הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 289

החל מפברואר 2013

כותרת בעיתון שצדה את עיני:”אנו שמחים על קבלת אישורים רגולטורים של רשויות הבריאות באוסטרליה וברוסיה , ובעתיד נוכל להציע את טיפול neuroAD למטופלים גם במדינות אלו” אמר איל בר-אור, מנכ”ל נוירוניקס.

20/08/2017

 איל בר אור מנכל נוירוניקס צלם סיוון פרג רקע אפור

 אייל בר אור המנכ”ל.

(צילום: סיוון פרג’)

 זוהי לא עוד כתבה פרסומית! זוהי אחת מסדרת כתבות בריאות שעוסקות בנו ,ובעתידנו.

הידעתם? עוד ידיעה שפורסמה כי “עד שנת 2030 ילקו  ב”אלצהימר” מחלה חשוכת מרפא כ-70 מיליון איש. 1 מכל 5 קשישים בישראל חולה בה,ולא רק קשישים. לאחרונה יותר ויותר אנשים צעירים (יותר נשים אגב..) בני ה60 פלוס מוכיחים סימנים של דמנציה,ואף צעירים יותר . אותה מחלת האלצהיימר (AD) היא מחלה מתקדמת וניוונית המתאפיינת באובדן זיכרון, הידרדרות השפה, יכולת נפשית לקויה לתפעל מידע חזותי, שיפוט לקוי, בלבול, חוסר מנוחה, ושינויים במצב הרוח. ועוד  שינויים מהם סובלים החולים. ולצידם בני המשפחה.

אומנם כיום ישנם אמצעים לעזור נפשית לאותם חולים,וגם באמצעים של נטילת תרופות,אך אותה ידיעה שצדה את עיניי גרמה לי לחוש שאני מממש אבל ממש רוצה לחבק,הכי חזק שאפשר כמה אנשים. וזה כדי לטפח קשרים לעתיד ראשית,ושנית כדי להסיר את הכובע להגיד שאפו ענק.

במרכז מלבב (לחולי אלצהימר).בירושלים,ובבית נוח ברמת גן,מאחורי דלת 207 גורמים לאנשים לחזור לחיים.

כמה למה ואיך?

חברת נוירינקס מיוקנעם, היא האחרית על פיתוח המערכת החדשנית  neuroAD,ואחראית להתקדמותה והתפתחותה הרבה בשנים האחרונות, החל מפיתוח הטכנולוגיה הראשונית, ניסויים קליניים מוצלחים, בישראל ובחו”ל, והקמת הפעילות המסחרית.

אז עכשיו חדש שגם במדינה של פוטין,באוסטרליה, ולא מכבר אצל המלכה אליזבט זה הזמן להיפגש ולהתרשם:

אליך איל בר-אור, מנכ”ל נוירוניקס.

בר אור , בן 42, פיזיקאי בהשכלתו ובוגר תוכנית תלפיות, הגיע לחברה מס׳ חודשים לאחר הקמתה לפני כ -8 שנים.

 ואחראי להתקדמותה והתפתחותה הרבה בשנים האחרונות, החל מפיתוח הטכנולוגיה הראשונית, ניסויים קליניים מוצלחים, בישראל ובחו”ל, והקמת הפעילות המסחרית,ועל כך גם גאוותו ,

נוירוניקס בע”מ היא חברה ישראלית פרטית. משרדי החברה נמצאים ביקנעם, ולה חברות בנות בארצות הברית ובאנגליה. נוירוניקס מפתחת, מייצרת ומוכרת טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך לטיפול במחלת אלצהיימר.

מהי המערכת שכולה כחול ולבן: מערכת ה-neuroAD .

המערכת הממוקמת כאמור בארץ בירושלים,וברמת גן . כרגע ממומנת באופן פרטי מכיסם של החולים,אך בעקבות ההצלחה ושיפור יחסי במצבם של החולים ,רשימת ההמתנה ארוכה.

איך זה עובד?

מערכת ה-neuroAD, המוגנת בפטנט, משלבת גרייה אלקטרו-מגנטית לא-פולשנית, Transcranial Magnetic Stimulation (TMS) לאזורים קורטיקליים (cortical) נבחרים במוח, במקביל לתרגול קוגניטיבי המכוון להפעיל את אותם האזורים, באופן   המותאם אופטימלי למטופל. הטיפול במערכת ה-neuroAD ניתן במקביל להמשך כל טיפול תרופתי אחר במחלה.

החולה מגיע למרפאה?

לפני הטיפול עוברים החולים בדיקה רפואית ונוירו-פסיכולוגית מקיפה ע”י הרופא האחראי, ואם נמצאו מתאימים לטיפול, עוברים סריקת MRI של המוח (על מנת למפות את האזורים הרלוונטים לטיפול באופן מדוייק). תוכנית הטיפול במערכת ה-neuroAD מורכבת מ-30  טיפולים בני שעה אחת מדי יום, חמישה ימים בשבוע, לאורך שישה שבועות.

על הצוות והפרטים שולטת  ביד רמה אתי בן דור סמנכ”ל נוירוקייר ישראל, שתדאג לכל פרט ופרט כמו אימא אווזה,וטכנאית מוסמכת המפעילה את המערכת,ושוהה לצד המטופל במהלך הטיפול המהנה כפי שזה נראה…

צריך להבין שזה לא לחבוש קסדה ולקבל גירוי אלקטור מגנטי. מדובר בתרגול תוך כדי ,ואכן ממבט בחולה (באישור ח.ב )התוצאות על פניו מדהימות.

ישנם כבר תוצאות מוכחות לשיפור?

 מחקרים  קליניים, לרבות מחקר פיבוטלי (שלב III) שנערך לאחרונה במספר רב של מרכזי רפואיים בארה”ב (שתוצאותיו הוגשו למנהל המזון והתרופות, FDA), הראו שמערכת ה-neuroAD משפרת את היכולות הקוגניטיביות של חולי מחלת אלצהיימר בשלבים התחלתיים ואמצעיים של המחלה, כמו גם את התנהלותם היומיומית. התוצאות של מחקרים אחרים, שכללו זמני מעקב (Follow up) ארוכים יותר, הראו שהשיפור לאחר הטיפול נשמר עד לשנה, ובנוסף ניתן גם לשפר ולייצב את מצבם של החולים לפרקי זמן ארוכים יותר באמצעות טיפולים חוזרים.

 אז היכן אתם ממוקמים כיום?

“האישורים החדשים מצטרפים לאישורים הקיימים במדינות אחרות. לכשיסתיימו תהליכי ההתקנה של המערכות  במרכזים רפואיים במדינות החדשות, הם יצטרפו   למרכזים הפועלים כבר במדינות שבהם חולי אלצהיימר מפיקים תועלת מהטיפול החדשני שלנו: ישראל, אנגליה, צרפת,  ומדינות נוספות במזרח הרחוק”

ידוע לכם כמה חולים במחלב זו קיימים בחו”ל?.

ארגון האלצהיימר הבינלאומי מדווח כי ברוסיה יש למעלה ממיליון וחצי חולי אלצהיימר וכ- 350 אלף חולי אלצהיימר באוסטרליה.

מתי תגיעו לארצות הברית?

חברת נוירוניקס הגישה בסוף 2016 את מערכת ה-neuroAD במסלול האישורים המהיר של ה FDA  ”לטכנולוגיה פורצת דרך” ומצפה לקבל את אישור ה FDA  לשיווק המכשיר בארה”ב בסוף השנה הנוכחית.

 בדרך לרכב שיקח אותי הבייתה אני חושבת ביני לבייני, היי זה הכיסא הזה ,זה  הדבר שצריך להיות פתוח לכל כיס!!אני חושבת בקול רם,ותשובה לי אין. כל כך חשוב!! העיקר הבריאות!!!!

נוירוניקס מכשיר ה neuroAD

מערכת ה-neuroAD מאושרת לשימוש באירופה (סימון CE 0482) וכן ע”י משרד הבריאות הישראלי.

 

 

 

עוד מהבלוג של חוה ברק

תצוגה מקדימה

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה