הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 264

החל מפברואר 2013

לכל אוהבי המחול, התרבות, ומה שבינם. ” נשים יוצרות מחול” – שבוע של נשים יוצרות. העשייה הנשית בתחום המחול בקדמת הבמה :בין ה5-17 בינואר בסוזן דלל. עם :יסמין גודר, רונית זיו, נעה דר, דפי אלטבב, רייצ’ל ארדוס, איריס ארז ענת גריגוריו,ועוד.

24/12/2014

צילומים :גדי דגון,רונן רוזנבלום,ניני משה.

ענת גריגוריו  - צלם גדי דגוןדפי אלטבב צלם ניני משה (1) compasצילם רונן רוזנבלוםצ

יסמין גודר, רונית זיו, נעה דר, דפי  אלטבב, רייצ’ל ארדוס, איריס ארז ענת גריגוריו,ועוד.  בתאריכים 5-17 בינואר 2015. בסוזן דלל .

צילומים:גדידגון,רונן רוזנבלום,ניני משה.

יאיר ורדי מנכ”ל מרכז סוזן דלל  מסביר את היוזמה לקיים את האירועים ” נשים יוצרות מחול” :

.מקומן של היוצרות במחול הישראלי הוא משמעותי והן מביאות אל הבמה את אמירתן האישית והמקצועית , את תפיסתן במרחב הפנימי והחיצוני בו הן פועלות וחיות -כל אחת בסגנונה ובשפה אותה יצרה. היצירה הנשית 

חיה,בועטת ומוצגת לאורך כל השנה . היוזמה  לתת לה זרקור מיוחד ומרוכז באה כדי לאפשר חוויה מצטברת של התבוננות ממוקדת בכישרון הרב, בעולם היצירתי המגוון, בשפה האמנותית הייחודית של כל יוצרת ואפילו כדי לשאול האם היצירה הנשית שונה מהיצירה הגברית ? האם לא? “

 היוצרות המשתתפות ב באירועי  ” נשים יוצרות מחול” הן:

רונית זיו :”שמאל – מרכז/אבן שפה” יצירה שבה היא בוחנת את החיים על במת המחול בעשרים השנים האחרונות, תוך כדי התבוננות בקריירה החדשה שלה והצגת מבחר יצירותיה: לפרק ת’צורה ויצירתה החדשה אבן שפה, יוצאת לשדה הפוליטיקה ומנסה זיו לחדור לקנון הישראלי.

“קוואטרו “ ערב עם ארבע יוצרות וארבע עבודות:

מאיה מכלל גלפנד: “you move i move” היצירה עוסקת בשינוי, במנגנוני הנפש הפועלים כאשר שיווי המשקל משתנה. המכניקה של השינוי מתקיימת בתוך מערכת  יחסים זוגית ואינטימית, בעוד שכל אחד מבני הזוג מבקש למצוא את האיזון הזוגי מחדש.

מירה רובינשטיין: “כיפהל’ה”.תיאטרון מחול. אדפטציה הומוריסטית לסיפור כיפה אדומה.

קישור ליוטיוב: http://www.youtube.com/watch?v=1slzWnQNSow

שרון וייסווסר:”Forms of Vitality”-חווית החיות האנושית מושתתת על וריאציות דינמיות בתנועת- גוף ובכוונה המנטאלית שביסודן .

קרן חורש בגון ” אלה פרימה”- מה שיוצר צל, ומפריע לשמש לעבור זהו האדם עצמו . מסע אישי של אדם וצילו, כבבואה פיזית וריגשית.

איריס ארז “תכף אשוב” -בעידן שבו הפרטי והציבורי חיים בערבוביה והעצמי מחפש ייצוג אינסופי, הגוף החי מתאיין ונעלם. בתוך מרחבים של היעדרות איש ואישה בוחנים את האפשרות של מפגש אינטימי ואת היכולת של הגוף להישאר ממשי.כוריאוגרפיה: איריס ארז בשיתוף אמן המדיה דניאל לנדאו.

להקת הפלמנקו הישראלית COMPAS- QUINCE: “קינסה”, יצירה מקורית של מיכל נתן, המאגדת אינטרפרטציות שונות ונועזות לריקוד הפלמנקו. המופע מקפל בתוכו שילוב של פלמנקו מסורתי משובח לצד פרשנות אישית נועזת.המופע מוגש בארבע מערכות, שכל אחת מהן מביאה ניחוח אחר של עולם הפלמנקו והמחול הספרדי. היצירה משלבת קולאז’ מוסיקלי מגוון הכולל מוסיקת פלמנקו, מוסיקה קלאסית ומוסיקה עכשווית כולל השפעה אירית והודית.

יסמין גודר: “Lie Like A Lion”, גודר חוזרת למפגש עם חומרים פיזיים ורגשיים ואביזרי במה מהארכיון האישי של יצירותיה מה 15 השנים האחרונות, ודרכם בוחנת מחדש ומשחקת עם דיוקנה כיוצרת מבצעת. על הבמה ולאורך היצירה גודר נפגשת עם הפסנתרן מתן דסקל ונגן הויולה משה אהרונוב, המנגנים יצירות של המלחינים העכשוויים כחלק מהפסקול הייחודי של יצירה.

יוטיוב: https://www.youtube.com/watch?v=2jx2PqASdZ8

בכורה תל אביבית לרייצ’ל ארדוס: “מצודה”-  דואט אינטימי שעוסק בנושא מרחב וחללים קטנים. במושגים החברתיים והפוליטיים כיום, מרחב או החיסרון שבו הוא סוגיה הנבחנת מעת לעת האם נרגיש בה חופשיים או לכודים? האם כך גם בבתינו? בחיינו, בערינו ובארצותינו?

טליה בק: ” The Botany of Desire” עולם פנטסטי שבו ארבעת הרקדנים. מקיימים דיאלוג בינם לבין עצמם, בינם ובין העולם.

יוטיוב: https://www.youtube.com/watch?v=krM7VOsiMA4

ערב ובו שתי יצירות של שלומית פונדמינסקי: “”La Divina’- סולו מחול ופרפורמנס בהשראת זמרת האופרה מריה קאלאס ו—”I Woman” דואט חדש, שיתוף פעולה של היוצרות והרקדניות עינת גנץ ושלומית פונדמינסקי ביחד עם המלחינה דגנית אלייקים.

ערב ובו שלוש יצירות של ענת גריגוריו/ רוני הלר/ אילנה בלסן.

ענת גריגוריו: “Mr.Nice Guy” (מיסטר נייס גיא) מחול שבודק עד כמה אנחנו מוכנים לוותר על עצמינו עד כמה אנחנו מתאימים את מידותינו למידות של אחרים סביבנו .

רוני הלר: FURNITURE”".דיוקנה של התמוטטות ולידה מחדש:  מופע קסמים זעיר של תיאטרון חפצים חסר פשרות, המגיש במחול מינימאלי וצרוף את דיוקנה של  אישה משבר.

אילנה בלסן:” “CHAOS מחול העוסק בחומר הראשוני וחסר הצורה ואיך אי סדר קורא לסדר?

קבוצת מחול דפי אלטבב תעלה את “מתחת לשטיח” ובו ישולב גם  שיח עם המשוררת ד”ר דיתי רונן בנושא נשים יוצרות והקראת מקבץ משיריה.

אלינא פיצ’רסקי :”נסמהNesma)”)-ערב יצירות מחול מזרחי בפרשנות אישית לסגנון המסורתי, ובביצוע רקדניות אורחות ואלינא. ההופעה כוללת קטעים נבחרים ומחודשים מתוך יצירות קודמות לצד כוריאוגרפיות חדשות .

קבוצת מחול נעה דר : “עננוצה”- יצירתה של נעה דר לילדים. מופע שהוא תוצר של שיתוף פעולה הדוק בין יוצרים מתחומים שונים: שירה גפן שכתבה את הטקסט, דניאל סלומון שחיבר את המוסיקה, פולינהאדמוב שעצבה את תלבושות והתפאורה ואורי רובינשטיין את התאורה.

להקת מחול תיאטרון נדין אנימטו תעלה את “קולנוע אמריקאי”-קומדית מצבים תיאטרלית, המעלה בדרך ייחודית, מקורית ושנונה את חוויית הצפייה בסרט קולנוע-כל זאת בשפת תנועת האנימטו, הייחודיים ללהקה.

בנוסף יעלה מופע מיוחד , המתחבר למסגרת מיוחדת זו,שנותן במה לצופית גרנט, שחקנית ויוצרת, אשת טלוויזיה ותיאטרון,אשת משפחה, נשיאת עמותת אנוש, אישה בעלת כובעים רבים שכל אחד מהם הינו מופע יצירתי ומרענן של המוטו שמלווה את חייה: לחיות בחמלה ואהבת הזולת ולא לוותר על הגשמת חלומות.דרך סיפור חייה האישי, היא מזמינה את הצופים להצטרף אל מסע מרגש, בו היא מאפשרת לראות את החיים מזווית של קבלה ומנהיגות, ולהבין כי ביכולתנו לשנות ולפרוץ את הגבולות האישיים.

 ”נשים יוצרות מחול ” שבוע נשים יוצרות בסוזן דלל 

 רונית זיו :”שמאל – מרכז/אבן שפה” יצירה שבה היא בוחנת את החיים על במת המחול בעשרים השנים האחרונות, תוך כדי התבוננות בקריירה החדשה שלה והצגת מבחר יצירותיה: לפרק ת’צורה ויצירתה החדשה אבן שפה, יוצאת לשדה הפוליטיקה ומנסה זיו לחדור לקנון הישראלי.

 

 

 

 

עוד מהבלוג של חוה ברק

תצוגה מקדימה

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה