הבלוג של ספרים נעים וטעים!

joyisjoy

כל מה שנעים, כל מה שטעים וכל מה שספר (כמעט) אני אוהבת. ברוכים הבאים לבלוג הפנאי והתרבות שלי. בשאר הזמן אני מאמנת בשיטת סאטיה וכותבת על זה בבלוג האישי שלי - 'היר-הורים'. נתראה.

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מדצמבר 2014

פירסינג, קעקועים, שיער ארוך, גבר.

מה יקרה אם נועה תגיע עם אהוב ליבה שנראה כנ”ל? עוד מוקדם להגיד, אבל אני מקווה שאשתדל לנשום ולברר.

אולי עומד מולי נער שיש לו עניין עם כאב, אולי הוא סוחב אתו סיפור כבד שאפשר להסתיר רק באמצעות הרחקה?

כך בכל אופן מתנהג לוקאס, גיבור הספר “שביר” של תמרה ובר. נער מתבגר שסוחב אתו אשמה לא הגיונית ומרגיש טוב בחסות כאב ויש לו הרבה כאב. גם בגלל הטרגדיה שהוא עובר וגם בגלל אובדנים מאוחרים יותר, מערכת יחסים עם אבא, סבא וחברים טובים של ההורים.

זה סיפור על אפשרויות ועל איך אפשר להציל כל אחד על ידי מתן הזדמנות הוגנת.

בכריכת הספר בחרה הסופרת לספר על סיפור האהבה בין לוקאס לג’קלין כמרכז הספר ובעיני זה פספוס. סיפור האהבה הוא חמוד, אבל סיפור המעטפת גדול ממנו פי כמה.

בעניין הזה פרק התודות בספר עזר לי. אני תמיד קוראת תודות בסוף הספר, תמיד. זה איכשהו מספק לי זווית מעניינת על הסופר וכך כותבת הסופרת:

“ולסיום,

לחיי כל מי ששרדה חוויה הרסנית, שניפצה את הביטחון העצמי שלה וריסקה את עולמה במכה אחת. בין שהיו לכן תעצומות הנפש הדרושות ובין שנשברתן או הדחקתן הכל במשך שנים – לא אכפת לי איך הגעתן עד הלום. בכל יום אתן מחלימות. בכל יום נוסף של הישרדות אתן אומרות לאירוע הזה, לאדם הזה, לחולי הזה, לזיכרון הזה: אתם לא תגדירו אותי. תמשיכו ככה.”

המוטיבציה הזו, החוויה הזו מרתקות אותי הרבה יותר מ”עוד” רומן בין גבר לאשה.

לוקאס כגיבור מאד מוגדר בחברה, בגלל החזות שלו ובגלל הסיפור שלו שבכלל לא מסופר עד הסוף בפרטי פרטים. הרבה מהסיפור נמצא אצל הקורא ובפרשנות שלו.

לגבי הסוף מעידה הסופרת על עצמה: אוהבת רומנים עם סוף טוב, כי “ישנם מספיק סופים עצובים בחיים האמיתיים”. עם זה אי אפשר להתווכח.

**

שביר | תמרה ובר

תרגום: קטיה בנוביץ’

כנרת, זמורה-ביתן

336 עמ’

עוד מהבלוג של ספרים נעים וטעים!

תצוגה מקדימה

מה עושים מבוגרים באמצע החופש? שוברים שגרה - ימה ספא יין וצימרים בזכרון

תתארו לכם באמצע יום יפה, פשוט ככה באמצע יום יפה, שלהי יולי, נכנסנו לאוטו עם מזוודונת ויצאנו לצימר ללילה בזכרון. "ימה – ספא יין". ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

טובארי – השתנות מתמדת, להקת סנקאי ג'וקו (יפן)

בשירה היפנית מציינת המילה "טובארי" את המעבר בין יום ללילה. אני ראיתי את המופע בצהרי יום שישי. טובארי היה מעבר דומה עבורי, מרחובות תל אביב לגלקסיה אחרת. התמונה הראשונה במופע נקראת 'מאין ללא גבול'. הדקות הראשונות של המופע כל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

סודו של הבעל/ליאן מוריארטי

ובכן, יש לי הכבוד והעונג להשתייך לקהילת ה"ספר הסגול" של כנרת זמורה-ביתן, שחבריה מקבלים לידיהם ספרים שטרם יצאו לחנויות לטובת קריאה, סקירה וחוות דעת. זו הייתה לי חוויה מיוחדת, מפני שלראשונה בחיי קראתי ספר מבלי שיהיה לי אפילו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה