הבלוג של כרמית טיטו

משפט, עורכי דין ומה שביניהם

אם הייתי צריכה להחליט שוב, הייתי בכלל הולכת ללמוד ימאות. קרה והתגלגל המזל, ואני עו"ד אחת.

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מנובמבר 2013

יש לכם חשד לגבי הטיפול הרפואי שקיבלתם במהלך ההריון? חוששים מפני מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה? אנשי מקצוע בתחום המשפט ממליצים על שורה ארוכה של בדיקות שיעזרו לכם לברר האם התרחשה רשלנות רפואית בלידה. יש לציין כי בדיקות אלו אינן מחליפות התייעצות עם עורך דין המתמחה בדיני נזיקין, אולם הן בהחלט יכולות לשמש בתור אינדיקציה ראשונית אמינה. את הבדיקות כדאי לבצע מוקדם ככל האפשר ובמקביל גם לפנות לעורכי דין על מנת לקבל עזרה ותמיכה.

את רשימת השאלות שרצוי לשאול לגבי רשלנות רפואית בלידה נפתח עם הקטגוריה של חדר הלידה והיחס של הצוות הרפואי. בדקו האם בעת הקבלה לחדר הלידה בוצעו כל הבדיקות הנדרשות ובררו מול בני המשפחה או המלווים האם הצוות הרפואי המיילד לקח בחשבון את תוצאות הבדיקה. מעבר לכך, אל תשכחו לשאול ולעקוב אחר התנהגות הצוות הרפואי עוד לפני הכניסה לחדר הלידה. בדקו האם הצוות המיילד לקח בחשבון נתונים אישיים והתמקדו בעיקר בפרטים על אגן צר, משקל יתר, לחץ דם לא תקין וכן הלאה.

כיצד הרופא ניהל את הלידה?

הקטגוריה השנייה של שאלות שיכולות לעזור לכם לברר האם התרחשה רשלנות רפואית בלידה מתייחסת לרופא עצמו. כאן תצטרכו לשאול האם הרופא המיילד בכלל נכח בחדר הלידה כשהתעוררה בעיה. תשובה שלילית לשאלה הזו תטיל את מלוא כובד האחריות על הרופא ועל בית החולים. מבחינת בית המשפט, לבתי החולים יש אחריות שילוחית המחייבת אותם לעמוד בתקנות ולהימנע ממתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה.

שאלות אחרות בהן תוכלו להשתמש על מנת לבדוק כיצד הרופא ניהל את הלידה קשורות לאופציות הטיפוליות. בדקו האם הצוות הרפואי ערך התייעצות בטרם הציג בפניכם את האפשרויות השונות לפתרון הבעיה, בררו האם הצוות הגיב בזמן לבעיה שנתגלתה ונסו להיזכר האם הוא הסביר לכם אודות הממצאים. שאלות מן הסוג הזה יעזרו לכם לגבש כתב תביעה אמין עבור רשלנות רפואית בלידה ולמצות את מלא זכויותיכם בין כתלי בית המשפט.

עוד מהבלוג של כרמית טיטו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

האם ידועים בציבור צריכים להתגרש ברבנות?

בני זוג המתגוררים ביחד וחולקים משק בית משותף עשויים להיחשב כ'ידועים בציבור'. מהי משמעותו של התואר ידועים בציבור? כיצד בני זוג ידועים בציבור מתגרשים? ומה לגבי חלוקת רכוש ודמי מזונות? על ידועים בציבור וגירושין - במאמר...

תגובות

פורסם לפני 3 years

כל מה שצריך לדעת על גישור

הדרך היחידה לפתור סכסוכים בין פרטים בדרך של הידברות ישירה ובאמצעות הגעה להסכמה בין הצדדים היא לבצע גישור. זהו הליך המומלץ בעיקר עבור אנשים הנמצאים בסכסוך, אך רוצים להימנע מבירוקרטיה, עלויות כבדות של בתי משפט ובזבוז זמן...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה