הבלוג של ספרים נעים וטעים!

joyisjoy

כל מה שנעים, כל מה שטעים וכל מה שספר (כמעט) אני אוהבת. ברוכים הבאים לבלוג הפנאי והתרבות שלי. בשאר הזמן אני מאמנת בשיטת סאטיה וכותבת על זה בבלוג האישי שלי - 'היר-הורים'. נתראה.

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מדצמבר 2014

“איילנד וליב הם שני ישראלים עם שמות מוזרים שנפגשים בניו יורק.

לשניהם לב שבור, זיכרונות מרים ושניהם מתגוררים באפר וסט סייד.

איילנד מקווה למצוא ברחובות ניו יורק אנונימיות ושכחה, ליב מחפשת אחר הקסם והסוד של אחורי הקלעים בסצנות קולנוע המצולמות בעיר הגדולה ושניהם, ביחד ולחוד, רודפים אחרי חלום חמקמק” (מכריכת הספר).

nora

האיור על העטיפה – תומר חנוכה

“אופטימיות היא שם המשחק” הוא סרט שאני מאד אוהבת. הקסם שליב גיבורת הספר מחפשת נמצא רוב העלילה מאחורי הקלעים של הסט של הסרט הזה.

בעיני יש כאן כפילות מתוחכמת. שם הסרט שלא מוזכר מפורש בספר מספר את הסיפור של כל הגיבורים בתקופה אחת כשהם נטולי כל אופטימיות בשל נסיבות חיים ותקופה מסוימת.

optimiut

מקור התמונה – כאן

יש בספר ובסרט כרוניקה ידועה מראש של מערכות יחסים כאשר אופטימיות משחקת תפקיד כפול – פעם אחת היא מכסה על הבעיות ובפעם השנייה האופטימיות שנעלמת כשהכי צריך אותה.

בספר מככבות שלוש דמויות מורכבות ופשוטות בו זמנית, ישראלים שחיים בניו יורק ומגיעים אליה מסיבות דומות עם סיפורי חיים שמתגלים לאט לאט ומלמדים על השבריריות והארעיות של החיים בכלל ושל הנפש בפרט.

איילנד, ליב וניסן מנסים כל אחד בדרכו למצוא שקט ולהישאר באנונימיות מוחלטת כאשר כל אחד מהם עבר בצורה אחרת דרך חשיפה כואבת ובגידה.

יש בספר אהבה רומנטית בכל הצבעים, אהבת אם והיעדרה, בחירות ומחירים, חשיפה וגורל.

אהבתי מאד את המשחק בין סרטי הקולנוע ששזורים ב”סט” של הספר כמעט באירוניה.

חייבת לציין שסיימתי עכשיו לקרוא את הספר ונשאר לי חור קטן בלב, אולי גם אצלי אופטימיות היא שם המשחק.

נהניתי מהביקור בניו יורק, מהשהייה בסט של סרט שאהבתי ובכלל נהניתי מהספר.

בית הקפה של נורה אפרון/ורד שנבל

כנרת זמורה ביתן, ינואר 2016.

 

עוד מהבלוג של ספרים נעים וטעים!

תצוגה מקדימה

מה עושים מבוגרים באמצע החופש? שוברים שגרה - ימה ספא יין וצימרים בזכרון

תתארו לכם באמצע יום יפה, פשוט ככה באמצע יום יפה, שלהי יולי, נכנסנו לאוטו עם מזוודונת ויצאנו לצימר ללילה בזכרון. "ימה – ספא יין". ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

טובארי – השתנות מתמדת, להקת סנקאי ג'וקו (יפן)

בשירה היפנית מציינת המילה "טובארי" את המעבר בין יום ללילה. אני ראיתי את המופע בצהרי יום שישי. טובארי היה מעבר דומה עבורי, מרחובות תל אביב לגלקסיה אחרת. התמונה הראשונה במופע נקראת 'מאין ללא גבול'. הדקות הראשונות של המופע כל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

סודו של הבעל/ליאן מוריארטי

ובכן, יש לי הכבוד והעונג להשתייך לקהילת ה"ספר הסגול" של כנרת זמורה-ביתן, שחבריה מקבלים לידיהם ספרים שטרם יצאו לחנויות לטובת קריאה, סקירה וחוות דעת. זו הייתה לי חוויה מיוחדת, מפני שלראשונה בחיי קראתי ספר מבלי שיהיה לי אפילו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה