הבלוג של גלאדיס

מפה ומשם

אז הנה אני כאן,אבל גם שם ,ובית יכול להיות גם כאן וגם שם. גרה בשטוקהולם, כן פעם קראו לזה יורדת,ויש שאומרים רילוקיישנית,אבל אני אני גרה בכפר הגלובלי הזה,וכמה טוב גם כאן ,וגם שם. הכי הכי בעולם אני אוהבת לקרוא והמון,ואז לחבר... +עוד

אז הנה אני כאן,אבל גם שם ,ובית יכול להיות גם כאן וגם שם. גרה בשטוקהולם, כן פעם קראו לזה יורדת,ויש שאומרים רילוקיישנית,אבל אני אני גרה בכפר הגלובלי הזה,וכמה טוב גם כאן ,וגם שם. הכי הכי בעולם אני אוהבת לקרוא והמון,ואז לחבר מילים משלי ,לחלומות הקטנים שלי. כן אני אכתוב על ספרים, דברים יפים ,אוכל טוב,וברור גם על דברים שברומו של עולם, כי אם יש לי מה להגיד אז אני אגיד! כן אני מאלו שבוחרות את הדרך שלהן, גם אם הדרך לא תמיד נוחה,ומשתדלת להצמד לאמת שלי .

עדכונים:

פוסטים: 53

החל ממאי 2014

התמונות שעל הקיר

התמונות שעל הקיר 1

בתמונות שעל הקיר מאפשרת הסופרת ציונית פתאל קופרוואסר לקורא להצטרף למסע בעקבות משפחתה ושורשיה, מסע בעקבות מורשת עתיקת יומין.

ההתרחשויות ההסטוריות, המסורת גילויי הכשפים הכתובים בשפה מדוייקת ואותנטית, מעניקים לקורא את ההרגשה כאילו הוא שם בבגדד יחד עם הסופרת בסימטאות השכונה, בבית הכנסת ובשוק.

הריחות, הטעמים, האנשים ממש עומדים מול עיני הקורא, והקורא מרגיש שהוא חלק מההוויה, מהמקום ומהעלילה.

אין ספק שהסופרת בכתיבתה אינה שיפוטית ואינה ביקורתית, הסופרת מספרת את סיפורם של האנשים הפשוטים, את ההתמודדות היום יומית עם השיגרה.

הקורא נחשף לשמחות הקטנות, לאכזבות, לאהבות,כ ן ציונית נותנת בספרה קול לכל האנשים ההם, ולנשים למכלול הזה שנקרא החיים.

זהו אינו רק סיפורה של הקהילה היהודית בבגדד, זהו ללא ספק סיפורן של הנשים היהודיות, הנשים החזקות בחברה המסורתית, חברה שבה תפקידה ויעודה של האישה נקבע מראש.

זהו סיפורן של נוריה, זיזי, ווחידה, זהו סיפור על מנהיגות ועל חשיבותה של המסורת.

זהו סיפור על השכול ועל ההתמודדות עימו, על הכח החבוי בנו להתרומם מעל ההריסות ולהתחיל שוב מההתחלה, על תקווה ועל אהבה ללא מילים ותנאים, זהו סיפור על הרצון לפרוץ החוצה, להעיז, לנסות ולהצליח.

במסגרת מועדון הקוראים שלנו בשטוקהולם קראנו את ספרה של ציונית פתאל -קופרוואסר ” התמונות שעל הקיר ” אחת החברות במועדון יצרה קשר עם הסופרת וסיפרה לה שאנו נקרא את הספר, וציונית מיד הציעה לערוך עימנו מפגש חוצה יבשות בעזרתו האדיבה של סקייפ.

המפגש נערך בשביעי באוקטובר מיד לאחר החגים, ציונית הצטרפה אלינו למפגש מביתה בארץ, ואנחנו חברי הקבוצה ישבנו כאן בשטוקהולם ושמענו מפיה של ציונית על הרקע לכתיבת הספר, על הגעגועים להורים, על המסע בעקבות מורשת יהדות בגדד, מסע שבעקבותו למדה ציונית על חיי המשפחה בבגדד, למדה להכיר את בתי הכנסת, השכונות היהודיות, השוק, הסימטאות ובתי הגיבורים.

“התמונות שעל הקיר” הוא בהחלט ספר המבוסס על עבודת מחקר מעמיקה, זהו ספר הבוחן את ההשינויים שהחברה היהודית עברה,”התמונות שעל הקיר” מנגיש לקורא את ההיסטוריה, התרבות והמנהגים.

חברי מועדון הקוראים בשטוקהולם זכה לחוות מפגש ספרותי יחודי עם הסופרת, בו ניתנה לנו ההזדמנות לשאול שאלות, אין ספק שהמפגש והשיח תרמו לנו רבות בהבנת הספר והרקע.

לסיכום אני רוצה להודות בשמי ובשם חברי מועדון הקוראים בשטוקהולם,לסופרת ציונית פתאל קופרוואסר על השיח המעניין והמפרה.

התמונות שעל הקיר, תמונות המספרות מורשת היסטוריה תרבות וחיים זהו ספר המעניק לקורא חלון הצצה לעולם אחר. ממליצה לכם ליטול חלק במסע בסימטאות בגדד, ולקרוא את התמונות שעל הקיר .

tsionit

 ציונית במהלך המפגש עם מועדון הקוראים בשטוקהולם.

עוד מהבלוג של גלאדיס

תצוגה מקדימה

אני מתגעגעת, ברור שמתגעגעת .

אני לא ברילוקיישן ואני לא "יורדת", אני פשוט מהגרת. אני גרה בשטוקהולם בשבדיה בממלכת איקאה וולבו וממש כמו באגדות יש לנו מלך מלכה . החיים דבש בממלכה הנורדית, נשבעת לכם ! הכל...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

"גלבי" - החיים הם האלוהים.

"החיים הם האלוהים".    ידעתי שיהיה לי קשה לקרוא להכיל ולהבין את  "גלבי" ספרה החדש של הסופרת המצויינת איריס אליה כהן. במהלך הקריאה הבנתי שגלבי הוא אנחנו. אני זוכרת כתבות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

"מכתוב" הכל כתוב מלמעלה, האומנם ?

    יש המאמינים שכל מה שקורה לנו, קורה לא בגלל שכך אנחנו רוצים או כי כך החלטנו, יש משהו גדול מאיתנו שקובע את גורלנו  ,קוראים לזה "מכתוב ",כן הכל משמים, ככה זה ,וזהו. יש משהו מנחם, מקל ומשחרר בלקבל את הדברים כמו שהם...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה