הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 253

החל מפברואר 2013

בעוד הם ממלאים את הבמה בתלבושות צבעוניות ססגוניות, ופוצחים בשירה ,ובריקוד,אני נזכרת בסבתא שלי עליה השלום שהייתה נועלת את ה”פנטופלך” לימי חול,ונעלי גולדה בשבת.

25/03/2017

  • להקת מדרחוב במופע היכל התרבות 15.9.16

להקת מדרחוב

IMG_8029

IMG_9078

בהיכל התרבות החדש והכל כך יפה שבסביון ,זה קרה לי !!פתאום הבנתי את מה שכל הזמן אומרים לי ,ולא היה לי עד עכשיו ברור ,וזה לא בגלל בעיית קליטה תקקשורתית!!חלילה וגם חס. הבנתי פשוטו כמשמעו! הגיל גבירותי וגם רבותי, הוא על אמת רק מספר! ובמקרה הזה נראה לי טעות אפילו בחשוב:

תמיד ידעתי שאחרי שהעזתי לפני כמעט שני עשורים , לפנות את הבמה לטובת עוד אחת ברשימת הממתינים הארוכה ,לפרוש כנפיים ולעוף מלהקת מדרחוב המדהימה ,שבנה, ייסד,טיפח ועד היום עוד מחזיק בתואר במאי ,מלחין,וגם כוריאוגרף הלוא הוא שי לביא ,ואם שאול ביבר נקרא אז אבי הלהקות הצבאיות,(ולמרות שאת השיר “הוא פשוט שיריונר “ הוא רק “השאיל “ושכח לעד יומו האחרון לרשום ,ולהחזיר לאחי שוקי שיחיה,אבל זה כבר עניין לסיפור אחר.) כך שי לביא מכונה “האבא של להקת מדרחוב,” עכשיו יקומו עלי חברי “להקת מגפיים “.אבל בגילי תרשו לי, לא זוכרת מה קדם למה  אולי לכם המגפיים שמורה הבכורה, אבל להקת מדרחוב מוכיחה בהחלט את השורשיות,וההמשכיות בהופעות בארץ וברחבי העולם,ואף זכתה בגביעים בתחרויות בין להקות בחו”ל,ועוד הרגליים ממתינות.

הלהקה למי שברגע זה קורא ושואל מה מי? ובאימשלך מה את רוצה ממני,להקת ריקוד תנועה ושירה ,שנוסדה בעיר פתח תקווה ,מתוך מופע ענק לציון 105 שנה לעיר. שביים הגדול  מכולם שי לביא המוכר גם כבמאי וכוריאוגרף,יוצר,כותב,מלחין, מוסיקאי  בכל ארצנו למופעים.זמר בעצמו,כותב ומה לא? אבל בשביל זה יש  את מיסטר גוגל. וגם קצת ממני בסוף הכתבה.

וכך מצאתי עצמי באולם מלא מפה לפה, מוחה דמעה של התרגשות, נותנת בכפיים, ושרה. ואם הייתי יכולה לעלות במידית לבמה ולרקוד, בלי בושה הייתי עושה זאת.

להקת מדרחוב בתכניתה החדשה, מוכיחה שהיא אכן שונה ומיוחדת בנוף הלהקות בארץ.

הלהקה מביאה לבמה ויזואליה מיוחדת שבאה לידי ביטוי בתמונות מוסיקליות ייחודיות ובשירים .23 מחברי הלהקה הם בנות ובנים שחצו מזמן את גיל העשרה,סבתות ,שאוחזות חלקן במשרות מכובדות ,מלכי פיינשטיין עורכת דין,בלה ימפל פרשה מהדיוטיפרי, דייזי,ועדינה מתנדבות,אסתי קוסמטיקאית, ואסתי ידידיה מנהלת חנות בגדים,אביבה הסולנית ,וחני וכמובן הבנים ,ויסלחו לי  שאני לא מזכירה את כולללם,אבל כל אחד ואחת נפלאייייייים.

חלקם כבר הגיעו לגיל פרישה ,אבל יכולות למד אותנו צעד אחד או שניים,שרות ,רוקדות ואפילו מקפצות על הבמה כאילו אין מחר,ומה זה שלפוחית לוחצת,צניחה ודקירה ,פה ושם. כל חיוך שהן דופקות שווה מיליון דולר,והן מטופפות בקלילות קלי קלות על הבמה ,ובא לך לצעוק בבבבראבו כי זה באמת מגיע. כאלה מגניבות .אני כבר מזמן הייתי מעולפת רק מהשפגטים .

והחברהלך הגברים ? כמו משה פרידמן ,ומשה שבדרון יחד עם כולם צועדים גם צועדים,בקלי קלות,ושרים יה מה מיה .וזה לא טבעי ששואלים ” איפה סבא”? ואומרים הלך לחזרה לרקוד. כי סבא ממש רוקד ושר,ונהנה,ומתמיד עם כולם כל שבוע!!.וסבתא ? עסוקה בחזרות! כמה כיייף.

מהופנטת מכל אחד ואחת. אבל לא יכולה להזיז את העיניים מהזוג שטרן. היא אירית מורה בישראל ,סבתא לא להאמין עליה לשלושה ,תופסת את מרכז הבמה בריקוד ובשירה ,ולצידה  זאביק  הרקדן והזמר,שהוא גם בעלה שכבר 25שנה מנהל הלהקה, עטור תשבוחות על המאמץ שמשקיע ,בפעילותו, למען הלהקה, (שגם עסוקה לעתים בהתנדבות) גם עיתונאי,צלם עיתונות ,וגם בעל חברת תקשורת .ורוקד כמו נער.

אירית וזאבי  -להקת מדרחוב

הזוג : אירית וזאביק שטרן.

ויש את חיה מימון הגיסה של ג. יפית ,שיש לה משלה 4 נכדים,ואת ניר הבעל שמגיע בדבקות לכל מופע של הלהקה גם בארץ וגם בחול”חיה זו פצצת אנרגיה ,יצאה לאחרונה לגמלאות, גם יפה, גם שרה ורוקדת ,וגם ממונה על הצחוקים.

אביבה בן דוד הסולנית בקולה הצלול ,גורמת לקהל להיסחף,וקול שירתה כפעמונים מתמזג  בשירת הלהקה,כך גם חני גורן חברת הלהקה. ושאר חברי וחברות הלהקה, חלקם נשואים בינם,חלקם היו,וחלקם אף התאלמנו.להקה שהפכה למשפחה,מלוכדת ,כולם חברים של כולם.וזה אכן ניכר הביחד הזה!!.

לטעמי,אין עוד להקה כזו בארץ. להקה ששומרת על וותק וגורמת לך כל כך הרבה הנאה, שאולי בבייחד מזכירה קצת את להקת הגבעטרון.

ואכן במופע המוסיקלי החדש של הלהקה ,אתה מהופנט ולא יודע לרגע להחליט האם זה בגלל השירים,הרקדנים,הכואוגרפיה ,או בגלל שהם כל כך טובים. או גם בגלל הקטע שיגלגל אתכם מצחוק על דיאטות.שעה וקצת שלא רוצים שתסתיים. חוויה של מוסיקה, עם,שירים,קטעי קישור מצחיקים, והמון צבעים.

רגע הסיום יכול בהחלט להירשם גם  הוא כעוצמתי,כששי לביא מגיח מן הקהל אל הבמה ,אוחז במיקרופון ושר, וכולם מצטרפים אליו.

כמה רוגע,וכמה כישרון באדם אחד ,ועל כל זאת סבא שי לביא ,אתה יודע מה?אני פונה אל הלב שלך,אז מה אם הלכתי,אולי עוד יש מקום אחד, אחד??לסבתא  גאה לשישה?

        IMG_9535 IMG_0288

IMG_8084 והם רוקדים: תמונות ממופע הלהקה . 

צילום הלהקה-סטודיו עמרם פתח תקווה.

           זה האיש: שי לביא,שכתב והלחין את רוב שירי התכנית החדשה במיוחד ללהקה.

  צילום: שי לביא-זאב שטרן.

שי לביא_zeev stern צלם

עוד כמה מילים על הבמאי“שי לביא “

שי מופיע  בתוכנית יחיד משלו, “טיפוס אורבני,” בתל אביב ,וברחבי הארץ ,

המופע ,בליווי תזמורת של ארבעה נגנים ושלוש זמרות ליווי.

את העיבודים וההפקה המוסיקלית עשה הגיטריסט והמוסיקאי נתן סלומון שגם מופיע לצידו.

שי הוציא בהצלחה שני אלבומים משיריו ,ולאחרונה את השלישי ,בהפקתו המוסיקלית של נתן סלומון.

1. “כותב תכנית” אותו הפיק מוסיקלית אילן וירצברג
2. “טיפוס אורבני” אותו הפיק מוסיקלית נתן סלומון.

בהפקתו המוסיקלית של נתן סלומון

נגנים במופע : נתן סלומון- גיטרה מובילה, יוסי לוי- גיטרה אקוסטית, אייל שרף – גיטרה בס, איתי וייס- תופים,
זמרות ליווי: אביבה בן דוד, אביב ששון ועדי אלצ’יק.

עוד מהבלוג של חוה ברק

תצוגה מקדימה

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה