הבלוג של גלאדיס

מפה ומשם

אז הנה אני כאן,אבל גם שם ,ובית יכול להיות גם כאן וגם שם. גרה בשטוקהולם, כן פעם קראו לזה יורדת,ויש שאומרים רילוקיישנית,אבל אני אני גרה בכפר הגלובלי הזה,וכמה טוב גם כאן ,וגם שם. הכי הכי בעולם אני אוהבת לקרוא והמון,ואז לחבר... +עוד

אז הנה אני כאן,אבל גם שם ,ובית יכול להיות גם כאן וגם שם. גרה בשטוקהולם, כן פעם קראו לזה יורדת,ויש שאומרים רילוקיישנית,אבל אני אני גרה בכפר הגלובלי הזה,וכמה טוב גם כאן ,וגם שם. הכי הכי בעולם אני אוהבת לקרוא והמון,ואז לחבר מילים משלי ,לחלומות הקטנים שלי. כן אני אכתוב על ספרים, דברים יפים ,אוכל טוב,וברור גם על דברים שברומו של עולם, כי אם יש לי מה להגיד אז אני אגיד! כן אני מאלו שבוחרות את הדרך שלהן, גם אם הדרך לא תמיד נוחה,ומשתדלת להצמד לאמת שלי .

עדכונים:

פוסטים: 53

החל ממאי 2014

מי את גברת סינקלייר?

מהם הסודות ,הסיפורים המעשים ,שנארזו במזוודה אחת,עם תג אחד הנושא את שמה של גברת סינקלייר?

הסיפורים,האהבות,הבגידות,האושר,הסודות,כן הסוד ההוא,המעשה ההוא ,האם הוא יתן לה ולנפשה מנוח?

דוריתאה הנקראת אף דורתי נישאת לאלברט,האם אלה הם נישואי אהבה?

האם האושר גלום באהבה זו,או שמא זוהי בריחה,בריחה מאם דומינטית,ממסגרת ברורה וידועה מראש, ממוסכמות,והמחיר,המחיר שדוריתי משלמת ,הניתוק מאמה,הבדידות.

החיים החדשים מתחילים,ודוריתי סינקלייר כמהה לילד,והמסע הארוך ,המתיש ,והרצוף באכזבות,ובמפחי נפש רבים מתחיל,כל הריון מסתיים בהפלה.

דוריתי נלחמת על מה שנראה בעיניה התגלמות האושר ילד,ילד שאולי יפיח חיים בחיי הנישואים,במערכת היחסים בין דוריתי ואלברט ,ילד שיגשר בין העולמות .

הרגע הזה מגיע ,האושר שהתמהמה להגיע פתאום האושר הזה כל כך ממשי ,ודוריתי מצפה לילד.

סידני,כך יקראו לילד,ודוריתי מתחילה להתכונן לרגעי האושר,לבואו של הילד.

דוריתי תופרת בעצמה את בגדיו של הילד ומניחה אותם במזוודה,במזוודה של גברת סינקלייר.

הציפייה לילד,מפח הנפש,האבל ,הילד המת.

דוריתי ואלברט מה יהיה איתם? איפה האושר,ומהו האושר ?

רוחות המלחמה שהצילו את אלברט מהתמודדות עם עצמו,עם האישה,עם החיים,עם האכזבות והכשלונות ,והאבל או אולי מהניסיון להציל את מה שיש,את מה שאין.

דוריתי שנשארת שם בכפר הקטן באנגליה בבדידותה הגמורה דוריתי מתמודדת עם השגרה,

עם האבל,הכשלון,עם האושר שחמק,עם החיים.

החיים כותבים לנו את התסריט,ואנחנו שם כדי להיות,ולחיות אותו את תסריט חיינו.

נינה ואגי מחיל החקלאות מגיעות,כן הנשים הצעירות,האמיצות הללו, ממלאות את חייה של דוריתי בעשייה,בשמחה,ברגעים קטנים של אושר,ובתקווה ,ואז מגיע  יאן פייטריקובסקי מפקד הטייסת הפולני, ומסלול החיים מקבל תפנית מפתיעה .

המלחמה שברקע סיפורי האהבה ,וסיפורי הבגידה,ההריון המפתיע ,והמעשה שנעשה.

הסוד של דוריתי,הסוד שאותו מנסה נכדתה רוברטה לפצח ,השאלות הרבות שיש לרוברטה ,התשובות המהוססות,האמת שנסתרת,התחושה שיש אמת לגלות .

המזוודה של גברת סינקלייר הוא סיפורן של הנשים,של דוריתי הסבתא,ורוברטה הנכדה ,של האמהות הנוטשות את ילדיהן מסיבות כאלה ואחרות.

המזוודה של גברת סנקלייר מעלה כאמור את סוגיית האמהות,את הכמיהה לילד,הרצון העז שיש לנשים רבות לממש את תפקיד חייהן,להיות אמהות,ומנגד הנשים שהאמהות נכפית עליהן, ההתלבטיות,ההחלטות ,המעשים,ולבסוף הנטישה.

החברה כיצד היא שופטת אותן ,את האמהות בעל כורחן? והחברה,איך החברה מעריצה את אותן אמהות הנלחמות להיות אמהות,ולא משנה מהו המחיר שהן יאלצו לשלם.

זהו סיפור החוקר מהי אהבה,ומהו אושר.

האם לנו יש חלק בבדידות שנכפיית עלינו לעיתים,או שמא אנו אחראים לבדידות,לאושר,

ולאהבה בחיינו שלנו ?

המזוודה של גברת סנקלייר הוא ספר הנקרא בנשימה אחת, הנשים ,הסיפורים ,המעשים ,האמת ,הסוד הגדול, הסיפורים, והספרים השזורים בעלילה היפה,הזו בהחלט מומלץ.

המזוודה שלגברת סינקלייר

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של גלאדיס

תצוגה מקדימה

התמונות שעל הקיר

התמונות שעל הקיר בתמונות שעל הקיר מאפשרת הסופרת ציונית פתאל קופרוואסר לקורא להצטרף למסע בעקבות משפחתה ושורשיה, מסע בעקבות מורשת עתיקת יומין. ההתרחשויות ההסטוריות,...

תצוגה מקדימה

אני מתגעגעת, ברור שמתגעגעת .

אני לא ברילוקיישן ואני לא "יורדת", אני פשוט מהגרת. אני גרה בשטוקהולם בשבדיה בממלכת איקאה וולבו וממש כמו באגדות יש לנו מלך מלכה . החיים דבש בממלכה הנורדית, נשבעת לכם ! הכל...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"גלבי" - החיים הם האלוהים.

"החיים הם האלוהים".    ידעתי שיהיה לי קשה לקרוא להכיל ולהבין את  "גלבי" ספרה החדש של הסופרת המצויינת איריס אליה כהן. במהלך הקריאה הבנתי שגלבי הוא אנחנו. אני זוכרת כתבות...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה