הבלוג של קטי דר

kattydar

אמא חלקית במשרה מלאה, נשואה ואם לשלושה. מנהלת אדמינסטרטיבית של משק הבית וחינוך הילדים, אלופה בבישולים ואפייה עם ובלי הילדים. מתכננת ומוציאה לפועל פיעלויות לילדים בשבתות חגים.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מדצמבר 2012

כדי לייצר מוצרי פלסטיק משתמשים בתבניות מיוחדות אשר לתוכן מוזרק או יצוק הפלסטיק לייצור מוצרי פלסטיק שונים ורבים. כמעט כול מוצר פלסטיק שאתם מכירים נוצר על ידי תבנית פלדה כזאת שלתוכה יוצקים או מזריקים את החומר הפלסטי בעודו נוזלי ומאפשרים לו להתמצק עד שנוצר מוצר פלסטיק מושלם. גם חלקי משנה של מוצרי פלסטיק כך יוצרים בעזרת תבניות פלדה מיוחדות.

תהליך ממוחשב ברובו

היום כול תהליך ייצור התכניות הוא ממוחשב. המחשב עובד עם מכונת CNC מזינים למחשב תוכנה מיוחדת שכוללת את כול התכונות של התבניות הנדרשת ומכשירה CNC שעובד בתאום למחשב יוצר באופן מדויק וממוחשב את התבנית הנדרשת. יש חברות בארץ שמייצרות תבניות פלדה כאלה עבור מוצרי פלסטיק אבל ניתן כמובן גם לעשות ייבוא תבניות מחו”ל. יש יתרון לעתים לייצור מקומי וגם יתרון ליבוא מחו”ל לעתים קל יותר להזמין תבניות מחברה מנוסה מחו”ל מאשר לפנות אל חברה ישראלית. כול חברה בודקת את אפשרויותיה כאשר היא רוצה לייצר תבנית. לעתים זול יותר ליצר תבניות בארץ אך לעתים זול יותר ליצר תבנית בחו”ל ולכן חברה אשר צריכה תבנית ליצור מוצר פלסטיק בודקת את אפשרויותיה בארץ ובחו”ל תוך בדיקת אכויות, חומרים ועלויות בארץ מול חו”ל.

סוגים שונים של תבניות נדרשות

יש סוגים שונים של תבניות נדרשות. יש תבניות בעלות פרטים גסים שיש בהן צורך רק בעבודה מכשיר CNC . אך יש תבניות שנדרש בהן דיוק רב יותר למוצר פלסטי שיש בו פרטים קטנים ומדויקים יותר. במקרה כזה לאחר פעולת מכשיר הCNC  התבנית תעבור גימור ועיצוב מתקדמים יותר במכשירי עיצוב שונים. מכשירי עיצוב זה לרוב יוצרים מעין גרוד או שיוף של התבניות כדי להוסיף להן פרטים קטנים נוספים.

בדיקת ומדידת גדלים ומימדים

 מימדים וגדלים בייצור תבניות הם חשובים וקריטיים ולכן יש מכשור היום שמייצר תבניות שמאפשר מדידה מדויקת של כול פרט בתוך התבנית המיוצרת. כול הדרישות המתקדמות האלה ליצור מוצרי פלסטיק פעמים רבות דורשים ייבוא תבנית מחו”ל שנוצרת על ידי חברות מתקדמות במיוחד של יצור תבניות פלדה ליצור עתידי של מוצרי פלסטיק וחלקי פלסטיק.

תבניות להזרקת פלסטיק

תבניות להזרקת פלסטיק

עוד מהבלוג של קטי דר

תצוגה מקדימה

היתרונות של קייטרינג חלבי

בתקופה האחרונה אני מקבלת יותר מידי קנסות ולא מהמשטרה, אלא מחברים ומשפחה. כאלו שמשלמים במזומן באולמות אירועים :) ואני כאישה חלבית שעושה מעבר לצמחונות די מתרעמת על כך שההעדפה של כולם היא ...

איך לבחור אטרקציות בצפון ?

אין ספק כי בשנים האחרונות ישנה מודעות הרבה יותר גדולה למגוון האטרקציות אותן ניתן למצוא באזור הצפוני של הארץ ולמגוון הרחב של אפשרויות האירוח אותן ניתן להשיג באזור. בשנים האחרונות אטרקציות בצפון החלו לגדול ולהתפתח ולכן...

החשיבות של הרחקת יונים וציפורים

מדוע כדאי להרחיק יונים וציפורים מחלונות הבית תמיד כיף להסתכל על להקות של ציפורים ויונים כשהן עפות בשמיים. פחות כיף לראות אותן על הכביסה הלבנה או כשהן מקננות על אדן החלון. הרחקת יונים וציפורים מחלונות הבית זו פעולה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה