הבלוג של כרמית טיטו

משפט, עורכי דין ומה שביניהם

אם הייתי צריכה להחליט שוב, הייתי בכלל הולכת ללמוד ימאות. קרה והתגלגל המזל, ואני עו"ד אחת.

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מנובמבר 2013

רשימת המסמכים העיקריים הדורשים תרגום נוטריוני מבהירים את חשיבותו של שירות מן הסוג הזה. עוד לפני שבוחנים את המסמכים ואת משמעותם הסמלית, המשפטית והחוקית, רצוי להגדיר את המושג תרגום נוטריוני. תרגומים אלו נדרשים למטרות ועוזרים למוסדות וגופים רשמיים בחו”ל להתמודד ולהסתמך על מסמכים המוצגים בשפה זרה. בנוסף, אישור נוטריוני לנכונות תרגום מהווה הוכחה וראיה לכך שהתרגום נאמן למקור. נוטריון המעניק את האישור נדרש להיות בקיא בשפת המקור ובשפת היעד, להכיר את המונחים המקצועיים המופיעים במסמך ולהקפיד על דייקנות מרבית.

לא כל המסמכים המוצגים בפני רשויות ומוסדות בחו”ל דורשים אישור נוטריון לנכונות תרגום. יש גופים רבים המסתפקים באישור נוטריון להצהרת מתרגם, המאשר כי המתרגם הצהיר בפני הנוטריון מעל כל צל של ספק כי הוא בעצמו בקיא בשפת המקור ובשפת היעד. עוד נדרש המתרגם להצהיר בפני הנוטריון שהוא אכן תרגם את המסמך באופן נאמן למקור. אישור נוטריון להצהרת מתרגם הוא כפי שניתן להבין בעל תוקף משפטי נמוך יותר מאישור נוטריון לנכונות תרגום, אולם הוא לא פחות שכיח.

איך יודעים איזה מסמך דורש תרגום?

יצירת קשר עם הגוף המטפל, המוסד הרשמי או הגורם מולו מעוניינים להציג את המסמך המתורגם יכולה למנוע חוסר הבנות ולהבטיח שירותי תרגום המתאימים לנסיבות. ברוב המקרים נדרש תרגום נוטריוני עבור נישואים אזרחיים בחו”ל, בקשות לקבלת אזרחות זרה ובמהלך הגירה למדינות שונות. מסמכים נפוצים אחרים הם תמצית רישום של משרד הפנים לצורך נישואין בחו”ל, תרגום תעודות לידה וגם תרגום של תעודות פטירה. בשנים האחרונות חלה עלייה בביקוש עבור שירותי תרגום נוטריוני למסמכים מהסוג של כתבי תביעה ותשובה, פרוטוקולים, תעודות שחרור מהצבא וכמובן חוזים עסקיים בין אנשים פרטיים או גופים בולטים במשק.

המאפיין המשותף לכל המסמכים הדורשים תרגום נוטריוני הוא הצורך בקבלת שירות מקצועי ואמין. מעבר לכך, מוסדות בחו”ל עשויים לדרוש אישור אפוסטיל לתרגום הנוטריוני. מטרתו של האפוסטיל היא לאשר כי הנוטריון החתום על התרגום או על ההצהרה הוא אכן נוטריון במדינה שהנפיקה את התעודה המקורית.

עוד מהבלוג של כרמית טיטו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

האם ידועים בציבור צריכים להתגרש ברבנות?

בני זוג המתגוררים ביחד וחולקים משק בית משותף עשויים להיחשב כ'ידועים בציבור'. מהי משמעותו של התואר ידועים בציבור? כיצד בני זוג ידועים בציבור מתגרשים? ומה לגבי חלוקת רכוש ודמי מזונות? על ידועים בציבור וגירושין - במאמר...

תגובות

פורסם לפני 3 years

כל מה שצריך לדעת על גישור

הדרך היחידה לפתור סכסוכים בין פרטים בדרך של הידברות ישירה ובאמצעות הגעה להסכמה בין הצדדים היא לבצע גישור. זהו הליך המומלץ בעיקר עבור אנשים הנמצאים בסכסוך, אך רוצים להימנע מבירוקרטיה, עלויות כבדות של בתי משפט ובזבוז זמן...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה