הבלוג של kablanimisrael

kablanimisrael

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מינואר 2016

רכישת דירה מקבלן, דירה חדשה- אחת המטרות של כל זוג/משפחה, מהווה אבן דרך בחיי כל אחד בחיים. נראה כי בנייה חדשה צצה כמעט בכל עיר כפטריות אחרי הגשם, זאת במטרה לתת היצע לעומת הביקוש ההולך וגובר במדינת ישראל. לאחר שעלתה הצעת שר האוצר בעבר לחוק מע”מ אפס, עצר הביקוש לרכישת דירות חדשות, אך ברגע שנפל החוק, החלו יותר ויותר רכישות של דירות חדשות. וכך בסוף שנת 2014 ותחילת שנת 2015 הראו עלייה משמעותית ברכישת דירה מקבלן, דירה חדשה- לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בחודש דצמבר 2014 נשבר שיא של יותר מעשור ברכישת דירות חדשות- 2607 דירות חדשות נקנו.

רכישת דירה חדשה מקבלן- חלום שמתגשם

רכישת דירה חדשה מקבלן- חלום שמתגשם

כך שאם השגתם את ההון העצמי הדרוש, נפגשתם בבנק המשכנתאות ובחרתם משכנתא מתאימה, מזל טוב, אתם יכולים לצאת לדרך להגשמת החלום הנכסף. רכישת דירה מקבלן עשויה להיות העסקה המשמעותית בחייכם, לכן חשוב לבחון את הנושא מבחינת אספקטים רבים. אזורי הביקוש עדיין נמצאים בעיקר במרכז הארץ ובמחוז ירושלים. אך עם מטרות הממשלה לקירוב הפריפריה למרכז, נוכל למצוא אזורי ביקוש חדשים בצפון ובדרום הארץ (קיימת היוזמה לפיתוח יישובי הנגב והגליל).

שכונות חדשות נבנות ולצידם כמובן נבנים גופים אשר יבטיחו את ההנאה והשימושים באזור המגורים. כך הולכים ונבנים מוסדות חינוכיים ואקדמיים, מרכזים רפואיים, מקומות תעסוקה, פנאי ובילוי לצידם של שכונות חדשות.

רכישת דירה מקבלן על הנייר, תהיה לרוב זולה יותר מרכישת דירה חדשה בבניין שכבר עומד ומתחיל באכלוס הדירות במיידי. כנ”ל לגבי ההיצע של הדירות. ישנם יותר אפשרויות לבחור בדירה הרצויה מבחינת הקומה, כיווני האוויר וכיוצא בזה. סטנדרט הבנייה הקיים הוא לרוב גבוה ובשל התחרותיות בשוק, מציע לרוכש הפוטנציאלי דברים רבים עבור הכסף אותו משלם. כמובן שמעבר לסטנדרט של כל קבלן, ניתן להוסיף בעלות כספית, שינויים באופי ומבנה הדירה (ריצוף, ארונות מטבח, חדרי אמבטיה, הוספה/גריעה של קיר מסוים), וזהו יתרון נוסף ברכישת דירה מקבלן בתהליך בניית הנכס.

כמו בכל תהליך משמעותי בחיים, גם כאן יש לבצע שיעורי בית רבים בכדי לוודא שהתהליך יעבור בצורה הטובה ביותר. יש לבדוק כי אותו קבלן רשום בפנקס הקבלנים. במידת האפשר, יש לבדוק פרויקטים נוספים של אותו קבלן, כך ניתן להתרשם מאיכות הבנייה ולראות בעין מה שלא ניתן לראות על הנייר. לקראת מעמד חתימת החוזה רצוי אף לשכור עורך דין מטעם הרוכש. כך לוודא שחוזה הרכישה יובן בצורה הטובה ביותר, ויעמוד מול האינטרסים של הקונה. עורך דין יוודא למשל כי הקבלן ירשום בטאבו את הדירה על שם הרוכש, יבדוק שהמחיר המצוין הוא המחיר הסופי ואין תוספות למיניהם ואינטרס חשוב נוסף, הוא מתן פיצוי מצד הקבלן במידה ולא מסר את הדירה בזמן הנקוב ומעבר לזמן שנקבע מראש. ניתן לוודא הערת אזהרה למתן פיצוי כספי על כל חודש איחור.

 

עוד מהבלוג של kablanimisrael

תצוגה מקדימה

דירות למכירה מקבלן או דירות יד שנייה - במה כדאי לבחור?

אחת ההחלטות של זוג נשוי או משפחה במהלך חייה היא לקנות דירה. הכוונה היא בקניית נכס שיהיה שייך להם. הנחלה המבוקשת לכל אדם. פינת החיים השקטה שלו שם יוכל לבוא בסוף כל יום ולהניח את ראשו. רבים מאסו בתשלומי שכירת הדירות שנמצאות...

תצוגה מקדימה

נדל"ן- להשקיע ולא לשקוע

בכל העולם, עיסוק בנדל"ן כדרך לעשיית כסף, הוא אופציה טובה. אך בכדי לרכוש דירות להשקעה, יש צורך בהכנת שיעורי בית רבים בכדי שההשקעה תהיה טובה ומניבה ולא הפסד כספי. לכן, אם יש לכם כסף בצד...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

חיפה חיפה - עיר ללא הפסקה

אחת הערים הוותיקות וההיסטוריות בישראל היא חיפה. העיר חיפה הממוקמת בצפון מישור החוף באזור הכרמל, הנה השלישית בגודלה מבחינת גודל האוכלוסייה בישראל. שמה של העיר עוד מוזכר בספר התנ"ך וביסס ציר משמעותי לישראל. העיר שהחלה כעיר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה