הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 293

החל מפברואר 2013

בשבוע שעבר צוין יום המאבק הבנלאומי לאלימות נגד נשים! קב’ התקשורת סלקום ,חברה לו’יצו ,ונרתמה יחדיו למאבק בנושא האלימות הטכנולוגית. במסגרת המאבק הבינלאומי, ולמשך חודש ימים, יערכו נציגי חברת סלקום במקלטים לנשים מוכות ברחבי הארץ, הדרכות בנושא התנהלות בטוחה.

30/11/2019

ויצו וקבוצת סלקום נרתמת למען נשים נפגעות אלימות.

אורה כורזים יור ויצו ישראל. קרדיט יחצ ויצו

  כחלק מקמפיין ויצו להעלאת המודעות לתופעת האלימות הטכנולוגית, במסגרתה נעשה שימוש באמצעים טכנולוגיים להגביר שליטה ופגיעה בנשים – יעבירו נציגי חברת סלקום במהלך החודש הקרוב הדרכות במקלטים לנשים מוכות ברחבי הארץ בנושא התנהלות בטוחה עם מכשיר הטלפון הנייד.

כיצד זה יפעל?

במסגרת ההדרכות ילמדו הנשים כיצד לשלוט בהגדרות הפרטיות של מכשירן, שליטה במסירת מידע, שליטה באפליקציות חושפות מיקום וכיו”ב.

כמה נשים יחשפו לקמפיין?

סך הכול צפויות לעבור את ההדרכה כ 800 נשים השוהות במקלטים בימים אלו, חלקן עם ילדיהן.

באילו שפות יבוצעו ההדרכות?

 ההדרכות יבוצעו בשפה העברית ובשפה הערבית והן יתקיימו במתכונת קבוצתית ופרטנית, בהתאם לצורך.

מה תלמדנה הנשים במסגרת זו?

 הנשים תלמדנה כיצד לשלוט בהגדרות הפרטיות של מכשירן, שליטה במסירת מידע, שליטה באפליקציות חושפות מיקום וכיו”.לציון היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים, יוצאות ויצו וקב’ התקשורת סלקום במהלך משותף לסייע לנשים נפגעות אלימות להתמודד עם ביטויי אלימות טכנולוגית שהופנתה כלפיהן ושעלולה עדיין לפגוע בהן או בילדיהן.

מהי אלימות טכנולוגית?

זו זירה חדשה שנולדה בשנים האחרונות, בעקבות העליה ביכולות הטכנולוגיות שמאפשרות שליטה ומעקב באמצעים רבים ומגוונים.

ובויצו שמים לכך דגש מיוחד?

כן השנה בחרה ויצו לשים דגש ביום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים על נושא האלימות הטכנולוגית ולעורר מודעות לתופעה, לסימני האזהרה שלה ולדרכים להתמודד איתה, הן בקרב ציבור הנשים  והן בקרב קובעי המדיניות.

אליך שרון עמית, סמנכ”ל משאבי אנוש קבוצת סלקום מילה או שתיים על הקמפיין?

 “נושא המאבק באלימות נגד נשים הינו אחד הנושאים הבוערים בתרבות הישראלית וחשוב כי יישאר על סדר היום. סלקום שמחה להירתם למען הסברה וסיוע לנשים נפגעות אלימות, אני מאמינה, כי ידע הוא כוח ועל כן חשוב היה לנו להעביר לאותן נשים את ההדרכות להתנהלות בטוחה עם המכשיר הנייד על מנת לחזקן ולסייע להן בהתמודדות היום יומית”.

 וגם אליך רבקה נוימן, מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בויצו ישראל:

 ”הטכנולוגיה המודרנית מעניקה לבן הזוג האלים מגוון הולך ומתרחב של דרכים לעקוב, לבודד, להתעלל ולשלוט בנשים באמצעות שימוש בכלים יומיומיים ובהשקעה מצומצמת של משאבים. כמעט ללא מאמץ הם יכולים להשיג גישה למכשירים האישיים, לחשבונות המקוונים של האישה ואפילו לצעצועים ולמכשירים של הילדים, כגון אייפד, אקס בוקס ופלייסטיישן.  אנו מודות לסלקום על הירתמותה למהלך ועל היוזמה להעברת ההדרכות במקלטים. ככל שנשים תהיינה מודעות יותר לאפשרויות למעקב אחריהן, כך הן תוכלנה לשלוט באמצעי המדיה והתקשרות שברשותן באמצעותם הן נשלטות מרחוק ומאוימות 24/7″.

צילום: יח”צ.

בתמונה:אורה כורזים, יו”ר ויצוישראל.

עוד מהבלוג של חוה ברק

Thumbnail

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים