הבלוג של קרינה עמנואל

karina007

עדכונים:

פוסטים: 3

החל ממאי 2014

imagesMHM853KO                                                                                                                                   אחת השאלות העיקריות ששואלים רווקה לאחר שעברה את גיל 25, ומשנה לשנה השאלה נשאלת בתדירות יותר גבוהה ואיתה ההרמת גבה.

בעבודה, בין חברים, בין מכרים שבמקרה פגשת ברחוב או באירוע או בכל מקום אפשרי, ובעיקר במשפחה שואלים: “אז מה חדש, יש מישהו?התחתנת?” וברגע שאת עונה:”לא בינתיים לא יצא”, במקרה הטוב יסתכלו עליך ברחמים שבעיניי זה פשוט מגוחך.ממתי עניין הרווקות הפך להיות בושה?! ומי בא בקביעה

מהו הגיל האידיאלי להתחתן / עם איזה בן זוג צריך להתחתן/ ומתי ועד מתי את רשאית ללדת? 

ישנן קביעות רבות בנושא ובעיקר “יועצים” אשר מינו הם את עצמם ל”מומחים בזוגיות” למרות שבמציאות אין להם מושג על מה הם שחים.  אף על פי שאנחנו חיים בעידן של המאה ה 21 הדעות הפרימיטיביות לא התאדו ואף גברו. האם יש חכמה בלהתחתן בשביל שינוי המצב המשפחתי בתעודת זהות שלנו?   לא! ובכלל החברה ובעיקר צעירים בשנות ה 20 שלהם לא יודעים מה זה נישואין , מה המשמעות האמיתית של העניין ומה מתלווה לכך.יכולות להיות מספר סיבות למה בחורה לא התחתנה כשהיא נושקת ל 30 :”לא מצאה את האחד שלה” , “לא יודעת מה בדיוק מחפשת”, “משקיעה את זמנה בינתיים בלימודים או בקריירה” … וכן… לפעמים זה בגלל שהיא בכלל עם נטיות שונות והיא טרם יצאה בהצהרות שהיא אוהבת את המין שלה .               
פעמים רבות נתקלתי בחברות/מכרות רווקות יפיפיות (לעיתים קרובות יש דעה שזה ברור מאליו שיפה אמורה להיות נשואה ושהנושא אמור לעבור לה בקלות), עם אישיות ובעלות חן עם הרבה מעלות שסיפרו על השטיפות מוח שמדיפעם הן עוברות מצד המשפחה , מקולגות מהעבודה , וכו’…. על כך שאת “בררנית מדי”, או ש”השעון הביולוגי מתקתק והזמן לא פועל לטובתך “, “הכי חשוב תתחתני ולפחות תביאי ילדים ואחר כך את יכולה להתגרש אם לא טוב לך”, “אין דבר כזה בן זוג אידיאלי – זה רק באגדות”.
את המשפטים “המעודדים” הללו אני בטוחה כל רווקה שמעה לא פעם, כמובן שהדבר מקומם , הרי מי אמור לקבוע לך מה מתאים ומה יעשה אותך מאושרת, מי יכול להחליט בשבילך מתי וכמה ילדים ללדת? רק את!
מספר לא מבוטל של גירושין נבע דווקא מהקביעות הללו, לחץ! פחד! חוסר בטחון! חוסר אמונה באמת שלך!
אז מה יותר חכם להיות רווקה בגיל 28 המופלג או להספיק להביא ילדים אך להתגרש בגלל הבחירה הלא הנכונה שמלכתחילה זה לא היה “זה”. החברה כלל וכלל לא סלחנית כלפי הרווקות לאחר גיל 25, אחרי גיל 35 את נחשבת לזקנה ואם אחרי 45…. זהו ,אבוד …לכי תגדלי חתולים…. כך אחוז גבוה מהחברה רואה ברווקות/ים לצערי- אבסורדי לחלוטין !

אם כבר להתמסד או לחיות עם בן זוג  אז בצורה הנכונה ואין צורה אחת, קיימות רבות מאחר והעניין מאד אישי מאדם לאדם ולכל אחד יש את האידיאל שלו/ה , אין פה שום קשר לאגדות ולפנטזיות, הרי אם את בעלת ערך עצמי בריא ויודעת בדיוק איזה פרטנר את רוצה לחיים ,אין פה כלל בוררות כי אין צורך בכך בגלל שאת יודעת מה את רוצה ומאמינה שזה קיים – הכל קורה מעצמו בזמנו שלו!
לרוחניות שביניכן אתן מאמינות שבחיים קודמים מתישהו כבר הייתם יחד ודרככם יצטלבו שוב פעם בגלגול הנוכחי ואם כבר ניתן לקרוא לזה איחוד.

למסקנה:

אין גיל אידיאלי לזוגיות ולילודה , אין אידיאל אחד לכולם – לכל אחד האידיאל משלו, לא חייב ללדת רק בשנות ה 20 ואפילו ה 30, הרבה אימהות חוו לראשונה את ההורות לאחר גיל 40- זכרו אנחנו במאה ה 21, העידן התקדם מהרבה בחינות, רפואית, מנטלית, רוחנית, טכנולוגית – ואני חושבת שהדעות הקדומות שצוינו בפוסט צריכות אם לא להשתנות לגמרי , אך לפחות להתגמש.

אז רווקות יקרות תחיו בשלמות עם האמת שלכן, עם מי שאתן, כל בריאה היא יצירה מופלאה ומיוחדת במינה וזה מה שיפה באנושיות  - גיוון!

 

עוד מהבלוג של קרינה עמנואל

מהפכות החיים

מה עושים כשמגיעים למצב שכבר נמצאים במסגרת "יציבה" של עבודה עם שכר יציב בכל חודש כמו שעון שוויצרי , ללא דאגות שהמשכורת לא תיכנס?  אבל מה קורה ששואלים אנו את עצמנו "האם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שלום עולם!

שלום לכולם , שמי קרינה ובבלוג שלי אדון בעיקר בנושאים אקטואליים בעידן של היום,  אתמקד בנושאים של התפתחות , הגשמה והעצמה, שינויים ובין היתר על יחסים ואהבה... וכל מה שמעניין.  מקווה שתתחברו לתכנים עליהם אכתוב ואף אולי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה