונה שנים באפריקה ,חזרתי הביתה עם תשוקה ליופי האפריקאי ,קננה-חיבוק מהסוואנה נולדה ,עבודת יד מהיבשת השחורה. בת 43 נשואה +3 ,תלמידה מצטיינת של בית הספר לחיים .

עדכונים:

פוסטים: 25

החל מינואר 2018

הייתי יכולה להיות האישה ה-33 של גואל רצון בלי שום בעיה, אילו שקעתי בתקופה קשה מאוד. מי לא רוצה לידה איזה סוג של גואל שגורם להרגשה כזו מרוממת ונפלאה?

12/03/2018

אני כועסת כל כך. כועסת על מי? על הגבר על הנשים? לא בטוחה מי הקורבן של הכעס שלי אבל הסדרות “הרמון” ו”סיפורה של שפחה”, ששודרו ב-2017-2018, נחקקו  אצלי במהלך הצפייה. ראיתי והתכווצתי. “סיפורה של שפחה” הוא לכאורה, סיפור מדע בדיוני בו אלפי נשים לובשות אותו אדום, חובשות אותו כובע ומשמשות לתפקיד אחד ויחיד- לרבייה. נכון, הן גם מתקוממות (חלקן) ונלחמות על החופש שלהן, האם זה לעולם לא יכול לקרות? בספק.

אחרי שצפיתי ונזרקתי ל”הרמון” הישראלי, המגולל את סיפורן של 30 נשים בשנות האלפיים בלב תל אביב, כתפקידן הוא אחד ויחיד- בדיוק אותו תפקיד של “סיפורה של שפחה”. זה יכול לקרות וזה קרה. הסדרה, בכיכובו של אלון אבוטבול (הוא כל כך טוב שגרם לי לחשוב פעמיים אם ארצה לראות אותו בעוד סרט) ולצידו השחקניות המעולות ענת ברזילי, חן אמסלם, גילת אנקורי ועוד כאשר כולן נשותיו.

“הגיבור”, גואל רצון, הוא גבר בשנות השישים לחייו שהקים כת ובה 32 נשים + 80 ילדים, ילדיו. כולם גרים ביחד בבית גדול בלב שכונת התקווה כאשר בקרבת מקום יש לו עוד בית, אליו הוא מגיע עם ה”מאושרת” שזכתה בו באותו לילה. בבית יש ספר חוקים כדי שלא יהיה גוג ומגוג (כך הוא אמר) והנשים בעיקר עובדות במשק בית כדי לממן את החינגה הזו. פולחן אישיות לאיש אחד ויחיד העונה לשם גואל רצון.

סדרה הרמון צילום מסך

צפיתי בסרט התעודה של נסלי ברדה, שהורשה לה להיכנס להרמון שנים לפני המעצר ולא קשה להבחין בשפה הקלוקלת שלו. “מה קוראים אותך?” שאל בשפה רדודה ובשטחיות לשמה. רצון התגלה כגבר קדמון ולא מפותח. ילד וילדה שישבו לידו ענו לשאלה שלו “גואלה הגואל, גואלי הגואל”. מבחינתי, הם הדבר הכי תמים בפרשה הזו ,ילדים חמודים שנכפתה עליהם מציאות הרסנית ונוראית של אב חולה ואמא אוהבת אבל חלשה.

על נושא האינטליגנציה של רצון אני בויכוח עם בן זוגי, שטוען שגבר המנהל באופן מוחלט את חייהן של 30 נשים הוא לגמרי לא טיפש. אני מתעקשת שהוא ממש לא חכם והן כנראה היו בנקודת חולשה בחייהן. קשה להבין איך אפשר ליפול בשבי הגיבור? אני מוצאת את עצמי ממלמלת שגם אם הוא יהיה הגבר האחרון אחרי שהעולם ייכחד אני לא הייתי נוגעת בו ויהי מה אז איך למען השם (או המדע), 30 נשים יכלו לנשק את רגליו להשתעבד לחוקיו ולרצות את הפנטזיות המיניות שלו?

גואל רצון צילום יוטיוב

האם זה יכול היה לקרות לי? והתשובה היא כן. אם רצון היה מגיע אלי בתקופה של חוסר רצון משלי, בימים קשים מאוד, כשאני מבולבלת ושפופת רוח והיה אומר לי כמה שאני טובה ושאני לא אשמה במצב הנוכחי שלי וכמה שהוא האדם שיכול להראות לי את האור ואז הייתי נכנסת לביקור בהרמון, למבצר המסתורי הזה ולעולם לא הייתי מרגישה בו בודדה, אולי. לא נראה לי שלרגע יש שם רגע של לבד כי את עם עוד 30 נשים ו-90 ילדים אז איך אפשר להרגיש בודדה (רק הרעש הבלי פוסק היה מוציא אותי לאישפוז בלי כפייה).

הייתי יכולה להיות האישה ה-33 בלי שום בעיה, בלי צחוק, הייתי מרגישה את ההיגיון שבדבר. בכתבה עליו מישהי צוטטה “הוא המשיח הבא” ומי לא רוצה לידה איזה סוג של גואל שגורם להרגשה כזו מרוממת ונפלאה? העיוות הגדול מבחינתי הוא הפשעים שהוא ביצע בבנותיו ואז אני מקווה שאם הייתי רואה את זה הייתי האישה החכמה שקמה, צועקת, טורקת את הדלת וניגשת לרשויות הנכונות על מנת להציל את נפשה.

 טוב שאני לא שם ואני מאחלת לכל אחת מ-32 נשותיו, שיקומו מהיר ושייראו את האור (בכוחות עצמם) עם זוגיות בריאה במהרה.

עוד מהבלוג של קננה -שליחות שהפכה לשליחות

תצוגה מקדימה

הניוזלטר שלי חוצה את השמיים

אמא ,אני פה ואת שם ואם היית פה היית מבקרת אותי באפריקה ?  ומה היית מספרת לחברות שלך על קננה-חיבוק מהסוואנה?  היית מסתכלת עליי בגאווה ?ומה היית אומרת עליי ,אני עצמאית ,תמיד רצית ! ואיך משלימים  13 שנים שאינם ,ראית איך...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

תמיד זוכרים את הפעם הראשונה, בגליל המערבי

אני ביומיים טיול בגליל המערבי (בעבודה אומרים לכם) והמשפחה בחופש ,יומיים ממני. כולם זוכים מהמצב וכך אני מוצאת את עצמי מודיעה שאני יוצאת ליומיים עבודה ,התרגשות בשמיים , האמת הרבה באזור הזה לא ביליתי. ארזתי ויצאתי לחפש את...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בקשה מסתורית, 7 בסולם גרופר

שתי נשים שונות כל כך, אחת בלונדינית, אמילי(בלייק לייבלי), השנייה סטפני,(אנה קנדריק),אשת קריירה ובלוגרית. אמהות לילדים, חברים, מתחברות אחת לשנייה ונעשות BFF.  אמילי בלונדינית...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה