הבלוג של מירב קאופמן

בסלונה של גיברת קאופמן

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאפריל 2010

אישה אחת באיראן שאמרה מניפסט שלם בלי לומר מילה, מוכיחה כמה טענות באשר לפמיניזם, דת והשילוב הבלתי אפשרי ביניהם

03/01/2018

לפני זמן לא רב עלה פוסט באחד העמודים הפמיניסטיים בפייסבוק על סטפני, נערה בת 14 מאוסטרליה שהוריה התאסלמו. הפוסט הריע לסטפני שהצליחה באקט פמיניסטי מרהיב, לנצח את הסיסטם ולהמשיך לרקוד בלט עם חיג’אב.

אני הגבתי לפוסט הזה שבאמת כל הכבוד לסטפני שמנציחה את אחד מסמלי דיכוי הנשים הבולטים ביותר בעולם ומתחת לתגובה שלי נפתח שרשור מטיפני – אמרו לי שזה לא נכון, שגם איפור ושיער ארוך (!?) הם סמלי דיכוי, שגם חזיות הן כאלה, שחיג’אב הוא ביטוי תרבותי, שנשים בוחרות לעטות אותו, שנו באמת המקור הוא מיזוגני אבל זה לא ככה היום, שנשים בוחרות ליצוק תוכן לאמונתן, שאני מערבית מתנשאת, שאין לי זכות להחליט מי פמיניסטית ומי לא.

ואני עניתי שלא. שזה ממש לא סמל תרבות היסטורי, שהבחירה ניתנת -אולי- למוסלמיות שחיות במערב, שנשים לא ‘בוחרות’ ללבוש חיג’אב מגיל 9 כשהסנקציה היא נידוי או מוות, שאף אחד לא ירצח אותך אם תסרבי להתאפר או תשרפי חזיה.

יש מן תחושה כזו שזה בסדר לזעוק על האיסורים והכפייה של הדת היהודית (אני אחת מהזועקות), או על האמונה הנוצרית שמתנגדת להפלות (נושא שבהחלט חשוב להתעכב עליו), אבל איכשהו כשזה מגיע לאיסלאם הקונסרבטיבי, מפלצת הפי.סי פוערת את פיה וסותמת אזניה, הפמיניזם המערבי, זה שאמור להגן על זכויות הנשים באשר הן משתתק ומספק אמת אלטרנטיבית במקום לצרפו לרשימה השחורה של הדתות אשר מדירות, מדכאות ומשפילות נשים בכל העולם.

והנה, רק לפני ימים ספורים, קמה אישה אמיצה אחת באיראן, פיזרה את שיערה הארוך והוכיחה לעולם כולו, שכל מה שטענתי הוא נכון. בדיוק כמו נשות הערים הסוריות ְששוחררו משלטון האימה של דאעש ונופפו בחיג’אב שלהן כאות ניצחון ושיחרור.

תגידו שאני גזענית (איסלאם אינו גזע, הוא אמונה), תגידו שאני סלקטיבית בראיה שלי (אני מתנגדת לכל דת שמשתמשת בנידוי או רצח כלקח ועונש), תגידו שאני לא מזדהה עם הפמיניזם של הגל השלישי (צודקים!), תגידו מה שבא לכם.

אבל האישה הזו באיראן אמרה טקסט שלם, כואב, כועס ומחאתי בלי להגיד אף מילה.

ומפלצת הפי.סי? היא כבר תמצא איך לצפות את זה בסוכר. Can’t wait.

hijab post iran

 

 

עוד מהבלוג של מירב קאופמן

סבון של עכשיו.

סבון של עכשיו. זה לא סוד שאני חשה כעפר הארץ אל מול מותגים שיודעים לצעוד קדימה עם הזמן, להתפתח, לחדש ולהפתיע. אחד מהם, שיוצא לי לסקר כאן מדי פעם, כי הוא פשוט מספק בכל פעם סיבה ממש טובה, הוא SABON, או בכנענית 'סבון של פעם' אשר מאז...

תצוגה מקדימה

סינדרלה, מאחורייך!

בשמים הם כמו נעליים - אף פעם אין מספיק מהם, הם יוצרים יחדיו אוסף פרטי, הם משקפים את האישיות שלך, האיכותיים מביניהם עושים חור בארנק ומשתמשים בהם עד שהם מתכלים טוטאלית. והכואב מכל - קשה מנשוא להיפרד מהם. ולפיכך, בתור שפחה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

איל מקיאג' עושים לי חגיגאז'

ישנן תקופות בחייה של בלוגרית העוסקת בטיפוחים שבהן פוקדת פיית הגודיז את דלת ביתה ומביאה מצרכים מבורכים אל חיקה ואכן לאחרונה פונקתי קשות במגדני איפור שכה סגרו לי כמה וכמה פינות בארונית האיפור עד שכעת אני לא מסוגלת לדמיין...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה