הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 291

החל מפברואר 2013

הוא הגיע לארץ בגיל 16 לבדו, התחנך בפנימיות ,שרת בצבא עד אסון המסוקים שפגע בו בעקבות מות חברו הטוב. עכשיו הוא חוזר בגדול : המפיק “מארק אלי אסוס ” עם המחזמר המצליח רומיאו ויוליה ,שיעלה ב12.2 בתאטרון גשר,עם הרבה כבוד!!.

06/02/2015

 

מימין לשמאל אביעד הר ציון, מארק אלי אסוס והילית דייטש רומיאו ויוליה צילום רונן פדידה (2) - עותק

ב12 לחודש הזה, כל מי שחושב שהוא משהו ובצדק, וכל מי שהוא משהו, בקיצור כל המי ומי מהארץ וגם מחוץ לארצנו ,יעלו על מדים נוצצים ,שזה אומר :שמלות ערב, חליפות עניבות, ויתייצבו חגיגיים  בפואייה של תאטרון גשר,ברוך בואכם יפו,ולא רק כדי ללחוץ ידיים ,ולטקס החיבוקים המסורתי של נשיקת לחי אל לחי ,והרמת הכוס יין, שמפניה ,או מה שתבחרו .אלא לצפות בהצגת הבכורה החגיגית של המחזמר ” רומיאו ויוליה” הראשונה  מתוך 10 הצגות בלבד שיועלו כאן. המחזמר הידוע בעיבודו הצרפתי של  ז’ראר פרסגורביק, על פי וויליאם שייקספיר, זכה להצלחה מסחררת ברחבי אירופה. וכעת אנו זוכים לצפות בו בעיבוד לעברית, עם צוות שחקנים ויוצרים מקומיים ובהפקתו  של מארק אלי אסוס.האיש שמביא לנו הרבה כבוד ,גם מחזמר מרהיב בהשקעה כספית עצומה ,גם יהודי אחד משלנו שעולה ארצה בעקבות אהבתו הרבה לארץ ,ציוני, שעוד לא אמר את המילה האחרונה !! הוא המפיק “מארק אלי אסוס “,שם שצריך לזכור , ולא רק בגלל העיניים הכחולות המדהימות שלו ,החיוך , הטמפרמנט ,והאהבה לאנשים . איש אחד עם כל כך הרבה ציונות ולב ענק!!

המפיק מארק אלי אסוס עלה לארץ לבדו בגיל 16. התגורר ולמד בפנימיית חוות הנוער הציוני, עם נערים כמוהו עד הבגרות. בשנת 1982 פרצה מלחמת לבנון והוא נקרא לשירות בגולני.  הוא התגייס כחייל בודד שעלה מצרפת יחד עם כל  התלמידים לגולני, לסיירת מובחרת. לדבריו: “אחד החברים הכי קרובים אלי בחווה ובצבא היה “דן טליה”,אביו היה נוצרי, ואמו יהודיה. כמוני הוא היה חייל בודד שעלה מצרפת. שנינו שרתנו בגדוד 51 של גולני. אביו היה נגד,וכאשר החליט לבוא לבד לארץ אביו שהיה חקלאי מאז לא דיבר איתו .’לא היה לנו קל בתור חיילים  בודדים, העברית שלנו לא הייתה טובה, כולם מסביבנו היו ישראלים , כל אחד ממקום אחר. היינו זרים אבל מאוד כיבדו אותנו כיוון שעלינו כציונים להתגייס”.ב- 24.9.84 שבועיים לפני הכניסה שלנו ללבנון, קיימנו תרגיל טירונות מסכם בשיתוף עם חייל אויר באזור השומרון. אחד ממנועי מסוק האנפה שבו טסו החיילים, התפוצץ באוויר והמסוק התרסק אל תוך הוואדי. חמישה חיילים נהרגו. ביניהם היה דן. אנדרטה לזכר נופלי תאונת המסוק בנחל בזק נמצאת בחצר המתנ”ס בשכונת נווה עופר (לשעבר תל כביר) בתל אביב, ודן טלייה מונצח בחוות הנוער הציוני. חוויתי נפילה מאד גדולה אחרי שהוא נהרג. מהטראומה נוצרה לי בעיה של עיוורון לילה. סירבתי להיות ג’ובניק, וחזרתי לצרפת”.כשמכירים את מארק מבינים עד כמה הוא אובססיבי לדיוק,סדר,ושלמות,ומבינים כל מילה שהוא אומר. אגב בהצגת הבכורה של המחזמר החליט מארק לסגור מעגל,ובכוונתו לארח חיילים בודדים מגולני, לצד פצועים מגולני ששרתו במבצע צוק איתן.

 מארק נשוי בשנית, למיילני בחורה -אשה ( שנראית נפלא) יהודיה צרפתיה  מנהלת בית ספר,העוסקת בחינוך מיוחד, יש להם ביחד 6 ילדים. עלה ארצה לפני 3 חודשים והמטרה הוא אומר” להקים חברת הפקות בארץ -וחו”ל.והאהבה שלו עכשיו זה מייליני ,המשפחה ורומיאו ויוליה.

ומי אם לא הוא מתאים יותר לענות על השאלון ?גבירותי ורבותי, מאדם דה מסייה :

 אחד על אחד עם מארק אלי אסוס:

 מדוע אתה עוסק במה שאתה עוסק ?

 כי אני מאוהב במה שאני עושה.

-מהו הדבר שהשפיע עליך יותר מכל?

פנטום האופרה.

-מה מעורר בך השראה

החיים שלי הם מראה, אני לוקח מהם הכל. אני מביט באנשים ומזה אני קולט.

אני יכול לשבת בבית קפה ,שומע מסביב סיפורים,וזה מביא אותי אחר כך ליצור.

-מה המאכל האהוב עליך, ואיפה אתה הכי אוהב לאכול אותו?

פסטה, בפסטה לה רווטה ב” הרמסטו” בבן יהודה בתל אביב.

-אם היית קורא מחשבות את מחשבותיו של מי היית רוצה לקרוא ?

של איינשטיין. כולם מכבדים אותו , אבל לא מבינים.

 -אם יכולת לשוטט בזמן, באיזו תקופה היית רוצה לבקר ?

בשנת 1933,כשהיטלר עלה לשלטון, הייתי הולך ואומר איך זה יתכן שקיים

אדם עם מוח כל כך רע!

-עם איזה דמות היית רוצה לשבת לארוחה?

בנימין נתניהו.יש לי שאלות אליו.

- מהי המילה האהובה עליך ?

I LOVE YOU

 מה מוציא אותך מדעתך ?

הטיפשות של אנשים.

- מה מצחיק אותך ?

טום וג”רי.

- על איזו שאלה אתה לא מוכן לענות?

על שלב הילדות שלי.

- מה מביך אותך ?

שאני נמוך.

- מהו האירוע שחרוט לך בזיכרון שהשפיע עליך יותר מכל ?

כשהילדים שלי נולדו. רגע כל כך מרגש, אפילו חתכתי להם את חבל הטבור.

- מה הדבר הנועז ביותר שעשית ?

בבית ספר יסודי ,שמתי דלי עם שתן ,וקקה, בדלת בית שימוש , המנהל ניכנס וזה נפל עליו.

- איך היית משפר את המדינה ?

לוקח את הילדים ,כולל אלה שאין להם אפשרויות כלכליות ,מביא אותם לתאטרון ,ומראה להם בדרך אחרת את בית הספר.

- לו היו ניתנות לך שלוש משאלות מה הן היו ?

הייתי במטה קסמים כמו פייה, עושה עם השרביט ליטוף שאנשים יהיו יותר רגועים, שינוחו,ומביא  לעולם רק אהבה. צריך להבין שבכל

משפחה  יש בעיות. צריך ללמוד לאהוב אחד את השני.

- מהי החולשה הכי גדולה שלך ?

מתרגז עם אשתי.

- איפה תהיה עוד 10 שנים ?

בארץ ישראל!!

אסוציאציות:

אהבה:

עכשיו.

אלוהים

עכשיו.

-מוות

אף פעם .

טלוויזיה:

לפעמים.

-ישראל:

לפני 10 שנים.

-משפחה:

עכשיו.

 אושר:

עכשיו

-פוליטיקה:

לא מבין.
-עבודה

כל יום.
ילדות

אני עוד ילד .

         עוד קצת תזכורת על המחזמר שיעלה כאן החל מה-12 לחודש בתאטרון גשר: 

לאחר ההצלחה המסחררת בפריז, ברלין ורומא ואחרי שכבש בסערה חמישה מיליון צופים ברחבי העולם, מכר יותר מ-7 מיליוןCD  וDVD- , תקליטי זהב, פלאטינום ויהלום,  המחזמר “רומיאו ויוליה” הגיע לישראל בהפקה מקורית ובעיבוד לעברית. המחזמר זכה להצלחה מסחררת בבירות העולם הודות לסצנות עוצרות נשימה, תלבושות מרהיבות, שחקנים מוכשרים, אבל יותר מכל הודות למסר האוניברסלי: חיים בלי אהבה הם אינם חיים . המחזמר בארץ מועלה כ “תוצרת הארץ” ובעיבוד לעברית. יש לציין כי המחזמר  זוכה פרס NRG למוזיקה לשנת 2001 בצרפת, זוכה פרס “המחזמר הטוב ביותר” לשנת 2005, למעלה מ- 18 חודשים של מכירת כל הכרטיסים בווינה, שנתיים רצופות של הופעות ברוסיה, פרס המבקרים ומקום ראשון בקוריאה ב-2007 ו-2009.רומיאו ויוליה בארץ: עיבוד לעברית: יעקב סתר. בימוי: אלחנדרו סטדלר, צוות שחקנים, זמרים ורקדנים צעירים ומבטיחים בעולם התיאטרון: אביעד הר ציון, דורון ישיבסקי, הילית דייטש, חננאל אדרי, לירי אור, מאור גרינר, מתן קליגר, ססיל בנס, צחי סיטון, שיר זלינגר, תום אידלסון.

המחזמר רומיאו ויוליה פברואר 2015 בתיאטרון גשר  (1)

מי שהכין כרטיסים הרוויח, ומי שעדין רוצה לצפות יכול לרכוש ,ואולי יפגוש שם את מארק הילד הנצחי ,שמחפש את השלום, את הציונות ,את ההצגות והעסקים, ורק לתת לתת לתת! 

תודה שחזרת הביתה ,וברוך תהיה! 

בצילום מרכז הכתבה: מימין אביעד הר ציון ,מארק אלי אסוס ,והילית דויטש.( רומיאו ויוליה)

צילמים:רונן פדידה, ויח”צ.

עוד מהבלוג של חוה ברק

תצוגה מקדימה

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה