הבלוג של כרמית טיטו

משפט, עורכי דין ומה שביניהם

אם הייתי צריכה להחליט שוב, הייתי בכלל הולכת ללמוד ימאות. קרה והתגלגל המזל, ואני עו"ד אחת.

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מנובמבר 2013

בני הזוג הנמצאים בעיצומה של תביעה השייכת לענף המשפטי של דיני משפחה, עשויים להעדיף גישור בשל יתרונותיו הרבים. מהם יתרונותיו ומתי אפשר לבצע הליך גישור?

30/12/2013

הליך גישור יכול לייצר שורה ארוכה של יתרונות עבור בני זוג הנמצאים בהליכי גירושין, או בכל מקרה אחר של תובענה השייכת לענף המשפטי של דיני משפחה. ראשית, גישור מתבצע על ידי איש מקצוע נייטראלי ומאוזן. תפקידו של המגשר הוא לייצר שיח בין הצדדים הנמצאים בסכסוך, מבלי להביע דעה וללא יכולת לכפות על אחד הצדדים הרוצה להתגרש הסכם המנוגד לדעתו.

שנית, מגשר כפוף לכללי אתיקה ברורים המוסדרים במסגרת תקנות בית משפט (גישור), התשנ”ג-1993. המשמעות היא שמגשר חייב לנהוג בהגינות, בתום לב וללא משוא פנים. עליו לסרב לקבל מינוי לגישור במידה ובינו לבין אחד הצדדים קיים קשר או ניגוד עניינים, והוא לא יכול להשתמש במידע המגיע אליו לכל צורך שאינו קשור ישירות בגישור. מבחינת הצדדים המעורבים, כללי אתיקה אלו מבטיחים הסדר גישור הוגן שימנע מהם את הצורך בהתנהלות מול בתי המשפט.

מתי אפשר לבצע הליך גישור?

היתרונות הפרקטיים של הליך גישור בדיני משפחה מגולמים בהיבטים רבים. לנהל הליך בדיני משפחה בסיוע של עו”ד ליטל דראי יכול לסיים את ההליך ללא מאבק משפטי ארוך ומסורבל, בעיקר כשמובילים את ההליך לגישור. צדדים המעורבים בסכסוך לא חייבים לגרור אותו אל כתלי בית המשפט, לערב את הילדים או להחמיר את המצב. הם יכולים לערוך דיונים במסגרת פתוחה וחופשית יחד עם מגשר, להביע נכונות להגיע להסכמה ולחזור לשגרה מוקדם ככל האפשר. על אף המורכבות של דיני משפחה והעובדה שמדובר על ענף ייחודי הן מבחינת מקורות הדין המהותי והן מבחינת ערכאות השיפוט, גישור הוא ללא ספק פיתרון אופטימאלי באחוז גדול מאוד מהסכסוכים. אפשר לעבור אל הליכי גישור גם לאחר שמתחילים בדיון משפטי ואפילו אחרי שמערבים עורכי דין. בנוסף, ניתן להשתמש בגישור כמעט בכל תחום שקיים בו סכסוך, לרבות גירושין, פרידה, טיפול בילדים, ירושה וכדומה.

כיצד גישור חוסך בהוצאות?

היעד של הליך גישור בדיני משפחה הוא לתרגם פתרון מסוים להסכם סופי בין הצדדים. עם תום הליך הגישור רשאי כל אחד מהצדדים המעורבים להמשיך בחייו, תוך חיסכון משמעותי בזמן ובכסף. בתי המשפט ממליצים על הליכי גישור בתובענות אזרחיות אך גם מי שנמצא בעיצומן של תביעות בדיני משפחה זכאי להשתמש בהם.

עוד מהבלוג של כרמית טיטו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

האם ידועים בציבור צריכים להתגרש ברבנות?

בני זוג המתגוררים ביחד וחולקים משק בית משותף עשויים להיחשב כ'ידועים בציבור'. מהי משמעותו של התואר ידועים בציבור? כיצד בני זוג ידועים בציבור מתגרשים? ומה לגבי חלוקת רכוש ודמי מזונות? על ידועים בציבור וגירושין - במאמר...

תגובות

פורסם לפני 3 years

מעשה מגונה במקום העבודה

מעשה מגונה היא העבירה השנייה בחומרתה בקטגוריה של עבירות מין. זהו מעשה של גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים הנעשה ללא הסכמת אחד הצדדים. הגדרה רחבה זו מהווה פתח לדיונים משפטיים מורכבים סביב הנושא של מעשה מגונה, כמו גם להחלטות על...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה