הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 289

החל מפברואר 2013

למעלה מ-500 עולים חדשים התכנסו בשבוע האחרון ביריד הקהילות השנתי של ארגון “נפש בנפש” בירושלים, במטרה לקבל מידע על אזורי המגורים המתאימים והמשתלמים ביותר עבורם ברחבי הארץ .

25/05/2019

community 3 אם תגידו שאני משוחדת אומר זאת כך,אכן כן.נפשי נקשרה כבר לפני עשור שנים בארגון אותו יסד “הרב יהושוע פס” ,וכמובן אי אפשר מבלי לציין את התורם הנדיב איש העסקים ” מר טוני גלברט”. לצידם יש עובדים מסורים בארץ ובעולם ,שמטרתם הבאת עולים לארצנו וישוב הארץ כמובן. כבר דמעתי,התרגשתי,וגם ראיינתי בעבר בתוכנית הטלוויזה בכבלים שהייתה לי את חלק מהמייסדים .כתבתי בעיתונים ושיבחתי את אותו ארגון הנושא ובצדק את השם “נפש בנפש”.  כשהגיע לידי עוד אחד מאותם ארועים ,כינוסים,מה שתבחרו לאותם עולים גם אחרי שהגיעו ארצה ,אני שוב דומעת מהתרגשות,והנה ההוכחה העולים המגיעים עם הארגון ארצה,ממשיכים לקבל עזרה,תמיכה,ואהבה.    או כמו שאומרת ” רחל ברגר”, מנהלת מחלקת פוסט-עלייה ב”נפש בנפש”: “העולים מגיעים ממגוון רחב של רקעים ויש להם סדרי עדיפויות שונים בחיפוש קהילה בישראל”. ליאור ותומר 304 (1)

 

וממשיכה בדבריה : “העולים החדשים המגיעים לארץ מדי שנה מחפשים אפשרויות לרכישת דירות בקהילות מתאימות עבורם, כדי להתחיל את חייהם החדשים.”

לשם כך כינסו אנשי ארגון “נפש בנפש” למעלה מ-500 עולים חדשים ביריד הקהילות השנתי שהתקיים  בירושלים, והמטרה   לקבל מידע על אזורי המגורים המתאימים והמשתלמים ביותר עבורם ברחבי הארץ.

ביריד השתתפו נציגים מ-45 קהילות מרחבי הארץ שסיפקו לעולים הזדמנות לשמוע על מגוון רחב של נושאים הנוגעים לרכישת בית, משכנתאות ולבחירת הקהילה המתאימה לצרכיה הייחודיים של כל משפחה.

האם מאחורי הארוע קיים מיזם כל שהוא?

כמובן.האירוע התקיים כחלק ממיזם “זינוק בעלייה” המופעל ע”י “נפש בנפש” וקרן קימת לישראל .

והמטרה?

לפתח ולקדם את אזורי הפריפריה של ישראל וירושלים באמצעות מתן חבילה ייחודית של הטבות לעולים הבוחרים להתגורר באזורים אלה.

אליך הגברת “רחל ברגר” מנהלת מחלקת “פוסט עליה ” בארגון:

“כפי שציינתי  בפתח דברי  “העולים מגיעים ממגוון רחב של רקעים ,ויש להם סדרי עדיפויות שונים בחיפוש קהילה בישראל”, הרעיון ליריד הקהילות נולד מהרצון שלנו להעניק לעולים את האפשרות  לבחון מקרוב את מגוון האפשרויות הקיימות עבורם בקהילות ובערים שונות ברחבי הארץ”.

מי מבין הקהילות שנציגיהן השתתפו ביריד?

אשקלון, באר שבע, בית שמש, כרמי גת, קיסריה, אפרת, חדרה, חיפה, חיספין, ירושלים, כרמיאל, קצרין, לוד, מעלות, מגדל העמק, מודיעין, נהריה, רעננה, שוהם, צפת ויקנעם. קהילות אשר חלה בהן לאחרונה עלייה בהתעניינות מצד עולים חדשים הן- רחובות, פרדס חנה וחריש.

עוד כמה דברים  אודות ארגון “נפש בנפש” www.nbn.org.il

ארגון “נפש בנפש” הוקם בשנת 2002 על ידי הרב יהושע פס ואיש העסקים טוני גלברט. הארגון הפיח רוח חיים בעלייה מארצות הברית, קנדה ואנגליה וסייע בעלייתם ארצה של למעלה מ-59 אלף עולים מאז הקמתו. בפעולותיו מבקש הארגון לעודד עלייה ומעמיד מערך מקצועי ענף לרווחת העולים, על מנת לסייע להם במעבר באמצעות מציאת תעסוקה, בהשתלבותם בקהילה ובמערכת הבריאות והחינוך, בעלויות המעבר הגבוהות ובהתמודדות עם הבירוקרטיה הממשלתית.

www.nbn.org.il

עוד מהבלוג של חוה ברק

תצוגה מקדימה

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה