הבלוג של ספרים נעים וטעים!

joyisjoy

כל מה שנעים, כל מה שטעים וכל מה שספר (כמעט) אני אוהבת. ברוכים הבאים לבלוג הפנאי והתרבות שלי. בשאר הזמן אני מאמנת בשיטת סאטיה וכותבת על זה בבלוג האישי שלי - 'היר-הורים'. נתראה.

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מדצמבר 2014

מה זה אומר להיות צעיר, מאוהב ועשיר בטירוף?

 עשירים

בסינגפור טיילתי לפני כמה שנים,

עד היום אני מתפעלת (בזיכרוני) מהמקום הזה. הכל נקי בצורה מעוררת חשד, כולם לבושים כמו בתצוגת אופנה בלתי נגמרת (לא משנה מה לבשתי הרגשתי שזה לא מתאים, הם פשוט לבושים ונראים כמו דוגמנים), הכל נראה כמו קניון מעצבים אחד גדול והקצב בה אחר.

לא הבנתי את זה, לא הבנתי את הפאר ואת המבנה הייחודי של עיר המדינה הזאת.

‘אסייתים עשירים מטורפים’ ענה לי על כל השאלות הנ”ל.

כשרייצ’ל צ’ו מסכימה לבלות את הקיץ בסינגפור עם החבר שלה, ניק, היא רואה בעיני רוחה בית משפחה צנוע, נסיעות ארוכות ברחבי האי וזמן איכות עם האיש שיום אחד אולי תינשא לו. אין לה מושג שבית המשפחה שלו נראה כמו ארמון, שהיא הולכת לבלות במטוסים פרטיים יותר מאשר במכוניות ושעם אחד הרווקים הכי מבוקשים באסיה באמתחתה, היא משולה למטרה מהלכת” (מכריכת הספר).

הסיפור הבסיסי הוא סיפור אהבה על גבול הבלתי אפשרי, סיפור של מהגרים סינים מעבר לים ומהיבשת, סיפור על הבדלים תרבותיים ועל כך שכסף גם כשהוא גדול וגם כשהוא של “דורות” לא קונה הכל – לא מערכות יחסים, לא הורות, לא חברות ולא טוב לב.

הספר מחולק לשלושה חלקים ומתנהל כמו ספר מתח שרץ בין מספר סצנות ו”זירות” במקביל, בעבר ובהווה שמספקות הסברים ורקע למתרחש במשך כשבוע לקראת ובמהלך חתונה שהיא מיזוג שתי משפחות מאד נחשבות בחברה הגבוהה בסינגפור, יש בו תככים, רכילויות ורגעים אנושיים ונוגעים.

מקריאה באתר של קווין קוואן כותב הספר עולה שהוא מעובד בימים אלו לסרט ע”י יוצרי “משחקי הרעב”.

CR-2-600

לסיכום:

זהו רומן ביכורים, עם קצב מהיר, לא מתיימר, שהתרגום שלו  (שאול לוין) תרם לחוויה שלי בעיקר בזכות שזירת ביטויים אותנטיים.

אם מחפשים ספר קליל על תרבות רחוקה שנדמה שמתנהלת מתוך תמונות – זה הספר.

הוצאת כנרת זמורה ביתן, 451 עמ’.

עוד מהבלוג של ספרים נעים וטעים!

תצוגה מקדימה

מה עושים מבוגרים באמצע החופש? שוברים שגרה - ימה ספא יין וצימרים בזכרון

תתארו לכם באמצע יום יפה, פשוט ככה באמצע יום יפה, שלהי יולי, נכנסנו לאוטו עם מזוודונת ויצאנו לצימר ללילה בזכרון. "ימה – ספא יין". ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

טובארי – השתנות מתמדת, להקת סנקאי ג'וקו (יפן)

בשירה היפנית מציינת המילה "טובארי" את המעבר בין יום ללילה. אני ראיתי את המופע בצהרי יום שישי. טובארי היה מעבר דומה עבורי, מרחובות תל אביב לגלקסיה אחרת. התמונה הראשונה במופע נקראת 'מאין ללא גבול'. הדקות הראשונות של המופע כל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

סודו של הבעל/ליאן מוריארטי

ובכן, יש לי הכבוד והעונג להשתייך לקהילת ה"ספר הסגול" של כנרת זמורה-ביתן, שחבריה מקבלים לידיהם ספרים שטרם יצאו לחנויות לטובת קריאה, סקירה וחוות דעת. זו הייתה לי חוויה מיוחדת, מפני שלראשונה בחיי קראתי ספר מבלי שיהיה לי אפילו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה