הבלוג של Karen Agmon

בעיקר ספרים

ספרנית ומידענית - עובדת כספרנית רפואית בספריה הרפואית המקסימה של תל-השומר. ספרים הם אהבתי הגדולה. [email protected] https://www.facebook.com/karen.agmon

עדכונים:

פוסטים: 171

החל ממרץ 2014

“יותר מעירום” הוא מופע מחול נפלא, אחד המופעים היפיפיים שראיתי, מחול שחוגג את הגוף, שחוגג את היותנו בני אדם, שממלא שמחה ואנרגיות זהו מחול שאומר כולנו שווים. נפלא מרגש מענג.

28/05/2016

 

more-than-naked_Siim-Vahur

מחול/ פסטיבל ישראל

יותר מעירום / דוריס אוליך (אוסטריה)

Photo: Siim Vahur

” הגוף הוא ארכיון שבו מאופסן הזיכרון הפיזי של הבשר. יש נטייה לחשוב שהמוח החושב נמצא בראש. אני חושבת שזה הרבה יותר מזה. כל הגוף הוא מוח והוא זוכר את סך כל  התחושות והחוויות שהצטברו בנו וסביבנו ” אלו הם ציטוטים לא מדויקים מדבריה של דוריס אוליך, הכוריאוגרפית של מופע המחול המהפנט “יותר מערום”.

נכנסים לאולם, את פנינו מקבלת דוריס אוליך הכוריאוגרפית אשר יושבת בעמדת הדי ג’יי, המידע שזו היא כתוב בכל הביקורות שכתובות על המופע, ולמרות שלא קראתי אותם לפני המופע היה לי ברור שזו אכן היא: במבט ראשון רואים זוג ירכיים ענקיות סווצ’ר מוכסף פנים יפיפיות ושיער שחור מבריק אסוף. מבט שני מגלה שפלג גופה התחתון הוא ערום לגמרי, זה לא מאוד מפתיע בהתחשב בכך שידוע שהמופע כולו מתרחש בעירום, ועדין  יש בחשיפה הזאת שמצד אחד בוטה ומצד שני מוסתרת מתחת לשולחן הבטחה למשהו שונה.

המבט הרגוע עם החיוך השלו, מהווה ניגוד גמור לפות החשוף, מעל השולחן שלווה סטואית, מתחתיו עולם יצרי ומלא אנרגיות, הפער בין שני המופעים הללו, הוא מסקרן ומהפנט.

הריקוד נפתח בשני גברים שמתייצבים על הבמה, שני גברים ערומים לחלוטין, ולפני שניתן לעכל את העניין של הגברים והעירום מצטרפים אליהם כל שאר  הרקדנים, ערומים.

העיניים מתרוצצות מרקדן לרקדן, הרצון לא לפספס אף אחד ואף אחת מהרקדנים, העיניים רוצות לראות עוד ועוד מכל שפע העירום הזה.

בהתחלה הכול מאוד מינורי ושקט תנועות קטנות הם בקושי מתנועעים, ולרגע אני מתמלאת בחשש שאולי כל הריקוד שיגיע הוא בעצם עירום במסווה של מחול ופרט לעירום הטוטאלי לא יהיה כאן דבר.

אולם המינוריות הזאת מסתיימת באחת לקול של ‘טרק’ מוזיקה קצבי ביותר, ועל הבמה מתרחשת מסיבה, התפרצות אנרגיה אדירה, הרקדנים שועטים קופצים זזים מתאחדים ונפרדים, על הבמה מתרחש מופע אנרגטי סוחף.

המחול כולו נע ונד בסבבים של מחול מתפרץ עם תנועתיות מאוד מאוד גבוהה עם אלמנטים מובהקים של מחול מודרני משובח, לבין סבבים של תזוזה עם תנועות מינוריות, אולם כאלו שהשאירו אותי הצופה פעורת פה, משועשעת ומלאת התפעלות מהכישרון והכושר והיכולות של להקת הרקדנים המופלאה שניצבה מולי על הבמה.

היו במחול קטעים שלמים שמטרתם הייתה “בדיקת הצלילים שההתנגשות הגופים מפיקה” הרקדנים מתחלקים לקבוצות של זוגות שלישיות רביעות, ומפגישים רגל לרגל בטן לבטן רגל לישבן חזה חשוף לגב ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם כל מפגש בין חלקי גוף שתדמיינו ודאי היה שם.

המראה, הצלילים, היופי פשוט מהפנטים, זהו מחול מיוחד, וברור שהעשייה הזאת קשה ודורשת מיומנויות ריקוד ושליטה בגוף הכי טובים שאפשר.

לאחר כל סבב לכאורה מינורי מגיע סבב אנרגטי של ריקוד עם המון קפיצות ותנועות מחול מרשימות ויפות.

הכוריאוגרפית בעמדת הדיג’יי מתאימה כל פעם את המוזיקה לריקוד, יש קטעים שלמים ללא מוזיקה כלל, אנו רק שומעים את הקולות של הגוף.

אחד הקטעים המרשימים בתוך מופע שכולו מרשים הוא הקטע כשדוריס אוליך עצמה יוצאת לריקוד סולו על הבמה, היא מורידה את הסווצ’ר האפור שמגן עליה ופשוט רוקדת מעומק הלב, עם כל הגוף והתנועתיות. ריקוד סולו מהפנט מרשים משמח.

משמעותי אולי לציין, כי הרקדנים לא רק שונים זה מזה יש אף רקדנים שגופם רחוק מאוד מאידיאל היופי, יש רקדנית שמנה ממש עם זוג שדיים כבדות, רקדן עם כרס, דוריס עצמה היא אשה יפה מאוד ומלאה.

בשיחה שנערכה לאחר מכן היא סיפרה כיצד לא התקבלה לבלט של וינה בגלל משקל   עודף, כיצד רזתה, והתקבלה שנה לאחר מכן וכיצד תוך כדי הלימודים העלתה שוב במשקל וכבר לא היו מעוניינים להעיף אותה כי הבינו שהיא רקדנית מצוינת.

“את תמיד מרגישה נהדר עם הגוף שלך?” שאלה אחת הנשים בקהל, “ודאי שלא היא חייכה אליה בתגובה, אני אנושית”

“יותר מעירום” הוא מופע מחול נפלא, אחד המופעים היפיפיים שראיתי, זהו מחול שחוגג את הגוף, שחוגג את היותנו בני אדם, זהו מחול שממלא שמחה ואנרגיות זה מחול שאומר כולנו שווים.

נפלא מרגש מענג.

עוד מהבלוג של Karen Agmon

תצוגה מקדימה

סוס אחד נכנס לבר/ דויד גרוסמן

פעם בכמה זמן מגיע ספר כזה, ספר שתוך כדי הקריאה בו, הלב שלי נדחס פנימה. מתקפל לתוך עצמו, והעור הופך לגבשושי, עוקצני, ואין אוויר.  אני קוראת את הספר ואין לי אוויר, ומועקה,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תמרה/גאולה שינה

תמרה/גאולה שינה ספר דיגיטלי – הוצאת Booxilla את הנובלה תמרה, התחלתי לקרוא בסקייטפארק בהרצליה, בן התשע וחצי שלי ביקש שוב להתאמן ואני מצוידת בנעלי התעלמות וקסדת האופניים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פגישה עיוורת - או איך הכרתי את בעלי

    את אבירם היכרתי בגיל 29 וחצי. בפגישה עיוורת. הפגישה ההיא נערכה ב 1/1/97 ואנו עדין ביחד. שני ילדים נוספו ואני עדין מאושרת....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה