הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 288

החל מפברואר 2013

חגים או לא ,נסו לחשוב את מי אתם הכי אוהבים, ותפתיעו אותם בכרטיסים למופע החדש של ” ששי קשת ודוד דאור”,בניצוחו והפקתו של ננסי ברנדס. הכל מבית ה”יידישפיל,התיאטרון היהודי”.

13/09/2016


שש24 יש להם ניגון מיוחד משלהם.

ששי ודוד ,תמונות מתוך המופע.

ששי1

  דוד ד’אור וששי קשת: ניגון מיוחד משלנו – גשר תרבותי בין מזרח ומערב.

 אני שיש לי כבר כמה וכמה שנות זמירות מהבית,כולל זיכרונות כאלה שצצים ועולים מדי פעם ברגש רב,

וגם אוחזת בגאווה תעודת שושלת  המעידה על היותי נכדתו של החזן “שלימה חזנובסקי”.( שלימה דה חזאן, הבן של רייב יענקאל דה חזאן)

אבל למה לא מגלים לי,שאני עומדת להישאב במידית,ולהיסחף עם הניגון הכל כך מיוחד, להתרגש עד דמעות,ממה? ממה אתם שואלים?

משילוב הקולות האלה,של שניים שמישהו צבע אותם במכחול  של המון המון צבע וכישרון.ששרים שירים של פעם ,של אז  ניגונים,ורגש המון רגש.

  “היכל התרבות “המפואר והמרווח בפתח תקווה, גדש אמש צעירים וגם כאלה שלא, שבאו להתרגש מהם.ואילו הקירות היו יכולים למחוא כפיים, גם הם היו מצטרפים בשמחה.

הוא הזמר והשחקן “ששי קשת”,שגם מחזיק בשנות וותק של היותו זמר ,שחקן מחונן,שחבר ל”ילד” הזמר הכישרוני ” דוד דאור” ,מביאים את האחת והיחידה שמתגלה הפעם כבמאית מעולה , הגברת “יונה אליאן-קשת”. שכתבה גם את קטעי הקישור ,ומתגלה כשנונה,מצחיקה , בהעמדה בהחלט נבונה.

יש את ה”תאטרון היהודי  - היידשפיל”, שכבר מזמן נתן חותם של אחד התאטרונים שסוחף אליו גם צעירים, וגם כאלה שלא דוברים את השפה, אך באמצעים  של מסכי תרגום מי מרגיש.

קחו בחבילה את המעבד המוסיקלי והמנצח ננסי ברנדס, שמידי פעם מוסיף בדיחה או שתיים בקדרה,תזמורת חיה ,וזהו תחזיקו חזק ,כלומר את הידיים, כדי למחוא המון כפיים, וגם איך שתרצו למחוא דמעה אחת או שניים של התרגשות.

אז תרשמו לפנכם טוב טוב :

  המופע המחבר בין מזרח ומערב, גשר של תרבות ,עם זמירות בעברית וטעימות בלדינו ויידיש.

רומנסות, ניגונים, זמירות מבית אבא, תפילות, חזנות ועוד מלווים בסיפורים האישיים של קשת וד’אור – מופע מלא רגש והומור.

ואחד ננסי ברנדס עם תזמורת. אצלנו ברחבי הארץ עכשיו ,אבל אני צופה שלא רחוק היום והם נחטפים למסע בקהילות העולם. מה שמתאים -מתאים. 

 

3

ננסי

 ננסי ברנדס בפעולה.

צילומים: יח”צ יידישפיל.

עוד מהבלוג של חוה ברק

תצוגה מקדימה

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה