הבלוג של קננה -שליחות שהפכה לשליחות

kenana

אחרי שמונה שנים באפריקה ,חזרתי הביתה עם תשוקה ליופי האפריקאי ,קננה-חיבוק מהסוואנה נולדה ,עבודת יד מהיבשת השחורה. בת 43 נשואה +3 ,תלמידה מצטיינת של בית הספר לחיים .

עדכונים:

פוסטים: 25

החל מינואר 2018

ששרה חזרה מהודו היא הודיעה שהיא לא אוהבת כוסברה ,אז לרגע עצרתי וחשבתי וגם קצת חייכתי ,כי אני מתה על כוסברה.

גם חמותי שתחייה לא ממחנה הכוסברה ,אז גם פה חייכתי יותר  והתחלתי לקרוא וגיליתי שמחנה ה”לא “אוהבים ,קולטים את הכוסברה בריח הסבוני שלו.

ומחנה ה”לא יכולים בלי” קולטים את הריח הרענן של הכוסברה ,עניינים של מולקולות ריח ,אצל כל אחד הריח  של הכוסברה נקלט בצורה שונה, כריח רענן או כריח שדוחה אותם.

ולמה לכתוב פוסט על כוסברה?

השבוע הייתי במפגש מקסים של מועדון (IWC (international women club מועדון של נשים זרות , נשים מארצות שונות שגרות בארץ  מסיבות שונות: מתוקף תפקיד של בן הזוג, דיפלומט או עובד של חברה וגם מזה שהן בעצמם בעלות משרה שנשלחו לארץ.

מועדון שדואג להראות להם את ארץ ישראל היפה,להכיר להם נשים אחרות ולדאוג לפן החברתי שלהם ובכלל לחבק אותן בחוייה החדשה של חייהם.

השבוע היינו אצל רינה פושקרנה בשיעור בישול הודי ,חוייה טעימה מאוד ורינה מקסימה אמיתית.

salad

נזכרתי בתקופה האפריקאית שלי, כמה זה מפחיד לנחות בארץ אחרת,שפה שונה ,ריחות שונים,צבעים אחרים ואני הייתי צריכה להמציא את חיי מחדש.צריכה לנהל חיי משפחה,לשלוח את הילדים ליום יום השגרתי שלהם, לבית ספר ,ואז פתאום השקט של אחרי ,ממה מתחילים,לאן הולכים ,הדברים הכי בנאליים ,איפה קונים ,איפה מתפנקים ?וחברות חדשות איפה מוציאים?ועוד המון סימני שאלה.

אישה תמיד תתן לך את התשובה הנכונה ואם אפשר ,אז שיהיה כמו צרור הכוסברה, כמה שיותר יותר טוב. ,מצאתי את עצמתי בוררת את העלים חלקם היו בהירים מדי, חלקם כבר רקובים, חלקם הפתיעו אותי ממש לטובה ,לומרות המראה הלא כל כך טרי ,אבל אם אני מסכמת את חויית הכוסברה שלי ,תמיד לבחור צרור עם ריח רענן.

היו גם עלים שאכזבו כמו בכל צרור ,שהתחלתי לתבל בהם את התפריט אבל נאלצתי עם מזלג בעדינות ל”דוג” אותם מהמנה ,אז קצת התעכבתי ולגמתי מים כדי להעביר את הטעם ולעיתים אני נזכרת שוב במרירות שהשאירו לי בפה .

עד היום אני רגועה בחוייה החברות הכוסברית שלי ויש לי עלים שמפוזרים בכל העולם ,עלה בברזיל,עלה בקנייה,עלה באמריקה הגדולה,עלה באוסטרליה ועלים במקומות שלעולם לא אגיע אליהם וזה היה החלק המרענן בלנחות ביבשת אחרת ולהתחיל להיות כמו ילד חדש בכיתה חדשה .

my coriander

(מייצגת את השקשוקה,בכבוד)

החיידק אצלי נשאר ,אני הרפתקאנית חברות חדשות ,כל כך אוהבת להכיר נשים חדשות ומסקרנות,זה מאתגר אותי ,זה מצמיח אותי ,כמו דף חלק שאת כותבת עליו את סיפור חייך ומראה אותו לחברה החדשה  ויש כאלה שזה יגרום להם להמשיך לקרוא ויש כאלה שאני לא כוס התה שלהם וגם זה מצויין,כי אני בכלל טיפוס של קפה.

מה שבטוח ,במנת הפתאי הבא אני אבקש שוב מנה כפולה,של כוסברה.

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של קננה -שליחות שהפכה לשליחות

תצוגה מקדימה

הניוזלטר שלי חוצה את השמיים

אמא ,אני פה ואת שם ואם היית פה היית מבקרת אותי באפריקה ?  ומה היית מספרת לחברות שלך על קננה-חיבוק מהסוואנה?  היית מסתכלת עליי בגאווה ?ומה היית אומרת עליי ,אני עצמאית ,תמיד רצית ! ואיך משלימים  13 שנים שאינם ,ראית איך...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

תמיד זוכרים את הפעם הראשונה, בגליל המערבי

אני ביומיים טיול בגליל המערבי (בעבודה אומרים לכם) והמשפחה בחופש ,יומיים ממני. כולם זוכים מהמצב וכך אני מוצאת את עצמי מודיעה שאני יוצאת ליומיים עבודה ,התרגשות בשמיים , האמת הרבה באזור הזה לא ביליתי. ארזתי ויצאתי לחפש את...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בקשה מסתורית, 7 בסולם גרופר

שתי נשים שונות כל כך, אחת בלונדינית, אמילי(בלייק לייבלי), השנייה סטפני,(אנה קנדריק),אשת קריירה ובלוגרית. אמהות לילדים, חברים, מתחברות אחת לשנייה ונעשות BFF.  אמילי בלונדינית...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה