הבלוג של כרמית טיטו

משפט, עורכי דין ומה שביניהם

אם הייתי צריכה להחליט שוב, הייתי בכלל הולכת ללמוד ימאות. קרה והתגלגל המזל, ואני עו"ד אחת.

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מנובמבר 2013

מרבית המעסיקים במשק, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, עורכים חוזי העסקה לעובדיהם. מטרתו של חוזה עבודה היא לעגן את מערכת הזכויות והחובות שבין הצדדים, להגדיר את תפקידו של העובד, תחומי אחריותו וכדומה.

הנתון החשוב ביותר שיש לדעת לגבי חוזה עבודה הוא כפיפותו לדיני העבודה. פירושו של דבר הוא כי חוזה העסקה אינו יכול לפגוע בזכויות העובד וכל הוראה בחוזה הנוגדת את דיני העבודה- איננה חוקית ולפיכך, בטלה.

חתימת העובד על החוזה איננה מכשירה את ההוראות הסותרות את הדין, היות שדיני העבודה מגנים על ציבור העובדים ואינם מאפשרים לעובד לוותר על זכויותיו.

חופש החוזים מאפשר לצדדים לערוך חוזה עבודה, על פי רצונם וזאת בכפוף לעקרונות דיני החוזים ולהוראות חוקי העבודה. אולם, ניתן להצביע על מספר סעיפים חשובים, אשר יש להקפיד כי יופיעו בכל חוזה עבודה.

זכויות העובד – סקירה

דיני העבודה כוללים מספר זכויות מרכזיות להן זכאי כל עובד ופגיעה בזכויות האלו, במסגרת חוזה עבודה, איננה חוקית. חוזה העבודה יכול רק להוסיף בהקשר לזכויות הללו, אך אינו יכול להפחית מהן.

חופשה שנתית – כל עובד זכאי לחופשה שנתית, כאשר מספר ימי החופשה, עולה עם הוותק. ניתן לצבור חופשה באופן חלקי, אך הדבר מותנה בהסכמת המעביד.

דמי הבראה – זכות חשובה נוספת היא הזכות לדמי הבראה. מקורה של זכות זו בצו הרחבה ובדומה לחופשה שנתית, גם הזכאות לדמי הבראה, עולה עם הוותק בעבודה.

שעות נוספות  – בתי הדין לעבודה מטפלים בתביעות רבות שעניינן גמול שעות נוספות. זכותו של העובד לקבלת תשלום בגין עבודה בשעות נוספות, היא אחת מן הזכויות החשובות ביותר אך מקומות עבודה רבים אינם מקפידים על תשלום הגמול כחוק.

מקורה של זכות זו בחוק שעות עבודה ומנוחה. חוזה עבודה יכול לקבוע כי החוק אינו חל על העובד, אך ניתן לעשות כן, במקרים המנויים בחוק בלבד.

חוזה עבודה – סעיפים חשובים

חתימה על חוזה עבודה היא אינטרס משותף של שני הצדדים, אך כמו בכל חוזה, גם במסגרת חוזה עבודה, יכולים להיות חילוקי דעות על תנאי ההסכם.

כל חוזה עבודה יכול לכלול סעיפים שונים, בהתאם לסוג מקום העבודה, אופי התפקיד ודרישותיו ועוד. עם זאת, ישנם מספר סעיפים חשובים, אשר רצוי מאוד כי יופיעו בכל חוזה עבודה:

1.  תפקיד העובד : ראשיתו של כל חוזה עבודה הוא בהגדרת תפקידו של העובד. אין להסתפק בהגדרה כללית, אלא לפרט בהרחבה את תחומי האחריות של העובד. לסעיף זה יש חשיבות גדולה לצורך תיאום ציפיות בין הצדדים וכאשר איננו מנוסח כהלכה, גורם הוא לחיכוכים רבים ולאי הבנות בין המעביד לעובד.

2. מסגרת העסקה : על חוזה עבודה להגדיר את ימי העבודה ושעות העבודה, לרבות דרישה לעבודה בשעות נוספות.

3. שכר או משכורת : דיני העבודה מבחינים בין עובד בשכר לבין עובד במשכורת. במקרה הראשון, מקבל העובד שכר על פי שעות עבודתו ולכן נקרא הוא עובד בשכר. במקרה השני, מדובר על משכורת חודשית קבועה. 

חוזה עבודה חייב להגדיר במפורש את אופן קבלת התשלום ואת מועד קבלת התשלום.

4. החזרי הוצאות : המעביד מחויב על פי דין, לשלם דמי נסיעות עד לסך היומי המקסימאלי. מעבר לזאת, ישנם מקומות עבודה בהם מקבל העובד רכב, טלפון סלולארי ועוד. במצב זה, חייב חוזה עבודה לכלול סעיף מפורש של החזר הוצאות לעובד. 

5. העברה : במקרים בהם מקום העבודה פועל במספר מקומות, חשוב מאוד כי חוזה עבודה יגדיר את הסניף בו יעבוד העובד. כמו כן, אם ישנה דרישה לניידות העובד, יש להסדיר את הנושא באופן מסודר, לרבות זכותו של העובד לסרב למעבר מיקום, העלאה בשכר במקרה של מעבר וכיו”ב. 

מתי חוזה עבודה בטל?

כל הוראה בחוזה עבודה, הסותרת את הוראות חוקי העבודה, איננה חוקית והתוצאה של אי החוקיות הזו – היא בטלות ההוראה.

אחת ההוראות הבלתי חוקיות הבולטות ביותר היא תשלום שכר גלובאלי, הכולל בתוכו גמול שעות נוספות. חל איסור על מעבידים לשלם לעובדיהם שכר כולל, למעט במקרים בהם חוק שעות עבודה ומנוחה, לא חל על העובד.

חוזה עבודה כולל, במקרים רבים, סעיף של אי תחרות, המגביל את חופש העיסוק של העובד. חשוב לדעת כי סעיף זה יהיה בר תוקף, רק במקרים חריגים בהם ישנה הצדקה אמיתית להגבלה זו, למשל, כאשר נחשף העובד לסוד מסחרי וההגבלה נועדה כדי למנוע מן העובד לעשות שימוש בסוד זה.

חוזה עבודה ייערך בהתאם לדיני העבודה ואינו יכול לפגוע בזכויות העובד, אלא רק להוסיף עליהן. כל סעיף הנוגד את הוראות חוקי העבודה, בטל והעובדה כי העובד חתם על החוזה, אין בה כדי להכשיר את ההוראה הבלתי חוקית.

* זקוק להכוונה משפטית בדיני עבודה? ללא עלות – שאל שאלתך בפורום משפטי: פורום דיני עבודה

עוד מהבלוג של כרמית טיטו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מהו אישור אפוסטיל על מסמכים נוטריוניים

נתקלתם במונח 'אפוסטיל' ולא הבנתם במה מדובר? אתם לא לבד... במאמר הנוכחי נסביר מהו אפוסטיל בכלל ומהו אפוסטיל על מסמכים נוטריוניים בפרט. 'אפוסטיל' – מהו המונח 'אפוסטיל' לקוח מהשפה הצרפתית, בה משמעות המילה Apostille היא 'אישור'....

תגובות

פורסם לפני 4 years

כל מה שצריך לדעת על גישור

הדרך היחידה לפתור סכסוכים בין פרטים בדרך של הידברות ישירה ובאמצעות הגעה להסכמה בין הצדדים היא לבצע גישור. זהו הליך המומלץ בעיקר עבור אנשים הנמצאים בסכסוך, אך רוצים להימנע מבירוקרטיה, עלויות כבדות של בתי משפט ובזבוז זמן...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה