הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 250

החל מפברואר 2013

כזה עוד לא היה לנו.שנים של סדנאות שבהן מלכה בונקר מלווה ומדריכה אימהות בחופשת לידה. הבשילו לספר-יומן שבו כל אם בחופשת לידה תמצא עצות טובות וטיפים חשובים לטיפול בתינוק, לצד טיפים לטיפול גם בעצמה-אימא בחופשת לידה!!

06/10/2018

 

חופשה בחיתולים אז מה קונים לה ?אני מוצאת את עצמי מפטפטת ,עם עצמי .(בשקט כזה שלא באמת ישמעו..) רוצה שתאהב,שתהנה, שיעזור לה,אבל ממש יעזור. ובכלל מזל טוב לידה ראשונה של מיכלי,הבת של החברים הכי הכי טובים .

מסתובבת,מסתובבת,מחפשת,איפה לא קיפצתי,מה לא העליתי במחשבה,פרחים לא,שוקולד,לא,בגד,לא,השאר לא ,והנה יש!!!

כמעט כמו ארכימדס מצאתי !!כמעט תרגיעו חפשו מהר את השם מלכה בונקר,ותגיעו לארץ המובטחת.

מלכה בונקר, מלווה ומדריכה וותיקה של משפחות לאחר לידה במשך יותר מעשור,מוסמכת על ידי “המרכז הישראלי לחינוך  ולידה” רפלקסולוגית, מדריכת הורים בעיסוי תינוקות ,ומוסמכת של מכללות “אדר” ו”מירב”,שהוציאה לאחרונה את הספר-יומן,חופשה בחיתולים.

  אחרי שמיכלי התלהבה מהמתנה,העבירה לכולללל החברות,והחברים,וההורים , את דבר קיום היומן,והמתנה המקורית ,החלטתי לחפש את המחברת ולשמוע ממנה .

אליך מלכה,ונא לא להיות בונקר:

איך נולד הרעיון לספר שכזה?

כמי שמלווה שנים רבות אימהות בתהליך הקשר הראשוני בינם ,וכמובן הלאה ,אני מאמינה שבניית הקשר בין האם לתינוקה הנו תהליך שחלק משמעותי ביותר בו סובב סביב נושא המגע  ההנקה, נשיאת התינוק ועיסוי. על מנת שתוכלנה ללמוד ולהתפתח בו בדרך הטובה ביותר עבורן ועבור התינוק שלהן. על מנת שיהיה להם זמן ל”הכרות”.זמן איכות,ובכלל זמן להיות ביחד,החלטתי ל”סדר” את הזמנים,והחופשה,ולגרום לאימא ולילוד חופשת לידה מהנה. עם זמן לחוויות,להתפתחות,והנאה.

 מה חשבת שיהיה בספר?

על מנת שהאמהות בחופשת הלידה,(או האבות..) יוכלו ללמוד ולהתפתח ,ולהיעזר בו בדרך הטובה ביותר עבורם ועבור התינוק שלהם .הסתבר ששנים של סדנאות שבהן אני מלווה ומדריכה אימהות בחופשת לידה ,הבשילו בקלות לספר-יומן שבו כל אם ,אב בחופשת לידה,ימצא עצות טובות וטיפים חשובים לטיפול בתינוק, לצד טיפים לטיפול גם בעצמה-אימא בחופשת לידה. ובכוונה אני מתייחסת בפנייה לאימהות כי אלה בינתיים מי שאני עובדת איתן במהלך השנים.

 מה מיוחד בו?

הספר-יומן “חופשה בחיתולים”, מלווה את היולדת במשך 105 ימים-כמספר ימי חופשת הלידה בתשלום בישראל (15 שבועות). ניתן לרשום ביומן עצמו את החוויות מחופשת הלידה, לתעד תובנות משמעותית, לרשום דברים שרוצים להספיק, וכל מה שנראה לנכון. יש בו  לוח תכנון חופשת הלידה, הדרכות ועצות לפי ימים, מקומות לרשום תובנות חדשות, הסברים על הנקה, הכנה לברית, טיפים פרקטיים בסטיילינג לאחר לידה, תזונה נכונה וטיפול בתינוק. כמו כן לספר מוצמדים מגנטים ממותגים וקופון הנחה לסדנת עיסוי תינוקות וראשית הורות.

 ואליך היולדת המאושרת מיכלי ,נמקי ,פרטי והבהירי ,מה המיוחד בספר?

זו אחת המתנות השימושיות שקיבלתי. לא רק שזו לידתי הראשונה,והייתי קצת מבולבלת ואובדת עצות.

בספר קיבלתי גם הדרכה,וגם יומן שעזר לי מאוד ,ועדין עוזר לי בהתנהלות הכיפית עם בני בכורי .

שיהיה במזל טוב!

עוד מהבלוג של חוה ברק

תצוגה מקדימה

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה