הבלוג של חוה ברק

ברקים

עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד

עדכונים:

פוסטים: 291

החל מפברואר 2013

לרגל שנות העשור תערוכה המתמקדת בעשרת האמנים הבולטים בג’אנר האומנות המודרנית . בגלריה ג’ינא לאומנות נאיבית ישראלי,מיטב היצירות של מיטב האומנים,לרוץ,ובדרך לתת גם שאפו לדן! חוה ברק!.

01/06/2015

Zoe Sever זואי סבר. עמק האלה - פריחת הסברס. אקריליק ושמן על קנווס.גלריה גינא לאומנות נאיבית תא.

צילומים מתוך התערוכה,באדיבות הגלריה.

Galia Ron - גליה רון, ספינות בים. אקריליק על קנווס. גלריה גינא לאומנות נאיבית

 

 

Avraham Kan  -  אברהם קאן מרכז סוזן דלל. שמן על בד. גלריה גינא לאומנות נאיבית תא

 אם יש משהו שעושה לי טוב על הנשמה זו אומנות. כשאני במיטבי וקופצת לביקור בניו יורק, תגידו ” מבקרת בטח בחנויות?” אז מודה ומתוודה כן , אבל מוצאת  גם זמן לראות מה התחדש במוזיאונים ,בסדר תאמינו לי שאני מבינה ,אבל שוב ושוב אני  שבה ומתפעלת מהתרבות והאומנות של הארץ שלנו .

והפעם  קבלו באהבה :את “שלום לך ארץ נהדרת”  תערוכה המציגה את עשרת האמנים הנאיביים, הבולטים בישראל, שנפתחה ב21 לחודש בגלריה ג’ינא לאומנות נאיבית ישראלי.(www.ginagallery.com / FaceBook – GINA Gallery of International Naive Art)

 לרגל שנת העשור הגלריה משיקה  את “שלום לך ארץ נהדרת” – תערוכה המתמקדת בעשרת האמנים הבולטים בג’אנר האומנות המודרנית – נאיבית, ארץ ישראלית. אומנות נאיבית, המוגדרת גם כפיגורטיבית, מאופיינת בעושר צבעוני, בפירוט רב ודמיון. משקפת תום ילדות, שמחה, שלווה והרמוניה.

 האומנות הנאיבית הישראלית, נושאת את אותם הערכים בהצגת סצנות מוכרות מחיי היום יום, קלות להבנה, נטולות שיפוט, לעתים הומוריסטיות ובעיקר מלאות חמלה למציאות חיינו הסוערת.  דן טשיל ((Dan Chill  מייסד הגלריה  ואומן בזכות עצמו ,נשא דברים באירוע הפתיחה ואמר  בין היתר כי “האומן הנאיבי מצייר ממכחול ליבו. יצירתו הינה ביטוי לחגיגת קיומו של המין האנושי והטבע ובכך היצירה הופכת למענגת ועל זמנית”.  אידאליזציה של סצנות שכיחות – כיחסי משפחה, אירועים מעולם המסורת או הטבע, באים לשקף את תרגום האומן למציאות.  הגיעו לשמוח אתו ,וכמובן נהנו  מאוד מהיצירות באירוע הפתיחה החגיגי,  שהתקיים  בגלרייה : יצחק בוברמן, דבורה גוטמן, תרזה חורין קרגולה, יהונתן כיס-לב, נירה לב, זואי סבר, אביבה סונסינו, טובה צביק, אברהם קאן וגליה רון.

גלריה ג’ינא הינה כיום הראשונה והיחידה בעולם המציגה אומנות נאיבית מ 35 מדינות שונות, תחת קורת גג אחת. נתון זה מאפשר פרספקטיבה רחבה על השונות הסגנונית בין היוצרים במדינות השונות  – כנגזר מנופם הגיאוגרפי, האנושי והתרבותי.

אוצרת התערוכה: בושמת הראובני.

מומלץ בחום!!!

Zoe Seve האמנית זואי סבר האמנית - תרזה חורין קרגולה

 אודות האומנים המשתתפים בתערוכה:

-        יהונתן כיס-לב. יליד 1985 מושב משמר איילון.

כיס-לב מתמקד בציורי נוף הארץ, בפלטה צבעונית, שמחה ומלאת חיים.

-        נירה לב. ילידת 1940 חיפה.

לב מובילה אותנו בין זיכרונותיה מן הקיבוץ ומן העיר ויוצרת עבורנו מארג מרתק של נופים ואנשים בסצנות מהוואי חייה. כל ציור הוא סיפור בצבע.

-        גליה רון. ילידת1966 קרית אונו.

רון מציירת את זיכרונותיה מנופי הגליל הפתוחים. הנוף ממלא את שטח הציור ומזמין את הצופה לטיול בהרים ובגבעות הפוריים.

-        תרזה חורין קרגולה. ילידת 1968 בקיבוץ איילת השחר.

חורין קרגולה מיטיבה לצייר סצנות עשירות בצבע המשקפות את כמראה, נוף חייה. פעולות של שגרה, מצבי יומיומיים, הוואי חברתי ומשפחתי, ברוגע, שלווה והרמוניה.

- יצחק בוברמן. יליד  1948 גרמניה, עלה לישראל ב1949 והתיישב ברמת גן. בציוריו הוא מיטיב לצייר אנשים, ברגעיהם הקטנים והגדולים.  הצבעוניות המעודנת שלו  משמשת אותו להעברת תחושות ורגשות של מושאי ציוריו.

 - דבורה גוטמן. ילידת 1957 גרמניה ומחלקת את זמנה בין גרמניה לישראל.

בציוריה היא מעבירה את ההוויה הישראלית, כפי שהיא נתפסת על ידה, תוך שימוש  בשטחי צבע גדולים.

 - זואי סבר. ילידת 1974 אוקראינה, עלתה לארץ ב1990 והתיישבה בתל אביב. סבר משתמשת בכתמי צבע מסודרים על הבד.ומצירת נופים ישראלים מוכרים.

 - אביבה סונסינו. ילידת 1955 פולין, עלתה לארץ ב1957 והתיישבה בבני ברק. ציוריה מתמקדים בנופי ארץ ישראל, כפי שנחרטו בזיכרונות ילדותה. היא מציירת גם על מסגרות עבודותיה.

 - טובה צביק. ילידת 1956 יפו, ישראל.

צביק מציירת סצנות מילדותה ואת זיכרונותיה מיפו הנושקת לים, על תושביה, רוכליה ושלל הדמויות הצבעוניות.

- אברהם קאן. יליד 1968 גאורגיה, עלה לארץ ב1991 והתיישב בקריית אתא. מצייר את רחובות תל אביב הומי האדם. ציוריו מצטיינים בצבעוניות רבה.

 

התערוכה “שלום לך ארץ נהדרת” פתוחה לקהל הרחב  עד ה-   26.6.15 בגלריה ג’ינא לאמנות נאיבית בינלאומית, רח’ דיזנגוף 255 , תל אביב,  טלפון: 03-5444150

שעות פתיחה: שני – חמישי :  21:00  – 12:00,שישי וערבי חג: 14:00 – 10:00

 

עוד מהבלוג של חוה ברק

תצוגה מקדימה

גיבור ענק!!

 עו"ד ד"ר יריב וינצר עם מיכל כל הזמן אשתו  עם קבוצה של סמנכ"לים ממשרד החינוך   עם האלוף קובי ברק ראש אטל. ע יודע לנאום...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תיקשור זה הסיפור!

חנה גל היא תושבת רעננה. ב', תושבת המרכז, מספרת לי עליה בהערצה. אני בסיפורים כאלה לוקחת צעד אחד, אפילו שניים, אחורה. אבל היא כל כך מבקשת ממני לראות, שאני נגררת לא ברצון. טוב...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אורית פוגל -שפרן אשה עם הרבה קצב !! אחת על אחת עם חוה ברק !!

    רגע או יותר ,אחרי שאנחנו נפרדות, אני בעצם חושבת שיש לי  עוד המון שאלות אליה,ולא הספקתי לשאול אותה עוד שאלות שרציתי ,כי צריך להבין שאורית פוגל -שפרן מי שאוחזת בתפקיד...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה