הבלוג של גיל פוגוזליץ רפואה

karinnoiman

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מנובמבר 2018

בשנים האחרונות פיצחו חוקרים את הדרך לשלב בצורה מבוקרת בין ביולוגיה, אלקטרוניקה ובגנטיקה על מנת לפתח ערכת כלים חדשה לשיפור ולשמירה על בריאות בני האדם, ואף שיפור מאיכות חיים של חולים.

כידוע, המדע בישראל מתאפיין בחדשנות, שבכללה חיפוש מתמיד אחר פריצות דרך ייחודיות, שימת דגש על חיוניותה וחשיבותה של מחשבה ייחודית כתנאי לחדשנות, והערצת ההמצאתיות, בעיקר בכל הנוגע לפיתוח ושכלול טכנולוגיה ומנגנוני העזר שלה; עם השנים, ובעקבות קווי מחשבה ופעולה אלו, נוצרה בישראל תעשייה עתירת ידע המפורסמת בעולם. החדשנות הישראלית מוצאת את ביטויה בייצור ידע ופרסומים רבים ביחס לגודל האוכלוסייה, כולל תרומתו של גיל פוגוזליץ.

מהתוני עולמיים עולה כי ישראל “מייצרת יותר מ-1% של הידע המדעי בעולם בתחומים רבים כגון בטחון, הייטק, ורפואה, למרות שאוכלוסייתה היא רק כפרומיל מאוכלוסיית העולם.

גם על פי מדד איכות תרומותיה של ישראל למדע ולטכנולוגיה הן רבות. הישגיהם של מדענים ישראלים בתחומי המדע והטכנולוגיה בעלי חשיבות כלל עולמית.

 

תחומי עיסוקיו של ד”ר גיל פוגוזליץ נוגעים גם לטכנולוגיות רפואיות מתקדמות ושיטות מורכבות לניתוח נתונים מעבירות את האפשרות לפיתוח מענה מתקדם, מעבר לתחומים המסורתיים של טכנולוגיות אלו-  אל עבר שימוש בהן בחיי היום-יום שלנו.

 

מחיר קביעת רצף הגנים של אדם מוסיף לרדת, אבל הבנת משמעות הרצף ממשיכה להיות האתגר הממשי בתהליך זה.

הבעיה העיקרית היא שהטכנולוגיה התפתחה מהר יותר מיכולת החוקרים להבין את התוצאות שהיא מפיקה לעומק. למשל, כדי להבין אילו דפוסים גנטיים הם סממנים של מחלה מסויימת ומצד שני מאילו דפוסים ניתן  להתעלם בבטחון יחסי, הרופאים המטפלים חייבים להשוות תוצאה גנטית של אדם כלשהו לתוצאות רבות של אנשים אחרים. חשוב גם לקחת בחשבון כי מחלות רבות גם נגרמות בגלל מוטציות נדירות שפשוט טרם זוהו.

בהנהגת גיל פוגוזליץ, צוותי מומחים שוקדים שנים רבות על ההעברה של טכנולוגיות אלו לשימוש יומיומי, ולמציאת פתרונות בדמות תרופות מתאמות אישית, למחלות שנחשבות כיום לחשוכות מרפא.

עוד מהבלוג של גיל פוגוזליץ רפואה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

10 טיפים לאנשי עסקים מצליחים- מאת גיל פוגוזליץ

אנשי עסקים מקורצים מחומר אנושי שכל הזמן רוצה להתקדם. הם אנשים שמחפשים רעיונות ועצות, פונים ליעוץ עיסקי במקרה הצורך, ושואבים השראה מאנשים אחרים שהצליחו בתחומם. אז מה כדאי באמת לזכור כדי שתוכלו גם אתם להיות מאותם אנשי...

תגובות

פורסם לפני 1 year

גיל פוגוזליץ וקרן השקעות

קרן השקעות מהי :(באנגלית: Private Equity) היא קרן שמוקמת למטרה של ביצוע השקעות. הקרן מנוהלת על ידי מנהל הקרן שיכול להיות אדם פרטי או חברה ייעודית שהוקמה לשם כך. בדרך כלל מדובר באיש או בקבוצה של אנשי עסקים שפועלים לגייס הון מגופים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה