הבלוג של Karen Agmon

בעיקר ספרים

ספרנית ומידענית - עובדת כספרנית רפואית בספריה הרפואית המקסימה של תל-השומר. ספרים הם אהבתי הגדולה. [email protected] https://www.facebook.com/karen.agmon

עדכונים:

פוסטים: 146

החל ממרץ 2014

החברות הזו הסתיימה לפני מעט יותר משנה. ככה בבת אחת, לא ראיתי את זה מגיע, הופתעתי. סיום הקשר השאיר אותי, עצובה מאוד, מאוכזבת מאוד, מאוכזבת ממני, ממנה, מהסיטואציה שקרתה שלכאורה בגללה הקשר הסתיים.

10/11/2015

k1_587x640 (2)

פרגמנט#”את וחברתך הטובה כבר לא”

היינו חברות שנים, מאז היום הראשון של שנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה. נפגשנו שם בקומה השלישית בגילמן במסדרונות, המפותלים, הארוכים, הלא נגמרים, היכן שהסתתרה המזכירות של החוג לתורת הספרות הכללית.

חיכינו שם למזכירה שתואיל להתייחס אלינו, אומנם היו אלו שעות הקבלה הרשמיות, אבל למזכירה המיתולוגית ההיא זה לא באמת היה אכפת, היו לה דברים אחרים לעשות. אני הייתי מאושרת רק מעצם זה שמצאתי את המזכירות. התחלנו לדבר, שתי סטודנטיות חדשות באוניברסיטה, בחוג המשונה והמקסים הזה, לתורת הספרות הכללית. התאהבתי בה מיד.

הייתי בת 22 כשהחברות הזאת החלה, כיום אני בת 48, החברות הזו הסתיימה לפני מעט יותר משנה. ככה בבת אחת, לא ראיתי את זה מגיע, הופתעתי. סיום הקשר השאיר אותי, עצובה מאוד, מאוכזבת מאוד, מאוכזבת ממני, ממנה, מהסיטואציה שקרתה שלכאורה בגללה הקשר הסתיים.

אולם כעת שנה אחרי זה, כשאני מנסה לבדוק מה בדיוק היה שם אני מבינה, שלא אותה סיטואציה היא שגרמה לנתק. אלא מערכת היחסים שלא הייתה שוויונית, ולא הצליחה להתאזן מחדש.

אז מהם הסימנים לזה שאת והחברה שלך כבר לא:

  1. היא מתקשרת אליך כל פעם שהיא צריכה להרוג זמן באוטו, בפקקים, אפילו פעמים ביום גם אחרי שאת מסבירה לה בעדינות שאת פשוט לא יכולה לדבר כל כך הרבה.
  2. היא מזמינה את עצמה ואת משפחתה לארוחות ערב אצלכם הרבה הרבה יותר ממה שהיא מזמינה אתכם אליה.
  3. כשהיא מזמינה חברות היא תמיד מבקשת ממך להיות זאת שאוספת וזאת שמחזירה  - הנהגת – תמיד.
  4. במפגש עצמו לאחר שהחלטת שהפעם לא תשבי בקצה בפינה כמו שתמיד קורה, היא בלי להתבלבל מבקשת ממך לעבור מקום ככה בטבעיות
  5. היא מפרגנת לך ברור, אבל תוך כדי זה היא מזכירה לך שבעצם היא טובה יותר.
  6. תמיד היא יותר טובה ממך, בכל מה שהיא עושה, בקריירה, בלימודים, אפילו בבישולים היא מזכירה לך שהיא יותר טובה ממך.
  7. יש לה דעות מוצקות ולכי תתווכחי, לכי תיתנגדי, זה בלתי אפשרי לחשוב אחרת ממנה

אין אשמים בחברות הזאת שהתמוססה, “צריך 2 לטנגו”, יכולתי לא להסכים – יכולתי לא להסכים להיות הנהגת, לא להסכים לשבת בצד בפינה, לא להסכים לארח, לא להסכים להמון דברים ועובדה שהסכמתי.

 היו גם המון רגעים ושעות וימים נהדרים בחברות הזאת. היו שיחות מעולות, היו טיולים נפלאים, הייתה המון קרבה ומשמעות ורגעים של צחוק עמוק משחרר ושמח.

אני עצובה שזה נגמר אולם מבינה שכך צריך היה לקרות. אני לוקחת אלי את כל הטוב שהיה שם. ומאחלת לה מעומק ליבי את כל הטוב שבעולם.

עוד מהבלוג של Karen Agmon

תצוגה מקדימה

סוס אחד נכנס לבר/ דויד גרוסמן

פעם בכמה זמן מגיע ספר כזה, ספר שתוך כדי הקריאה בו, הלב שלי נדחס פנימה. מתקפל לתוך עצמו, והעור הופך לגבשושי, עוקצני, ואין אוויר.  אני קוראת את הספר ואין לי אוויר, ומועקה,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תמרה/גאולה שינה

תמרה/גאולה שינה ספר דיגיטלי – הוצאת Booxilla את הנובלה תמרה, התחלתי לקרוא בסקייטפארק בהרצליה, בן התשע וחצי שלי ביקש שוב להתאמן ואני מצוידת בנעלי התעלמות וקסדת האופניים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פגישה עיוורת - או איך הכרתי את בעלי

    את אבירם היכרתי בגיל 29 וחצי. בפגישה עיוורת. הפגישה ההיא נערכה ב 1/1/97 ואנו עדין ביחד. שני ילדים נוספו ואני עדין מאושרת....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה