הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 293

החל מפברואר 2013

לא מחפשת אותך, ולא רוצה ממך כלום. אם יצא לך, תציץ ותראה איך גדלתי. כן אני הבת שלך,זוכר? א ב י ג י ל. אביגיל ,סיפור של הצלחה!!חוה ברק!!

16/05/2017

 

פרידמן

כל מה שתגידו נכון! רק בת 21 ,אבל הכישרון ,איזה כישרון! ממה מתחילים? בעייה!

באביגיל ” התאהבתי” על מדרגות תאטרון הבימה.. כלומר ראיתי אותה, ואחר כך בפואיה ,ואחר כך משהו בחיוך, מבט, חיבוק, מחק את המיותר או החל את כולו, גרם לי לרצות לשמוע ממנה עוד ועוד. ובינגו. זה קורה לעיתונאית שפעם במקרה אתה מאתר את האדם לפני הספור,ויודע שמתחת לחיוך,והעיניים המחייכות, יש משהו אחר קצת עצוב!!

אז נעים מאוד מאוד להכיר :קוראים לה אביגיל פרידמן, חיילת משוחררת, שחקנית מבטיחה, ומשחקת היום

בכמה הצגות :”שלוש נשים גבוהות” מאת אדוארד אולבי, “צרה טובה” מאת איליין מרפי, “משוגע בעל כורחו” בהשראת קן הקוקיה (עיבוד משה ופניק), ו”חליל הקסם” אופרה מוסיקלית לילדים מאת מוצרט (הפקה מוסיקלית דינה ופניק).

  לא לא אל תחפשו כאן סיפור של ילדה עזובה,או רעב,יתמות ילדות עשוקה. אבל כן יש מישהו אחד שלא היה כאן עד לצמיחתה ,ולהגעה עד הלום. וזה כואב,וזה צובט,וזה שורף. קוראים לו ” אבא”,ולא אין לה כל רצון לפגוש אותו ,רק אולי משהו מכרסם בה בפנים ,של ” תביט עלי” תראה מה יצא ממני למרות שלא היית שם, למרות שלא ליטפת, למרות שלא חיבקת,שחליתי,ששמחתי,שהייתי עצובה,ולא היית שותף לצמיחה שלי. והמצחיק אני אומרת שהמילה “אבי” אבא” גזורה בשמה. אבל רק גזורה, לא הייתה שם. כאילו מתגרה בו. “אינני זקוקה לך,ואינני רוצה אותך בחיי”.

 היא נולדה בתל אביב לפני 21שנה , סבה המוכר והידוע מאוד  הוא ד”ר ארנולד הולצמן פסיכולוג שפיתח את שיטת האבחון הביומטרי דרך כף היד. אימה עמירה הולצמן,ממשיכת דרכו , היא פסיכותרפיסטית, מטפלת ביצירה והבעה “

מה את זוכרת מילדותך? 

בגיל שנה הורי התגרשו, עד גיל 16 הייתי בודדה, בדירות הקטנות שהתחלפו הרבה היו “חומרים” שלא צריכים להיות ליד ילדה קטנה, אבל לא ידעתי את זה. תמיד חשבתי שזה ריח של חומר לניקוי רצפות.

וואלה? ועם זה התבגרת?

בחטיבה חלק מהמורים החליטו שאני לא אינטליגנטית, חלק אמרו שלא יצא ממני כלום והרוב התעקשו שלא יצא ממני כלום כי אני לא אינטליגנטית. מטרת העל של המנהלת שלי הייתה להעיף אותי מהתיכון, דרך אגב אחרי שנתיים פגשתי אותה כשלקחתי את הבגרות שלי, היא שאלה מה איתי ואמרתי שדווקא טוב, אני משרתת עם המטה הצה”לי ומשחקת ב4 הצגות… “תמיד ידעתי שיצא ממנה משהו” הכריזה בגאווה.

“מאוד דומה לשלי אבל בלי הריחות המוזרים אני אומרת לה ושתינו צוחקות. “

היית בודדה מאוד?

“אף אחד לא קלט כמה בדידות ואימה היו בילדה הקטנה ההיא. להרגיש כל כך מכוערת שאת חייבת להסתובב עם פוני על חצי פנים כדי להסתיר, להתאפר בכבדות מכיתה ח’, ולפחד ללבוש כל דבר שמתחשק לי כי את לא נראית טוב בכלום. והכי נורא –להעדיף למות כי אין למי לפנות הרי אף אחד לא מקשיב..”

אביך “הוריש “לך משהו?  

חוש מוזיקלי. ממש כמו אבא שלי שנחשב למוזיקאי בחסד, מאז שאני קטנה אני שרה, ומנגנת על כל כלי שאני נתקלת בו. לא משנה כמה החיים היו קשים, תמיד פינת האומנות בערה בי, שרתי, ציירתי, ושיחקתי בכלל חוג דרמה אפשרי-אפילו הגעתי להופיע בחוג התאטרון של אורנה פורת.

מזל?

  אמא שלי עמירה הולצמן שהיא פסיכותרפיסטית, מטפלת ביצירה והבעההכריחה” אותי ללכת דווקא לדינה ופניק המורה לפיתוח קול שלי (עד היום) שדרכה הכרתי את המקום שעשה לי את השינוי הכי גדול, במקום שהכי לא ציפיתי לו –ב”סטודיו למשחק של משה ופניק”. מקום שקיבל אותי לפני הגיל המותר בו (נכנסתי לימודים בגיל 16 כשהלימודים מיועדים ל18+) בתנאי שאעבוד “מספיק קשה כדי שלא ירגישו בהבדל ” ואיכשהו ב3 שנות הלימודים שלי, הפוני שהסתיר את הפנים ירד, האיפור הכבד הפך לאיפור קל אם בכלל, התהפכתי ב ’180 !

המ

 שאיפות ?

בטוח שלא להיות סלב או כוכבת ריאליטי אלא להמשיך לעבוד בתחום ולהתקדם בו, לשחק בכמה שיותר הצגות בכדי שאוכל להעביר כל אדם דרך חווית האומנות – להרגיש מה זה רגעי אושר, צחוק, לקבל הבנות על החיים,, ואפילו להחליט החלטות בעקבות צפייה בהצגה שלי.

מזו האומנות בשבילך?
“בשבילי האומנות היא המפתח לחיים, הצלחתי לעשות אנשים סביבי מאושרים ועובדה סיימתי את הצבא כשהתעוררתי  בחושך ,וחזרתי בחושך מחזרות, סדנאות משחק, חלוקות פליירים להצגות שלי ועבודה על דמויות. בשביל להשיג את השאיפות האלו אני מוכנה לעבוד 7/24 ולעשות הכל, כל דמות, כל סצנה ובכל מצב.

  מופע?צילום בעירום?

אם העירום הוא תורם אומנותית ואי אפשר בלעדיו אז לא עולה השאלה – זה המקצוע שלי (ואין לי מה להשוויץ כל כך, הציצי שלי קטן ויש שומנים במקומות הלא נכונים).

מודלים לחיקוי?

  קודם כל המורים שלי משה ודינה ופניק שקיבלו אותי לבית שלהם בזרועות פתוחות, תמיד זמינים להקשיב, לעזור, ולתמוך (עד היום) – הם האנשים שהראו לי מה זו אהבת חינם אמיתית, ומה זה בית שהדלת והמקרר פתוחים לכל אדם בכל שעה. בית של אמנות.

הערצה לדמות מהתאטרון?

אני מעריצה את השחקנית  ליא קניג, אישה טובת לב, קלילה ומצחיקה, וכשחקנית היא לגמרי המודל לחיקוי שלי – מקצועית , איכותית, שיודעת להחזיק במה ולגעת בכל אדם שיושב בקהל שלה אישית. מקווה שאולי יבוא היום ויתמזל מזלי לעבוד לצדה.

ואולי בכל זאת מילה לאביך?

רק זה :”היי אדוני,באיזה מקום יש לך ילדה, תראה זו אני, גדלתי בלעדיך!!לא מחפשת אותך,לא מחפשת אותך

לא רוצה לפגוש אותך את אבא לא ראיתי כבר כמעט עשור… וגם כשהיה פיזית אף פעם לא היה שם בשבילי..אני מזמן שחררתי ,אבל רק רציתי שתדע!!”

אבל יש כאלו שמגיע להם תודה לא ככה?

   התודה  לאימא שלי למפקדים בצבא .לדינה ופניק  ,ולמורה למשחק והבימאי בחסד משה ופניק.

 

את אביגיל תוכלו לראות ב “שלוש נשים גבוהות” מאת א. אולבי בסוזן דלל תל אביב בסוף מאי,וביוני.

הצגה מדהימה ,משחק מעולה של אביגיל עם עוד שתי שחקניות. התמונות מתוך ההצגה. 

 מומלץ בחום!

אבייאבי

 

 

עוד מהבלוג של חוה ברק

Thumbnail

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים